Monika B. - Nie jestem już waszą córką

Wydawnictwo: Książnica
Monika B. - Ich Bin Nicht Mehr Eure Tochter
literatura faktu
Lemma

Wstrząsająca opowieść dziewczyny, a raczej już kobiety, która przez wiele lat była gwałcona we własnym domu.

animar | 2013-01-24

"Tylko ktoś, kto przeżył to, co ja bezustannie przeżywam i już chyba do końca moich dni przeżywać będę, może właściwie ocenić, jak ciężko mi o tym mówić. A jednak nie milknę! Mówię dla Ciebie, Georg. I wiem, że z głębi mojego serca dociera także i Twój głos."

Historię Moniki można opisać w dwóch słowach - OKRUTNA i PRZERAŻAJĄCA!!! Jeżeli istnieje piekło to ona znalazła się w nim za życia. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że znalazła się tam dzięki najbliższym osobom - dziadkom, rodzicom i braciom... O książce nie da się powiedzieć, że jest bardzo dobra, wybitna czy rewelacyjna, tutaj skalą jest ból i cierpienie...

Zjawisko | 2011-02-18
Przeczytana: 2006 rok

Bardzo poruszająca i okropnie wzruszająca. Przeczytałam ją kilkakrotnie, i za każdym razem wywołała u mnie silne emocje. Książka odkrywa inny świat, pokazuje, że tuż obok mogą dziać się przerażające rzeczy. Tym najmniejszym bezbronnym.
Książka otwiera oczy.

Malenkowa | 2010-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2010

Straszna książka, najbardziej jednak przeraził mnie niski wyrok, jaki dostał "ojciec" Moniki. Szok.

Lemma | 2010-01-15

Straszna, ale warto przeczytać, mimo drastycznych momentów.

czep-czep | 2015-11-24

Książka opowiadająca straszna historie,bardzo realistyczne i drastyczne opisy wydarzeń, aż ciarki przechodzą po plecach gdy zdajesz sobie sprawę z tego że jest oparta na faktach.

Paskuda | 2013-09-18

To nie jest zła książka. W zasadzie trudno rozpatrywać ją pod kątem zły-dobry. Wiem jedno. Choć nic jej nie zarzucę, to już NIGDY WIĘCEJ po nią nie sięgnę. Za wrażliwa jestem.

onyx93 | 2014-11-14
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

To jedna z książek, o których głośno było w całych Niemczech. Okrutna i przerażająca z pewnością, jednak przyznam szczerze, że czytając recenzje miałem nadzieję że wstrząśnie mną znacznie mocniej. Moim zdaniem autorka, chociaż dotknęła ważnego społecznie tematu, tematu "tabu", to jednak nie wykorzystała moim zdaniem pełnego potencjału i nie wyczerpała tej kwestii społecznej w pełni. Minus za ubogi warsztat techniczny. Książka momentami trochę nudna, opisy bogate i przez to za długie. Może tak miało być, by oddać charakter głównej bohaterki, jednak dla mnie - książka mocno średnia.

Kinga | 2012-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2012

Ta książka to jedna z najbardziej wstrząsających opowieści. Historia Moniki na trwale zostaje w pamięci tym, którzy ją "wysłuchali". Budzi w człowieku bunt, że podczas gdy ktoś woła o pomoc nikt nie reaguje a kat pozostaje wciąż bezkarny.

Iveta | 2013-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Wstrząsająca historia dziewczyny która była wykorzystywana przez swojego ojca i nie miala w nikim oparcie.Nawet wlasna matka ją bardzo żle traktowała.Najbliższą osobą dla niej był jej młodszy brat.

Magda M | 2016-07-12

Czytając człowiek zastanawia się do czego jesteśmy zdolni... To nie jest miła historia...