Jestem synem księdza

Wydawnictwo: Videograf II
... weil mein Vater Priester ist
literatura faktu
Izabella

Thomas od wczesnego dzieciństwa dręczy matkę pytaniami , kim jest jego ojciec , gdzie mieszka , dlaczego się z nim nie spotyka . Mama unika jasnych odpowiedzi , co jeszcze bardziej pobudza wyobraźnię chłopca . Dopiero w wieku dziesięciu lat Thomas dowiaduje się , że jego ojcem jest zaprzyjaźniony z rodziną ksiądz , dyrektor miejscowej szkoły klasztornej , w której pracuje jego matka . Szok wywołany tą tajemnicą i koniecznośc ukrywania strasznej prawdy ogromnie ciąży wychowanemu po katolicku dziecku . Prawdziwe kłopoty zaczynają się wtedy , gdy ojciec Thomasa postanawia porzucic stan kapłański i poślubic matkę swoich dzieci .

Marlena | 2015-11-05
Przeczytana: 27 lipca 2015

Autor opowiada historię swoją jak i matki która mimo przeciwności wychowała swoje dzieci jak najlepiej potrafiła. Thomas pokazuje swój punkt widzenia: jak odbiera ojca który jest księdzem , matkę i znajomych których napotyka w trudnych chwilach swojego życia .Książka smutna i kontrowersyjna.

Tajemnica | 2010-09-29

Mówiąc szczerze czytałam z dreszczykiem na plecach, bo przecież takie historie się zdarzają, wiemy o tym, że jest to możliwe .... ale wraz z kolejnymi kartkami książki zaczynamy żyć w domu bohatera i niestety ja nie potrafiłam pozbyć się emocji ... ale dzięki temu na ostatniej stronie miałam mokre oczy i trzęsące się dłonie.

niania09 | 2015-03-15

Książka jest opisana z punktu widzenia syna księdza. Jest też troche wspomnień z dziennika jego matki. Ciężko mi sie ją czytało przede wszystkim dlatego że książka jest napisana jak dla mnie w chaotyczny sposób.Na początku książki jest kilka wzmianek o jego życiu dorosłym następnie dzieciństwie, potem znów jak jest starszy i tak na przemian. Skończyłam ją tylko dla tego że byłam ciekawa zakończenia. Natomiast podobał mi sie wstęp w który dość przejrzyście jest opisane w skrócie kilka praw kościoła.

Beata | 2013-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Bardzo smutna książka.Z jednej strony miłość do Boga z drugiej miłość do kobiety i w tym wszystkim dzieci zrodzone z tego związku.Może niech ta książka będzie przestrogą dla kobiet które są w takim układzie.Nigdy nikt nie będzie w pełni szczęśliwy.
Polecam.

Niehalo | 2011-06-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Pożyczki

Bardzo mi się podobała. Była kontrowersyjna, napisana ciekawym językiem umiarkowanie obrzydliwa i smutna. Dobra rzecz.

Lilith59 | 2012-10-13

Książka którą się pamięta po latach

checka707 | 2017-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia Thomasa wielokrotnie mnie szokowała. Z wielu stron bije gorycz, rozczarowanie oraz nienawiść do instytucji Kościoła. Książka dlatego ma wstęp oraz posłowie Od wydawcy, aby złagodzić polskiego czytelnika, uświadomić mu sytuację bardzo młodego bohatera, który poznaje prawdę o swoim ojcu.
Wiedziałam, że kościół wprowadzając celibat chce chronić swój majątek, ze stron książki dowiedziałam się również, że "Istotą celibatu jet stłumienie fizycznych potrzeb po to, by całą cielesną energię skierować na osiągnięcie duchowego celu,jakim jest umiłowanie i służba Bogu." (str 9) Wiedziałam, że księża opuszczają kościół z powodu miłości do kobiety, ale fakt że następuje takie opuszczenie co 2 godziny zszokował mnie. Takich informacji jest bardzo dużo.
To opowieść o miłości do księdza, o samotnym macierzyństwie, o Bogu a przede wszystkim o młodym chłopaku i jego potrzebie akceptacji.

teresa2409 | 2017-02-03
prostozmostku | 2017-01-23