Między niebem a sceną

Seria: Limon
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
teatr, czas, przestrzeń
jusola

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej, o charakterze teoretycznym, autor podejmuje zagadnienie teatru jako systemu znaczącego. Stara się ustalić granice sztuki teatru, sposoby tworzenia znaczeń, ale przede wszystkim wykazuje, jak wielką rolę w przedstawieniu odgrywa przestrzeń widowni i całego teatru. W części drugiej, historycznej, omawiane są najważniejsze typy teatrów w dziejach, począwszy od greckiego, a skończywszy na barokowej scenie dworskiej. Poprzez analizę relacji przestrzennych w tych teatrach autor pokazuje, jak zasadniczą pełnią one funkcję w kreowaniu znaczeń przedstawienia.

źródło opisu: www.terytoria.com.pl

źródło okładki: www.terytoria.com.pl