Wspomnienia

Erinnerungen
83-86788-43-7
kanclerz, Niemcy, unia europejska
Anna

"Wspomnienia" obejmują lata 1945 - 1963. Książka napisana przez jednego z największych polityków europejskich, kanclerza Niemiec Konrada Adenauera.

źródło opisu: Opracowanie własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Anna | 2010-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2010

Nie do końca byłam przekonana, czy w ogóle powinnam czytać tę książkę, ponieważ średnio interesuję się współczesną polityką oraz jej źródłami, ale doszłam do wniosku, że może warto poznać myśli człowieka, który przez wielu jest uważany za jednego z twórców podwalin UE. Pikanterii dodawał fakt, że ze szczątkowych informacji, które posiadałam, wynikało, że Adenauer nie lubił Polaków, więc byłam ciekawa, czy to prawda.

Po zapoznaniu się ze wstępem, napisanym świetnie przez tłumacza, przeszłam do części właściwej i od razu wiedziałam, że to nie będzie łatwa lektura, gdyż już na początku widać było beznadziejną narrację, czego pewnie można się spodziewać, po kimś kto nigdy w życiu nie myślał, że zostanie autorem książki. Najbardziej chyba denerwował mnie jednak fakt wielokrotnego powtarzania tego samego i dość częstego przechodzenia nagle z jednej myśli do drugiej bez konkretnego powodu.

Jeśli chodzi o treść to tytuł chyba nie jest tu odpowiedni, gdyż według mnie, wspomnienia powinny...

Garbos | 2016-05-29
Przeczytana: 29 maja 2016