Gdzie jest Ewa?

Wydawnictwo: Akapit
Wo ist Eva?
dona

Na ruchliwej ulicy, pod wystawą sklepową omdlewa z głodu piękna, młoda dziewczyna - Ewa Malten. Szczęśliwie w pobliżu zatrzymuje się samochód, którego właściciel, wstrząśnięty nędzą bohaterki, udziela jej pomocy i pożyczki pieniężnej. Jest to dzień przełomu w życiu obojga. Zaczyna się Wielka Miłość. Jej spełnienie wydaje się jednak niemożliwe. Lucjan i Ewa należą do dwóch różnych światów. Ewa jest prawie bezdomną sierotą. Jej jedynym majątkiem są skrzypce - pamiątka po nieznanym ojcu. Młody człowiek zmuszony do narzeczeństwa z panną z wyższych sfer traci Ewę z oczu, ale nie z serca. Po wielu perypetiach, komplikacjach okazuje się, że Ewa ma ojca. Jest nim wybitny argentyński pianista. Co będzie dalej z Ewą i Lucjanem? O tym już opowie ta książka.

Polaa | 2015-10-21
Przeczytana: 21 października 2015

Bogacz pomaga pięknej i utalentowanej młodej dziewczynie. Ich drogi na pewien czas się rozchodzą. Lucjan jej szuka, ale bezskutecznie. W końcu przypadek sprawia, że odnajduje swoja ukochaną i... wszystko dobrze się kończy :) Lekka i miła opowiastka.

ania13 | 2013-12-06

Szybko "pochłonęłam" książeczkę. Fajne, ciepłe romansidełko. Nieco uwspółcześniona wersja między "Kopciuszkiem" a "Książe i żebrak".
Najbardziej podkreślone jest w książce własna praca, upór no i oczywiście talent.
Bez tego, żaden z głównych bohaterów nie byłby tym kim później się staje.
Młodziutka Ewa- biedna, zdaje się sierota, zakochuje się w człowieku, który karmi ją , gdy ona mdleje z głodu.
Dzięki dobremu człowiekowi, jego pocieszeniu, nabiera odwagi do pracy w kawiarni jako skrzypaczka.
Henryk Malten pod Pseudonimem Henryk Joachim nic nie wie, ze ma córkę . Światowej sławy skrzypek dowiaduje się od swojego przyjaciela, że ma dziecko.
Odnajduje córkę w kawiarni idąc za głosem skrzypiec.
Poznaje swoje pierwsze skrzypce a później i córkę.
Wyciąga swoją córkę z biedoty i pozwala jej cieszyć się urokami młodego życia.
Ewa nie zapomina Oldena, który wybawił ją od głodowej śmierci.
Obydwoje młodzi muszą odnaleźć drogę do swojej miłości.
Po paru perypetiach i intrydze miłosnej...

beti | 2016-12-08
agnes7914 | 2016-06-26