Córka szulera

Wydawnictwo: Akapit
Nur wer die sehnsucht kennt
dona

Smutne i nieszczęśliwe miała Daniela von Winterfeld dzieciństwo i młodość. Nie znała domowego ciepła, które zniknęło wraz ze śmiercią matki. Ojciec, który stracił majątek w okresie szalejącej inflacji, aby utrzymać córkę na pensji stał się zawodowym szulerem, bywalcem znanych domów gry, niewolnikiem hazardu. Daniela nie miała pojęcia, czym trudni się jej ojciec. Przebywając wraz z nim w Monte...

Daniela nie miała pojęcia, czym trudni się jej ojciec. Przebywając wraz z nim w Monte Carlo poznała młodego zamożnego przemysłowca - Ronalda Nordena. Młodzi zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Cóż, na ich drodze stanęła jednak hańba, jaką okrył się ojciec Danieli, uwięziony za oszustwa karciane.
Czy winy ojca na zawsze przekreślą szczęście młodych? Tego już dowie się czytelnik z kart książki.

Gdybym nie wiedziała nic o autorce tej książki, to patrząc na okładkę mylnie bym wzięła "Córkę szulera" za romansidło w stylu Pinćdziesiąt twarzy grzybiarzy. Co do fabuły to może trochę zbyt przesłodzona, bo i miłość od pierwszego wejrzenia i te honorowe Niemce, co zaraz przystawiają sobie lufę do skroni, by ten ziemski padół nie musiał więcej spoglądać w ich niegodne oblicza. Ale no cóż rzadko płaczę nad książkami, ale ostatnie 30 stron to prawdziwy wyciskacz łez. W sumie dobrze, że nie ma już tamtych czasów i ludzie mają o wiele większą możliwość poślubienia swoich wymarzonych partnerów, nie zastanawiając się nad tym, jaki to dyshonor będzie dla całej rodziny, gdy czarna owca będzie nosić takie a nie inne nazwisko.... Okładka jest bardzo myląca.

Carmen19 | 2013-07-24

Bardzo fajna książka, przyjemnie się czyta. Na początku myślałam, że nie wciągnę się, ale z każdą stroną przeżywałam bardziej losy głównej bohaterki. Gdy skończyłam, chciałam więcej. ;)

Becja12 | 2015-01-11
Na półkach: Romans, Przeczytane

Nie jest jakoś rewelacyjna, ale przyjemnie się czyta ;)

polmon | 2017-02-06

Tęsknota - to inny tytuł tej książki

ANUSIA | 2010-12-08

ciekawa...