Baal. Opera za trzy grosze

Baal. Die Dreigroschenoper
978-83-7432-338-3
opera żebracza, Weil
Jeanpaul

Baal, debiut dramaturgiczny z 1918 roku, jest wyrazem estetycznej opozycji poety wobec nurtu ekspresjonistycznego w literaturze niemieckiej. Opera za trzy grosze - sztuka teatralna Bertolta Brechta. Jest to musical, do którego muzykę napisał Kurt Weill (który zresztą często z Brechtem współpracował). Sztuka jest adaptacją XVIII-wiecznej "Opery żebraczej" Johna Gaya, satyry na burżuazję i...

Opera za trzy grosze - sztuka teatralna Bertolta Brechta. Jest to musical, do którego muzykę napisał Kurt Weill (który zresztą często z Brechtem współpracował). Sztuka jest adaptacją XVIII-wiecznej "Opery żebraczej" Johna Gaya, satyry na burżuazję i wysokie sfery Londynu.

crystalsheenlespaul | 2016-02-06
Na półkach: Przeczytane, 2016

Pan Brecht mocno ciśnie, lubię to. Końcówka całkowicie mnie powaliła, ale tego tekstu z powagą czytać nie warto - wystarczy z przymrużeniem oka. ;)

Midsummer12 | 2015-02-25
Przeczytana: 2013 rok

"Opera za trzy grosze" to ciekawy tekst o fajnej formie, bardzo nowoczesny jak na czasy, w których powstał. Warto przeczytać.

Klara | 2017-02-11

Opera za trzy grosze