Notatki akademickie

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-383-2
felietony, kultura fizyczna

Na książkę złożyły się felietony pisane w latach 2008-2009. Miejscem ich publikacji, z nielicznymi wyjątkami, były dwa miesięczniki: „Forum Akademickie” i czasopismo branżowe z zakresu kultury fizycznej „Lider”. W większości dotyczyły one dwóch, bliskich autorowi – z racji pracy w zawodzie nauczyciela akademickiego, a zarazem specjalisty nauk o kulturze fizycznej – zagadnień: nauki i szkolnictwa wyższego oraz wychowania fizycznego i sportu. Ostatnia część, zatytułowana „Spostrzeżenia różne”, zawiera felietony, których tematyka wykraczała poza te dwie dziedziny, a zarazem wydała się społecznie ważna. Tym, co je łączy jest lapidarna forma. Żaden test nie przekracza 400 słów. Choć większość powstała pod wpływem bieżących wydarzeń, przynajmniej niektóre z nich, nie straciły – jak dotąd – na aktualności.

okruszek | 2010-10-26
MAREK | 2010-10-08