Pan Samochodzik i Człowiek z UFO

Cykl: Pan Samochodzik (tom 14)
Wydawnictwo: Pojezierze
83-7002-322-3
przygodowa
inaya

Jedyna książka z serii o Panu Samochodziku, której akcja toczy się poza Europą. W późniejszych wydaniach tytuł został zmieniony na "Pan Samochodzik i Nieśmiertelny".

Nozomi | 2015-07-27

Obok "Niesamowitego dworu" moja ulubiona powieść o Samochodziku. Ralf to chyba jedyny bohater cyklu, który w moich oczach dorównał panu Tomaszowi w sympatyczności.

Uwielbiam Pana Samochodzika!
Cudowna seria dla młodszych, która nie tyle co dostarcza przygód, ale także zachęca do poznawania historii.
Polecam!

Cała seria to dużo niezwykłych i niezapominanych przygód. Polecam!

Magdalena | 2014-06-26
Przeczytana: 24 czerwca 2014

"Pan Samochodzik i Nieśmiertelny" jest inna niż pozostałe książki z cyklu o Panu Samochodziku autorstwa Zbigniewa Nienackiego. Prędzej zaliczyłabym ją do fantastyki niż do powieści przygodowych i przez to mniej mi się podobała niż reszta przygód pana Tomasza. Poza tym, czytałam ja pod nieco innym tytułem, mianowicie "Pan Samochodzik i człowiek z UFO", który moim zdaniem jest bardziej trafiony.

Marianna | 2016-08-07
Przeczytana: 01 marca 2014

Niesamowita! Polecam!

8_oclock | 2014-03-31
Na półkach: Przeczytane, 2014, A-Pu

Pod tytułem "Pan Samochodzik i człowiek z UFO".

emik84 | 2018-02-16

Akcja powieści "Pan Samochodzik i człowiek z UFO" wyjątkowo toczy się poza granicami nie tylko Polski, bo tak już bywało we wcześniejszych tomach, ale nawet Europy, co jest zupełną nowością w całej serii. Tym razem pan Tomasz udaje się w daleką podróż do Ameryki Południowej, a dokładniej kolumbijskiej Bogoty aby wygłosić tam referat na temat gangów złodziei sztuki, który zresztą nie zostaje najlepiej odbierany przez słuchaczy. Bohaterowi towarzyszy jego przełożony - dyrektor Marczak oraz nowa sekretarka, panna Florentyna, której wielką pasją są obcy, a dokładniej przybysze z odległych planet. W tym czasie dokonuje się kradzież cennych eksponatów z Muzeum Złota. Pan Samochodzik wiąże tę kradzież z Niewidzialnymi, gangiem z którym zetknął się już we wcześniejszym śledztwie. Ale czy rzeczywiście Niewidzialni są odpowiedzialni za kradzież eksponatów muzealnych i kim jest tajemniczy Ralf podający się za przybysza z przyszłości i oferujący pomoc w odnalezieniu skradzionych rzeczy wraz ze...

Piratka | 2015-08-15

W późniejszych wydaniach tytuł "PS i Nieśmiertelny".
Kontynuacja wątków z "Niewidzialnych".
Przed wyjazdem do Ameryki Południowej na Kongres Muzealników w gabinecie Referatu do Zadań Specjalnych pojawia się nowa sekretarka, panna Florentyna, zna mnóstwo języków obcych a jej hobby są Obcy, czyli goście z innych planet. "Postaram się tolerować pani ewentualne wychodzenie po zakupy w godzinach pracy, a nawet jeśli najdzie panią ochota, aby zatańczyć na własnym biurku, nie powiem złego słowa. Ale o jedno naprawdę błagam: ani słowa o UFO." zapowiada Tomasz. W stolicy Kolumbii podczas owego zjazdu dochodzi do włamania do muzeum sztuki prekolumbijskiej. Zdaniem Tomasza to robota Niewidzialnych, którzy otrząsnęli się po klęsce, a do walki z nimi potrzeba współpracy policji całego świata. Znajomy inspektor ze Scotland Yardu, którego poznał był 2 lata wcześniej przy okazji aresztowania herszta Niewidzialnych, mianuje go brygadierem Biura Koordynacyjnego z misją dobrania kilkuosobowej...

kassiopestka | 2016-02-24
Przeczytana: 2015 rok

Jeden z nielicznych "Samochodzików", których jeszcze nie znałam - napisany sprawnie, całkiem interesujący i generalnie nieodstający od pozostałych poza pomysłem na fabułę: tytułowym człowiekiem z UFO. Troszkę mi się ta koncepcja gryzie z logicznie rozumującym panem Tomaszem, niewierzącym w duchy i insze takie. Choć w sumie jest on też niepoprawnym romantykiem, więc może jednak pomysł nie był tak całkiem (nomen omen) z kosmosu. Coś mi jednak odrobinę tu zazgrzytało i nie do końca pasowało do zapamiętanego z dzieciństwa klimatu tych książek. Ale pozycja jak najbardziej do przeczytania i wciągnięcia się.

Poppapraniec | 2016-05-13
Na półkach: Przeczytane, Nie oddam!
Przeczytana: 13 maja 2016

Ostatnia z "oryginalnego" cyklu o Panu Samochodziku powieść to "Pan Samochodzik i człowiek z UFO". W tej powieści Pan Samochodzik, wraz ze swoją nową sekretarką i dyrektorem Marczakiem, przybywa do Bogoty, by wygłosić referat na temat gangów złodziei sztuki, jednak większość zebranych nie popiera jego stanowiska. W tym czasie z Muzeum Złota skradziono cenne eksponaty. Pan Samochodzik musi współpracować ze swoją sekretarką, panną Florentyną, Ralfem Dawsonem, podającym się za przybysza z przyszłości, który dotarł do naszych czasów statkiem UFO i mającym tajemniczą moc, oraz jego przyjaciółmi. Autor zaskakuje tu nie tylko nawiązaniem do ufo, ale i również umieszczeniem akcji poza Europą. Generalnie rzecz biorąc, książka trzyma wysoki poziom, jednakże trzeba przyznać, że to najsłabsza część z serii. Wiele w niej odmienności, między innymi wątki science-fiction, Ameryka. Powieść ta z pewnością odstaje od innych, co nie znaczy jednak, że jest zła. Po prostu spotykamy się z Panem Tomaszem...