Okładka książki Kula i krzyż

wydawnictwo
Fronda
typ
papier
6.52 (44 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Druk powieści Kula i krzyż został w 1967 roku zablokowany przez Główny Urząd Kontroli Publikacji i Widowisk. Peerelowska cenzura uznała za zbyt niebezpieczną dla systemu tę opowieść o pojedynku między wojującym ateuszem a żarliwym katolikiem. Ich walka na śmierć i życie zamienia się z czasem w sojusz: Odkryliśmy coś mówi jeden z bohaterów czego obaj nienawidzimy bardziej niż kiedykolwiek nienawidziliśmy siebie wzajem. Książka G. K. Chestertona łączy w sobie sensacyjną i wartką akcję z angielskim poczuciem humoru, a także z ponad czasowymi pytaniami: o wiarę w Boga i pojmowanie Jego istoty. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

źródło opisu: Fronda, 2008

Opinie czytelników
wrublik7 | 2013-09-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2012
Przeczytana: 14 lipca 2012

ambitna jak dla mnie, trochę filozoficznie mistyczna, ale cieszę się że czytałam

Karol | 2011-01-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Przeczytana: 01 stycznia 2010

Bardzo ciekawa opowieść o dyskusji, a właściwie pojedynku ateisty z człowiekiem wierzącym. Pokazuje konsekwencje takiej walki. Ubrana w typowy dla Chestertona humor i przyozdobiona pozytywnym przesłaniem.

Gabriel | 2011-06-16

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku