Książka Roku 2018

Desire of Ages
historia
historia
Franciszek

Poczytna, ponadwyznaniowa biografia Jezusa, obfitująca w bogate myśli teologiczne. Piękne opisy służby dla innych, szlachetności, godności i wolności osobistej każdego człowieka.

Seria 'Konflikt wieków'.

Roman Dłużniewski | 2016-12-16

Przepiękna książka. I to nie tylko dla chrześcijan. Życie Nauczyciela jest niby znane, ale... właśnie, "niby". Warto przeczytać, warto do tej książki wracać.

książek: 1912
Konwalia | 2014-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Dla wyrażenia opinii posłużę się cytatem z przedmowy do tej książki: "Dedykuję tę książkę wszystkim poszukiwaczom nieprzemijającego szczęścia. Niech stanie się ona przyczynkiem zaspokojenia tęsknot tych z nas, którzy już weszli na drogę światła Bożego. Ona bowiem wskazuje kierunek Życia Wiecznego."
Od siebie dodam tylko iż żałuję, że przeleżała w mojej domowej biblioteczce prawie dwadzieścia lat. Szkoda, wielka szkoda.

Wiktoria Madej | 2011-06-10
Przeczytana: styczeń 2011

Cudowna opowieść o życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Wielkiego Duchowego Przywódcy, Mistrza i Zbawiciela, zawiera wiele pięknych opisów przeżyć wewnętrznych Jezusa Jego zmagania z niesprawiedliwością, pogardą i nienawiścią jaką rodzaj ludzki okazał swemu Stwórcy. To również opowieść o miłości pokonującej wszelkie bariery o miłości silniejszej niż śmierć!!!

Katerina | 2018-07-11
Przeczytana: 09 lipca 2018

Po wielu bardzo dobrych opiniach z chęcią sięgnęłam po tą książkę. Jednak dotarłam tylko do kliku rozdziałów i stwierdziłam, że nie, nie będę się zmuszać do dalszego czytania tej pozycji.. Nigdy nie lubiłam nie kończyć tego co zaczęłam czytać, ale chyba już trochę dorosłam ;). Teraz zdecydowanie wolę odłożyć męczącą książkę i przejść do takiej, która sprawi mi dużo większą przyjemność. Styl jest strasznie "ciężki", autorka bardzo wiele razy wypisuje ogólniki, które w zasadzie co rusz się powtarzają, a historia Jezusa stoi w miejscu. To plus kwestia prawie 700 stron wypisanych maczkiem trochę odstrasza. Być może po jakimś czasie autorka się "rozkręci"... ale nie będę sprawdzać tego tym razem.
Dlatego też - nie oceniam.

IwonaF3 | 2010-07-11
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam

Dla tych, którzy chcą jeszcze bliżej poznać tytułowego bohatera. Plus film "Opowieść o Zbawicielu". Czytam wydanie z 1960, dla mnie bomba. Piękna polszczyzna, bez cięć.

Camerieri | 2014-01-08
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Obowiązkowa pozycja dla każdego chrześcijanina!

krystyna kalinowska | 2012-03-08

Bardzo często do niej powracałam.....

iwona | 2018-08-13
Przeczytana: 26 października 2018