Wampir Maskarada

Seria: Świat Mroku
Wydawnictwo: ISA
8 (87 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Vampire the Masquarade
RPG, wampiry, gry towarzyskie, horror
rozrywka
Omnikoron

"Nikt nie ma nade mną władzy - żaden człowiek, żaden bóg, żaden książę. Jakiż to wiek ma prawa do tych, którzy są nieśmiertelni? Jakaż to władza ma prawa do tych, którzy pokonali śmierć? Zwołajcie swe przeklęte łowy. Zobaczymy kto będzie wrzeszczał, kiedy pociągnę go ze sobą do piekła."
- Gunter Dorn,. "Das Ungeheuer Darin"

Omnikoron | 2010-09-24
Na półkach: Przeczytane, Moje książki

Absolutnie najlepszy i najpełniejszy podręcznik do Wampira.
W mojej zupełnie nieobiektywnej ocenie - najlepsze ukazanie Świata Mroku. Cała reszta podręczników, która ukazała się później, z czymś zgrzytała.

Podręcznik cechuje się fenomenalnym tłumaczeniem i bardzo przejrzystą mechaniką. Jest również pełen klimatycznych czarno-białych ilustracji, które dodają całości mrocznego kolorytu.

Miałem okazję czytać ten podręcznik pierwszy raz jeszcze w oryginale, po angielsku, kiedy nikomu nie śniło się jeszcze o wydaniu polskim ... niesamowite jak niektóre cytaty wżerały się w pamięć.

To tylko gra oczywiście, nie można o tym zapomnieć. Ale podręcznik to istny majstersztyk, ze swymi grafikami, kredowym papierem ... zdecydowanie warto posiadać.

Podręcznik do gry, dzięki której pokochałam wampiry.
A samą książkę czyta się jak najlepsze fantasy :)

Gwyn | 2010-08-09
Na półkach: Przeczytane, Chcę mieć!, RPG

Naprawdę dobra gra. Smutne trochę, że niektórzy robią z niej dziwny użytek.

WyrdHamster | 2010-08-11

Prawdziwy początek Świata Mroku dla mnie. ;]