Tajemnicze studio

Wydawnictwo: Prima
The Secret of Kellerman's Studio
83-85855-47-5
Grimgor

Nieczynna wytwórnia filmowa Kallermana ma zostać wyburzona wraz z okolicznymi domami, a w ich miejsce ma powstać luksusowy hotel. Próbując pokrzyżować owe plany, dwójka młodych przyjaciół, Mick, mieszkający w jednym z domów przeznaczonych do rozbiórki, i Randall, syn bezrobotnego reżysera,zakradają się na teren opustoszałej wytwórni. Myszkując po studiach i odgrywając scenki filmowe, natykają się na kilku osobników, których początkowo biorą za aktorów. Upłynie trochę czasu, zanim powiążą obecność domniemanych aktorów z działalnością grasującego w okolicy gangu. Zabawa w detektywów przerodzi się w spotkanie z prawdziwym niebezpieczeństwem.

alamak99 | 2014-03-29
Przeczytana: 28 marca 2014

Przeczytałem, jednak to nie jest Igła, czy Filary ziemi. Jedna z pierwszych książek autora świetnych powieści sensacyjno -historyczno - wojenno -przygodowych, no i jeszcze lekka nutka romansu w kazdej prawie książce sie pojawia. To byla reklama Folletta. Jednak nie polecam Tajemniczego studia, jako pierwszą pozycje do zapoznania sie z twórczością tego brytyjskiego pisarza. To nie jest powieść a nowelka takie małe wprowadzenie do tego co może nas czekać dalej. Cztery gwiazdki, ale równie dobrze może być bez oceny - aby nie krzywdzić autora.

Melba | 2014-02-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: luty 2014

Niska ocena wynika IMHO z faktu, że to kilkudziesięciostronicowe dziełko jest raczej opowiadaniem, niż prawdziwą książką. Gdyby kilka lub kilkanaście podobnych utworow zebrać w jednym tomie, oceny poszybowałyby w gore. Bo to nic innego, jak zgrabna literacka wprawka, ciekawe opowiadanie, które za krótkie jest, by pretendować do miana książki, a co za tym idzie, niesie za sobą poczucie niedosytu u czytelnika. Tajemnicze studio, małe miasteczko, bandyckie napady na bank i dwóch małolatów, którzy znajdują prawdziwą przygodę.

Przemek | 2015-11-13
Przeczytana: 11 listopada 2015

Opowiadanko dla młodych ludzi. Z Folleta, do którego można było się przyzwyczaić z innych książek niewiele tutaj można znaleźć.

Marco | 2016-08-25
luke789 | 2016-05-16