Rezolutna

The reluctant widow
83-7157-234-4
romans historyczny
Wanda

Życie może się toczyć latami i nie wydarza się nic, co zakłóca jego normalny rytm. I nagle, ni stąd ni zowąd, wypadki przyciągają się nawzajem, stawiając na głowie ustalony porządek. Elinor Rochdale przeżywa właśnie coś takiego. Wystarczył mały błąd - wsiadła do niewłaściwego powozu - by wplątać się w niebezpieczną przygodę. W ciągu jednej nocy niedoszła guwernantka staje się właścicielką...

W ciągu jednej nocy niedoszła guwernantka staje się właścicielką zrujnowanej posiadłości i ważną postacią w sekretnej intrydze. O północy jest narzeczoną, o świcie już wdową...

angela2046 | 2014-05-21
Przeczytana: 21 maja 2014

Po pierwsze: zastanawiam się czy tą książkę w ogóle można nazwać romansem, ponieważ z romantycznych wątków to tylko ostatnie dwie kartki jak dla mnie. Po drugie: całkowity brak namiętności, nawet pocałunków nie było (oprócz jednego na końcu). Ja nie jestem wielką fanką tak wielkiej ilości scen erotycznych jakie przeważnie zawierają książki, ale ich brak w przypadku romansu też nie jest mile widziany. Na plus jest duża ilość dialogów i to, że jak już autorka opatrzyła jakimiś cechami swoje postacie to takiej wersji trzymała się do końca. Myślę, że jest to przykład nie wykorzystania dobrego pomysłu na książkę, bo wątek kryminalny jest zaskakująco dobry i za niego stawiam taką ocenę, a nie słabszą.

halszka31 | 2012-03-26
Przeczytana: 26 marca 2012

Brak chęci zrecenzowania książki jest też recenzją.

Alix | 2017-01-05
Liwia17 | 2016-12-16