Kula i krzyż

wydawnictwo
Fronda
typ
papier
6,48 (56 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Druk powieści Kula i krzyż został w 1967 roku zablokowany przez Główny Urząd Kontroli Publikacji i Widowisk. Peerelowska cenzura uznała za zbyt niebezpieczną dla systemu tę opowieść o pojedynku między wojującym ateuszem a żarliwym katolikiem. Ich walka na śmierć i życie zamienia się z czasem w sojusz: Odkryliśmy coś mówi jeden z bohaterów czego obaj nienawidzimy bardziej niż kiedykolwiek nienawidziliśmy siebie wzajem. Książka G. K. Chestertona łączy w sobie sensacyjną i wartką akcję z angielskim poczuciem humoru, a także z ponad czasowymi pytaniami: o wiarę w Boga i pojmowanie Jego istoty. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

źródło opisu: Fronda, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Karol | 2011-01-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Przeczytana: 01 stycznia 2010

Bardzo ciekawa opowieść o dyskusji, a właściwie pojedynku ateisty z człowiekiem wierzącym. Pokazuje konsekwencje takiej walki. Ubrana w typowy dla Chestertona humor i przyozdobiona pozytywnym przesłaniem.

wrublik7 | 2013-09-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2012
Przeczytana: 14 lipca 2012

ambitna jak dla mnie, trochę filozoficznie mistyczna, ale cieszę się że czytałam

peccator | 2015-01-12
Na półkach: Audiobook, Przeczytane