83-11-06383-4
powieść polska,
literatura faktu
klara

W czasie trwania i po upadku Powstania Warszawskiego przez osławiony obóz w Pruszkowie przeszło ponad 200000 cywilnej ludności naszej stolicy - miasta skazanego przez okupanta na starcie z powierzchni ziemi. Ci, którzy uniknęli wywózki do Rzeszy, znaleźli schronienie w wielu wsiach, wyniszczonych pięcioletnią rabunkową polityką, O losach grupy warszawiaków w podkrakowskiej wsi, o ich udziale w miejscowym ruchu oporu opowiada ta książka.

Klara | 2011-10-15
leskapytka | 2016-05-03