Poszukiwanie "Gestapo" Mullera

83-89344-04-1
Muller, Whiting, 2 wojna światowa
historyczna
Marcin

Heinrich Muller, który od 1936 roku dowodził budzącą postrach tajną policją Gestapo, nigdy nie poniósł odpowiedzialności za swoje postępowanie. Zniknął z berlińskiego bunkra Hitlera, gdy do miasta wdarły się radzieckie oddziały. Popełnił samobójstwo, zginął, czy może w ukryciu przeczekał czas pogoni, aby podjąć współpracę z alianckim wywiadem jego wiedza była cenna dla zwycięzców. Próba odpowiedzi na pytanie co się stało z tym człowiekiem odsłania tajemnice funkcjonowania machiny Himmler, Reinchard Heydrich, Ernest Kaltenbrunner, którzy kierowali zbrodnią.

Narkotyk147 | 2013-01-22

wciągająca książka. Polecam dla tych którzy interesują się historią II wojny światowej.

Michał | 2013-12-20
Winchester | 2016-11-15