Skansen

8324119019
absurd, humor, ZSRR, literatura rosyjska
satyra
VVisienna

Na "Skansen" składają się dwa dłuższe utwory, nawiązujące do doświadczeń autora: emigracyjne opowiadanie tytułowe oraz "Nasi", cykl historii poświęconych fikcyjnym członkom rodziny pisarza, literackie m"drzewo genealogiczne" Dowłatowów. "Skansen" Wyrzucony z redakcji dziennikarz zaczepia się jako przewodnik wycieczek po skansenie Puszkina. Odwala robotę byle jak, pije na umór i pisze do...

"Skansen"
Wyrzucony z redakcji dziennikarz zaczepia się jako przewodnik wycieczek po skansenie Puszkina. Odwala robotę byle jak, pije na umór i pisze do szuflady. To wszystko może się zmienić, jeśli wyjedzie z kraju. Wybór wydaje się tak prosty. A jest aż tak trudny.
"Nasi"
Wuj Leopold, cwaniak i kombinator, ciotka Maria i jej niechlubny związek z wrogiem ludu, kuzyn Boria i jego łagrowa odsiadka. Śmieszno-tragiczne życiorysy czterech pokoleń stają się doskonałą ilustracją historii Związku Radzieckiego ze wszystkimi jej meandrami.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/