Singielka w wielkim mieście

Wydawnictwo: Sonia Draga
How to Be Single
obyczajowe, Nowy Jork
Pistacia

W pewien rześki październikowy poranek Julie Jensen, trzydziestoośmioletnia pracownica dużego nowojorskiego wydawnictwa, idąc do pracy odbiera histeryczny telefon od swojej przyjaciółki Georgii. Załamana po odejściu męża do młodej instruktorki samby Georgia namawia niechętną z początku Julie do zorganizowania babskiej imprezy ze znajomymi singielkami, by mogła sobie przypomnieć, dlaczego tak fajnie jest być wolną.
Ale wieczór, który zaczyna się od steków i martini, a kończy wizytą na pogotowiu, staje się dla Julie sygnałem ostrzegawczym. Okazuje się bowiem, że jej wolne przyjaciółki wcale nie są takie szczęśliwe: Alice, była obrończyni z urzędu, niedawno rzuciła pracę, żeby cały swój czas poświęcić chodzeniu na randki; Serena jest tak zajęta pogłębianiem rozwoju duchowego, że nie ma czasu szukać partnera; a Ruby, kobieca i wrażliwa istota, jest w żałobie po ukochanym kocie.
Julie, mając dość frustracji i rozczarowań towarzyszących życiu singielki na Manhattanie, składa swojej szefowej niecodzienną propozycję i wyrusza w podróż, żeby się dowiedzieć, jak sobie radzą samotne kobiety w innych krajach.

Magdalena Kędzior | 2015-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Jest to książka ukazująca świeże spojrzenie na świat samotnych kobiet szukających prawdziwej miłości.
Liz jako główna bohaterka przedstawia poszukiwaną miłość i odnalezioną przyjaźń w tak świeży, wzruszający, dowcipny jak i nowoczesny sposób, że każdy powinien z miejsca je pokochać :D
Polecam serdecznie ;)

I przyznam szczerze, że chciałabym mieć w sobie tyle odwagi aby podróżować samotnie po świecie co Liz i spróbować poznać życie singielek na całym świecie :D Przyznam że zazdroszczę jej tego doświadczenia he he he

Scylla | 2015-08-19
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

W sumie, jedyne co mi przychodzi na myśl to olśnienie, że książka mimo zapewnień wydawcy nie była wesoła, a wręcz przygnębiająca. Moment, w którym dziewczyny po całej przygodzie Julie płaczą na Islandii pewnie w zamierzeniu miał być śmieszny - taki tam komizm sytuacyjny... - ale taki nie był. Był żałosny.
Zakończenie też takie, no, przeciętne. Trochę się zawiodłam.

Smutna, smutna, smutna!

sztuku | 2011-08-25
Na półkach: 2011, Przeczytane

Statystki pokazują ,że na świecie jest mnóstwo szczęśliwych par i prawie każdy człowiek odnajdzie kiedyś swoją drugą połówkę. Ale czy wolno wierzyć statystyką? Na świecie roi się od samotnych singielek i właśnie ten temat Pani Tuccillo porusza w swojej powieści.

4 przyjaciółki: Ruby, Serena, Alice, Georgia oraz główna bohaterka i narratorka Julie, która organizuje babski wypad by przypomnieć sobie jak fajnie jest być wolną. Jednak gdy wieczór ,kończy się wizytą w szpitalu Julie uświadamia sobie ,że ona jak i jej przyjaciólki nie są ani trochę szczęśliwe. Wtedy właśnie postanawia napisać książkę- wyrusza w świat by dowiedzieć się jak radzą sobie singielki w innych kulurach. Podczas swojej podróży przez: Paryż, Rio de Janeiro, Sydney, Bali, Pekin, Bombaj oraz Reykjavik, Julie doznaje zawodu miłosnego oraz uczy się bardzo dużo o innych kulturach. Wszystko to powoduje ,że Julie zaczyna inaczej patrzeć na otaczający ją świat.

''Singielka w wilkim mieście'' to powieść napisana z...

ju35 | 2011-10-12

Książka o kobietach świata.Okazuje sie, ze wszystkie,niezależnie od szerokości geograficznej,poszukujemy miłości...Tylko sposoby na jej szukanie mamy różne.

Fragile | 2011-10-05

w sumie nic odkrywczego

czytelniczka | 2012-08-08
Przeczytana: 23 kwietnia 2012

Uwielbiam jej styl pisania! Książka bardzo przyjemnie doładowuje po rozstaniu z partnerem ;) Idealna dla kobiet, nie tylko singielek.

Opowieść o życiu singielek w różnych krajach - główna bohaterka wybiera się w podróż z USA do Europy i Azji. Przedstawia różne podejścia do samotności,głównie dotyczy kobiet, choć opisy samotnych panów też się zdarzały. Bardzo zabawnie opisane perypetie bohaterek :) Przyjemna lektura - interesująca i lekka.

Kasia P | 2014-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 lipca 2014

Moim zdaniem wbrew opiniom jakie słyszałam wcale nie jest tot lekka lektura. Wzbudza wiele przemyśleń, których nie nazwałabym pozytywnymi, nie potrzebnie tylko pogarszałam sobie humor czytając te "statystyki" i jak to amerykanki wpadają z jednego nie szczęśliwego związku w kolejny.

Łucja | 2011-09-26
Przeczytana: 19 września 2011

niby-poradnik dla samotnych kobiet, jednak należy się liczyć z tym, że po przeczytaniu nasza frustracja może wzrosnąć. Dobrze czytać z jakimś dobrym klasykiem na zmianę wtedy jest szansa dotrzeć z powrotem wraz z autorką do NY. Trochę nijaka...

Ewcia123450 | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

Typowa amerykańska opowieść, czytając ma się wrażenie że wszystko pisane jest tak aby szybko można było przerobić ją scenariusz do filmu. Lekka historia aczkolwiek przedstawia wiele prawd a życiu i problemach kobiet na całym świecie.

Anette | 2013-01-02
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam
Przeczytana: lipiec 2012

Książkę posiadam od kilku miesięcy. Ciężko się ją czyta. Już kilka razy zaczynałam tę lekturę, jednak jej początek jest nudny i mało wciągający, więc szybko zniechęcam się do dalszego czytania.