Córka pirata

2007-01-01
978-83-247-1053-9
Krzysztof Obłucki
romans miłość obyczajowa

Choć tytuł zachęca do sięgnięcia po tę pozycję to już na początku czytelnik może się znudzić. W bardzo nudny sposób opisana historia korsarzy. Choć temat piratów wydaje się bardzo ciekawy- ta książka skutecznie odstrasza od zgłębiania wiedzy w tym temacie...

Spodziewałam się jakiegoś typowego romansu, jednak książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Losy matki i córki zostały nienachalnie przeplecione historią nie tylko ich kraju, ale też np. pobliskiej Kuby. Tak właśnie opisałabym tę lekturę, jako nienachalną, dużo się tu dzieje, bo w końcu fabuła obejmuje ok. 30 lat, jednak brak tu gwałtownych zwrotów akcji czy tanich chwytów fabularnych, wszystko tworzy jak dal mnie spójną całość. Dla mnie największym atutem były opisy Jamajki i jamajskiego jedzenia ;),jakoś ten zakątek świata zawsze kojarzył mi się tylko z Bobem Marleyem i marihuaną (ach, te stereotypy),a po przeczytaniu "Córki pirata" mam ochotę wybrać się kiedyś na tę wyspę.

Książka bardzo fajna, bardzo przyjemna w czytaniu. Świetne oddany klimat Jamajki, aż chce się samemu spędzić tyle czasu na takiej swojej prywatnej wyspie.

Zadziwiająco przyjemna i wciągająca lektura. Cały jamajski klimat , ludzie i ich historie świetnie wpisują się w tło tej egzotycznej powieści.

Czytając czuć było klimat Jamajki, a przynajmniej tak mi się wydawało, bo go nie znam ^^ Niestety historia jak da mnie niezbyt porywająca, choć w lekturze można odnaleźć całą gamę różnych bohaterów.

Bardzo przyjemna książka, taka lekka i idealna na lato;) do tego jeszcze Jamajka, cudnie;) polecam, fabuła ciekawa i wciągająca:)

2041

Dobre, typowo kobiece czytadło. Piękne tło - Jamajka :)
Książka jest ładnie wydana i czyta się ją z przyjemnością.

Mocne trzy gwiazdki.

Dobre, typowo kobiece czytadło. Piękne tło - Jamajka :)
Książka jest ładnie wydana i czyta się ją z przyjemnością.

Mocne trzy gwiazdki.

W 1946 Errol Flynn przypadkowo przybył na Jamajkę – szkuner którym płynął uległ katastrofie podczas huraganu a on sam dryfował aż zobaczył ląd. Resztką sił dopłynął do brzegu a wydarzenie to zapoczątkowało jego wieloletnią miłość do tej przepięknej wyspy. Było to wydarzenie autentyczne, stało się inspiracją dla Margaret Cezair - Thompson i pobudziło jej wyobraźnię do stworzenia swojej opowieści.

Książka „Córka pirata” to taka mini-saga o losach dwóch kobiet – Idy oraz jej córki May połączonych postacią Flynna – sławnego aktora z lat czterdziestych, który odegra w ich życiu ważną rolę.
Dla mnie największym plusem książki było umieszczenie jej akcji na Jamajce – autorka pochodzi właśnie z tej wyspy i chociaż obecnie osiadła w Stanach Zjednoczonych to na kartach powieści czuje się jej ogromną miłość do swojego kraju, a zwłaszcza do jego wspaniałej przyrody .

Jamajka to kraj, gdzie krzyżują się drogi białych i czarnych, ubodzy żyją obok bogatych, czary wiedźm obeah mieszają się z nowoczesnością . To kraj pełen kontrastów – gdzie piękno krajobrazu bywa zakłócone przez nędzne chatki i dachy z blachy falistej. To kraj pokoju, miłości , ojczyzna reggae, ska i rastafarian, a jednocześnie kraj w którym w latach siedemdziesiątych podczas uzyskiwania przez wyspę niepodległości dochodziło do krwawych zamieszek a na ulicach pojawiło się kubańskie wojsko. To wszystko znajdziemy na kartach tej książki. To ciekawa powieść z powiewem bryzy znad Morza Karaibskiego, zapachu mango i pięknych krzewów amarylisu rosnących tutaj bujnie. To promyk słońca w ten zimowy czas.

• 2011
  • 2015
  • 2010
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Córka pirata