Nauka i religia

Wydawnictwo: WAM
Science & Religion
Richard Dawkins, Bóg, nauka, religia
Scarlett

Omawiana książka jest przeznaczona dla czytelnika, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tą pasjonującą problematyką. Autor uważa, że kompetentne studia w tej dziedzinie powinny zakładać dobrą wiedzę w zakresie przynajmniej jednej religii i jakiejś nauki przyrodniczej, najlepiej fizyki lub biologii, ale jest świadomy, że w stosunku do wielu zainteresowanych wymaganie takie będzie zbyt wygórowane i właśnie takim czytelnikom poświęca swoją pracę. Podręcznik więc ma być kompromisem pomiędzy tym, co należałoby wiedzieć a tym, czego można wymagać w ciągu jednego lub dwu semestrów. (ks. prof. Michał Heller)

theo | 2017-06-19
Przeczytana: 03 lipca 2017