Proste życie

Wydawnictwo: Stowarzyszenie WK Borussia
Das einfache Leben
Mazury
Kasia

Ernst Wiechert ur. w 1887 roku, w mazurskiej wsi Piersławek niedaleko od Mrągowa. W całej swej twórczości czerpał inspirację z krainy dzieciństwa – Mazur oraz głęboko przeżywanych wątków biblijnych. Jego twórczość dzisiaj w Niemczech uległa częściowemu zapomnieniu. Dzięki tłumaczeniom swój renesans od lat przeżywa w Polsce, będąc dla wielu odkrywcą mazurskiej duchowości.

źródło opisu: borussia.pl

źródło okładki: borussia.pl

| 2015-03-06
Przeczytana: 06 marca 2015

Są takie sytuacje w życiu,gdy stajemy na rozdrożu.Gdy jakaś wewnętrzna siła pcha do zmian,gdy dotychczasowe życie nie sprawia już zadowolenia a jedynie frustrację i żal.Ta książka jest właśnie na taki czas.
Symboliczny tytuł i prawie metafizyczna treść.Poszukiwanie'prostego życia'może być różne;jak bohater,możemy się odciąć od wszystkiego i wrócić do natury,albo poszukać własnego rozwiązania na życiowym zakręcie.
Lektura do kontemplacji z uwagi na uniwersalne przesłanie,jakie niesie,do czytania bez pośpiechu,moim zdaniem dla bardziej doświadczonego czytelnika.Przyjemność wynika przede wszystkim z zanurzenia się w ten nieobecny i zapomniany klimat,spokojne i wnikliwe przemyślenia bohatera oraz piękny język,którym posługuje się autor.

Srebroni | 2010-11-26

Są książki piękne, są też mądre. "Proste życie" łączy wsobie te dwie cechy. Warto!

krisu | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Książka o prostym życiu w Prusach, a strasznie ciężko opowiedzieć o czym jest ta książka.

Puella | 2015-10-18
Przeczytana: 01 marca 2016