Rezolutna

Okładka książki Rezolutna Georgette Heyer
Okładka książki Rezolutna
Georgette Heyer Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
The reluctant widow
Da Capo
1997-01-01
1997-01-01
2004-01-01
Andrzej Molek
romans historyczny

Po pierwsze: zastanawiam się czy tą książkę w ogóle można nazwać romansem, ponieważ z romantycznych wątków to tylko ostatnie dwie kartki jak dla mnie. Po drugie: całkowity brak namiętności, nawet pocałunków nie było (oprócz jednego na końcu). Ja nie jestem wielką fanką tak wielkiej ilości scen erotycznych jakie przeważnie zawierają książki, ale ich brak w przypadku romansu też nie jest mile widziany. Na plus jest duża ilość dialogów i to, że jak już autorka opatrzyła jakimiś cechami swoje postacie to takiej wersji trzymała się do końca. Myślę, że jest to przykład nie wykorzystania dobrego pomysłu na książkę, bo wątek kryminalny jest zaskakująco dobry i za niego stawiam taką ocenę, a nie słabszą.

Brak chęci zrecenzowania książki jest też recenzją.

Brak chęci zrecenzowania książki jest też recenzją.

• Heyer Georgette
  • Romans historyczny