Pluskwa : komedia fantastyczna w dziewięciu obrazach

Tłumaczenie: Lidia Zamkow
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Клоп
komedia rosyjska

Ponad 70 lat temu Włodzimierz Majakowski napisał słynną Pluskwę, sztukę, w której używając futurystycznej formy odniósł się do gorącego czasu rewolucyjnych przemian w Rosji. Prisypkin, główna postać dramatu, zdradza klasę robotniczą, z której pochodzi. Przyjmuje drobnomieszczańskie obyczaje i styl życia. Żeni się z właścicielką zakładu fryzjerskiego. W trakcie wesela wybucha pożar, w którym giną wszyscy weselnicy. Pół wieku później w zautomatyzowanym i sterylnym świecie, odnaleziono zamrożone ciało Prisypkina i ... pluskwy- dwóch stworzeń z minionej epoki..

only_me | 2016-05-29
aud_hepburn | 2016-05-26