Jestem synem księdza

... weil mein Vater Priester ist
83-7183-278-8
literatura faktu
Izabella

Thomas od wczesnego dzieciństwa dręczy matkę pytaniami , kim jest jego ojciec , gdzie mieszka , dlaczego się z nim nie spotyka . Mama unika jasnych odpowiedzi , co jeszcze bardziej pobudza wyobraźnię chłopca . Dopiero w wieku dziesięciu lat Thomas dowiaduje się , że jego ojcem jest zaprzyjaźniony z rodziną ksiądz , dyrektor miejscowej szkoły klasztornej , w której pracuje jego matka . Szok wywołany tą tajemnicą i koniecznośc ukrywania strasznej prawdy ogromnie ciąży wychowanemu po katolicku dziecku . Prawdziwe kłopoty zaczynają się wtedy , gdy ojciec Thomasa postanawia porzucic stan kapłański i poślubic matkę swoich dzieci .

Marlena | 2015-11-05
Przeczytana: 27 lipca 2015

Autor opowiada historię swoją jak i matki która mimo przeciwności wychowała swoje dzieci jak najlepiej potrafiła. Thomas pokazuje swój punkt widzenia: jak odbiera ojca który jest księdzem , matkę i znajomych których napotyka w trudnych chwilach swojego życia .Książka smutna i kontrowersyjna.

Tajemnica | 2010-09-29

Mówiąc szczerze czytałam z dreszczykiem na plecach, bo przecież takie historie się zdarzają, wiemy o tym, że jest to możliwe .... ale wraz z kolejnymi kartkami książki zaczynamy żyć w domu bohatera i niestety ja nie potrafiłam pozbyć się emocji ... ale dzięki temu na ostatniej stronie miałam mokre oczy i trzęsące się dłonie.

niania09 | 2015-03-15

Książka jest opisana z punktu widzenia syna księdza. Jest też troche wspomnień z dziennika jego matki. Ciężko mi sie ją czytało przede wszystkim dlatego że książka jest napisana jak dla mnie w chaotyczny sposób.Na początku książki jest kilka wzmianek o jego życiu dorosłym następnie dzieciństwie, potem znów jak jest starszy i tak na przemian. Skończyłam ją tylko dla tego że byłam ciekawa zakończenia. Natomiast podobał mi sie wstęp w który dość przejrzyście jest opisane w skrócie kilka praw kościoła.

Beata | 2013-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Bardzo smutna książka.Z jednej strony miłość do Boga z drugiej miłość do kobiety i w tym wszystkim dzieci zrodzone z tego związku.Może niech ta książka będzie przestrogą dla kobiet które są w takim układzie.Nigdy nikt nie będzie w pełni szczęśliwy.
Polecam.

Niehalo | 2011-06-18
Na półkach: Pożyczki, Ulubione, Przeczytane

Bardzo mi się podobała. Była kontrowersyjna, napisana ciekawym językiem umiarkowanie obrzydliwa i smutna. Dobra rzecz.

Lilith59 | 2012-10-13

Książka którą się pamięta po latach

diamentowalady | 2016-08-07
Nerstin blog | 2016-04-12