Córka pirata

978-83-247-1053-9
romans, miłość, obyczajowa
literatura faktu
Ag2S

Inspirowana faktami historia matki i córki - dwóch jamajskich piękności - które los związał z legendarnym hollywoodzkim amantem Errolem Flynnem. W latach 40. XX wieku aktor kupił posiadłość na Jamajce, gdzie romansował z piękną Idą, która urodziła mu córeczkę. Mimo że gwiazdor porzucił obydwie, miał na nie ogromny wpływ, nawet po przedwczesnej śmierci... Rozgrywająca się przez trzy dekady, pełna zdarzeń, subtelna powieść o dwóch kobietach w niewoli uczuć do beztroskiego playboya, uważanego za najprzystojniejszego mężczyznę epoki.

Monika | 2011-04-27
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

Dobre, typowo kobiece czytadło. Piękne tło - Jamajka :)
Książka jest ładnie wydana i czyta się ją z przyjemnością.

Mocne trzy gwiazdki.

Gabby | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Zadziwiająco przyjemna i wciągająca lektura. Cały jamajski klimat , ludzie i ich historie świetnie wpisują się w tło tej egzotycznej powieści.

Nemeni | 2011-02-12
Przeczytana: luty 2011

W 1946 Errol Flynn przypadkowo przybył na Jamajkę – szkuner którym płynął uległ katastrofie podczas huraganu a on sam dryfował aż zobaczył ląd. Resztką sił dopłynął do brzegu a wydarzenie to zapoczątkowało jego wieloletnią miłość do tej przepięknej wyspy. Było to wydarzenie autentyczne, stało się inspiracją dla Margaret Cezair - Thompson i pobudziło jej wyobraźnię do stworzenia swojej opowieści.

Książka „Córka pirata” to taka mini-saga o losach dwóch kobiet – Idy oraz jej córki May połączonych postacią Flynna – sławnego aktora z lat czterdziestych, który odegra w ich życiu ważną rolę.
Dla mnie największym plusem książki było umieszczenie jej akcji na Jamajce – autorka pochodzi właśnie z tej wyspy i chociaż obecnie osiadła w Stanach Zjednoczonych to na kartach powieści czuje się jej ogromną miłość do swojego kraju, a zwłaszcza do jego wspaniałej przyrody .

Jamajka to kraj, gdzie krzyżują się drogi białych i czarnych, ubodzy żyją obok bogatych, czary wiedźm obeah mieszają...

plummy | 2014-09-24

Spodziewałam się jakiegoś typowego romansu, jednak książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Losy matki i córki zostały nienachalnie przeplecione historią nie tylko ich kraju, ale też np. pobliskiej Kuby. Tak właśnie opisałabym tę lekturę, jako nienachalną, dużo się tu dzieje, bo w końcu fabuła obejmuje ok. 30 lat, jednak brak tu gwałtownych zwrotów akcji czy tanich chwytów fabularnych, wszystko tworzy jak dal mnie spójną całość. Dla mnie największym atutem były opisy Jamajki i jamajskiego jedzenia ;), jakoś ten zakątek świata zawsze kojarzył mi się tylko z Bobem Marleyem i marihuaną (ach, te stereotypy), a po przeczytaniu "Córki pirata" mam ochotę wybrać się kiedyś na tę wyspę.

AniaF | 2011-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2011

Bardzo przyjemna książka, taka lekka i idealna na lato;) do tego jeszcze Jamajka, cudnie;) polecam, fabuła ciekawa i wciągająca:)

Emilka weźnieczytaj | 2012-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2012

Czytając czuć było klimat Jamajki, a przynajmniej tak mi się wydawało, bo go nie znam ^^ Niestety historia jak da mnie niezbyt porywająca, choć w lekturze można odnaleźć całą gamę różnych bohaterów.

Jagoda | 2014-08-11
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Książka bardzo fajna, bardzo przyjemna w czytaniu. Świetne oddany klimat Jamajki, aż chce się samemu spędzić tyle czasu na takiej swojej prywatnej wyspie.

Czaki | 2016-10-01

Choć tytuł zachęca do sięgnięcia po tę pozycję to już na początku czytelnik może się znudzić. W bardzo nudny sposób opisana historia korsarzy. Choć temat piratów wydaje się bardzo ciekawy- ta książka skutecznie odstrasza od zgłębiania wiedzy w tym temacie...

haniavit | 2016-10-28
Na półkach: Dawno temu, Przeczytane