Porozmawiajmy spokojnie o... starości

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Liberton
83-900896-9-6
starość
Scarlett

[z okładki] Chyba wszyscy znamy powiedzenie, że cały świat Panu Bogu wspaniale się udał, tylko starość mu się nie udała. Wiek jesieni życia niewątpliwie związany jest z cierpieniem duchowym i fizycznym. Czy jednak musi to być okres goryczy i rozżalenia? Czy starość nie może być piękna? Nie ośmieliłem się sam odpowiadać na takie pytania. Pytałem o to ludzi starszych. Ich słowa i swoje...

[z okładki]

Nie ośmieliłem się sam odpowiadać na takie pytania. Pytałem o to ludzi starszych. Ich słowa i swoje przemyślenia z tych rozmów spisałem w tej książeczce. I może jeszcze kilka słów o tej starszej pani, której podobizna widnieje na okładce. To siostra Franciszka - westiarka. Gdy fotograf robił jej zdjęcie do książki, miała dziewięćdziesiąt sześć lat. Gdy usłyszała, że będzie to pozycja dla ludzi starszych i chorych, odpowiedziała spokojnie: "A, to nie dla mnie, bo ja jestem zdrowa". A w ogóle to często powtarzała wzdychając: "Co to będzie, jak ja się kiedyś zestarzeję...".

kuzo | 2015-08-06

Pogodne spojrzenie na starosc

Sama juz naleze do pokolenia nienajmlodszego, wiec siegnelam po te ksiazeczke. Poniewaz jestem osoba pogodna i przyjmujaca ze zrozumieniem pewne ograniczenia wiekowe (nie moge chodzic po Tatrach jak kiedys, o!), wiec wlasciwie nic nowego nie odkrylam. Mimo to dobrze jest zetknac sie z optymizmem bijacym z tych kartek. Ksiazke polecalabym tez osobom mlodszym i zupelnie mlodym - z dwoch powodow: po pierwsze, tez bedziecie starsi, wiec przygotujcie sie na to duchowo; po drugie - starsi sa obok nas - ciocie, babcie, sasiadki - sprobujcie ich lepiej zrozumiec i w razie potrzeby natchnac optymizmem. Ksiazka nadaje sie na prezent, bo starym bedzie wiekszosc z nas.

Konwalia | 2015-10-19
Przeczytana: 15 października 2015

Bardzo lubię teksty ks.Piotra, trafiają w samo sedno i dają do myślenia. Sięgnęłam po tę pozycję bo często myślę o starości i bardzo chciałabym być kiedyś pełną pogody ducha i radości staruszką. Już teraz nad tym pracuję. polecam i młodym i starszym.

miraceti | 2016-10-26
Paulina | 2015-07-22