Dom luster

Wydawnictwo: Amber
Smoke In Mirrors
978-83-252-0518-8
dona

(Amanda Quick pseudonim literacki Jayne Ann Krentz).
Leonora jest wstrząśnięta wiadomością o tragicznym wypadku przyjaciółki. Czeka ją jednak kolejny cios. Przystojny Thomas Walker twierdzi, że Meredith ukradła półtora miliona dolarów! I że jej śmierć nie była dziełem przypadku. Klucz do zagadki kryje tajemnicza biblioteka - miejsce zbrodni, która może mieć ciąg dalszy...

betina360 | 2015-09-04
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 września 2015

Jest tu wszystko co lubie romans tajemniczosc a takze zagadka morderstw ktore maja ze soba wiele wspolnego.Lubie ta autorke i jeszcze zadna jej ksiazka mnie nie rozczarowala. Dobrze sie czyta i maja ciekawy klimat.

Helliua | 2014-04-15
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Pierwszy raz miałam do czynienia z tą autorką. Jestem zachwycona stylem pisania, bo niezwykle lekko się czyta! Historia nie jest zagmatwana, ale na pewno bardzo ciekawie napisana i intrygująca. Dodatkowe wątki, np. losów głównych bohaterów odrywają od toczącej się akcji, ale wplatając się w nią, uzupełniając. Polecam:)

Insreall | 2014-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Już wcześniej miałam okazję poznać jedną z książek Jayne Ann Krentz, jednak poprzednia historia niezupełnie przypadła mi do gustu.
"Dom Luster" to thriller który zaciekawił mnie od pierwszych stron interesującą fabułą, lekkim, przyjemnym językiem oraz świetnie zarysowanymi postaciami, które od razu polubiłam. Muszę również wspomnieć o zakończeniu, którego zupełnie się nie spodziewałam.
Książka przedstawia losy Leonory i Thomasa Walkera, których połączyły intrygi, tajemnice i ten sam wytyczony cel- znaleźć zabójcę dwóch kobiet. Są zmuszeni jednak działać na własną rękę, powoli rozwiązując niewyjaśnione morderstwa sprzed laty i zawiłe zagadki, które z dnia na dzień wychodzą na światło dzienne. Czy uda im się poznać prawdziwego mordercę i zapomnieć o całej sprawie? Odpowiedź znajdziecie w książce.
Książka pomimo niezbyt wartkiej akcji, z historią starych luster i wątkiem miłosnym w tle zainteresuje każdego, kto szuka niezobowiązującej historii na jeden dzień. Polecam...

aleksandraczyta | 2016-01-13
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Książka ciekawa. Dobrze wyważona. Wątek krymiany jest doinujący, wręcz stanowi 99% fabuły. Delikatnie zrysowany romans w tle. Czytalam z zainteresowaniem i zapartym tchem. Tandetna okładka tworzy błędne wrażenie o treści książki i tym samym złą reklamę.

Klaudia95 | 2015-02-07
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 lutego 2015

Kolejna książka pani Krentz, która mnie nie zawiodła.
Leonora i Thomas spotykają się, gdy Leonora zabiera rzeczy Meredith. Pomiędzy bohaterami nie rodzi się - o dziwo! - fascynacja, namiętność czy pożądanie- a często tak bywa - i to mi się podobało.
Jednak znamy przysłowie "Kto się lubi, ten się czubi". Dokładnie tak jest z bohaterami.
Pomimo, że Leonora nie lubi Thomasa to jednak pomaga mu w śledztwie. Ich celem jest dowiedzenie się prawdy o tym jak umarły Bethany i Meredith.
Kolejną parą w książce jest Cassie i Deke. Deke jest bratem Thomasa, który szuka odpowiedzi na pytanie jak zginęła jego żona, ponieważ nie wierzy w oficjalną wersję. Przyznam jednak, że gdy Deke wyszedł z domu, zaczął bywać z ludźmi i zgolił brodę - to zrobił się z niego nowo narodzony człowiek! Bardzo polubiłam obie pary! Jest jeszcze wątek z Herbem i Glorią - również mi się spodobał, tak samo jak "rubryka Henrietty" !
Na początku nie wiedziałam kto jest mordercą. Myślałam jak bohaterowie i w tym samym...

Arleta | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Początek i owszem, zagadka, może intryga - rodziły się pytania wciągając jak dobry kryminał. Im dalej, było jednak coraz mniej interesująco, a chwilami nawet nudno.Zbyt długie i przeciągane dialogi. Ogólnie oceniam na trochę więcej niż średnia.

Agnieszka | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

Bardzo fajnie się ją czytało.Jest to ciekawa książka.Trochę kryminalna i trochę romantyczna.Właśnie dziś rano skończyłam czytać.Polecam ;) Co skrywają lustra i przeszłość nawet z przed 30 lat.

Aga | 2012-08-13
Przeczytana: 29 lipca 2012

lubię tą serię ale ta książka chociaż była ciekawa to jednak brak jej akcji i cięzko mi się ją czytało... Wlokła się trochę..

wiola | 2014-06-14

Miła na spokojny wieczór ale dość przewidywalna ksiązka

marla | 2015-09-02
Przeczytana: 01 września 2015

Szczerze mówiąc po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości, jak do tej pory nie spotkałam się z terminem thriller romantyczny. Na początku myślałam że będzie to typowe romansidło z niewielką ilością akcji. Na szczęście mile się rozczarowałam, mimo iż ten gatunek literacki raczej nie skradł mi serca.