Wątpliwości w wierze

978-83-7505-181-0
Bóg, wiara, istnienie Boga, religia
religia
Scarlett

Czy Bóg istnieje? Czy mogę wierzyć Ewangelii? A może chrześcijanie źle zrozumieli Jezusa? Czy Bóg mnie naprawdę kocha? "Panie wierzę! Zaradź memu niedowiarstwu!" (Mk 9,24) To wołanie doskonale oddaje troskę wielu chrześcijan, którzy doświadczywszy, że więź z Jezusem Chrystusem jest największym szczęściem, jakie ich spotkało i przerosło najśmielsze oczekiwania, doznają zwątpienia i dręczących wątpliwości. Autor poszukuje źródeł rozterek, wychodząc z założenia, iż poznanie ich pozwoli zrozumieć, dlaczego są udziałem tak wielu ludzi, niezależnie od ich światopoglądu i przekonań. Tego typu kryzys ma jednak i pozytywne skutki, jest bowiem zaproszeniem do większego zawierzenia i przyczynia się do umocnienia wiary.

Alan | 2010-08-19
Scarlett | 2010-04-18