Ślad anioła

Vanessa Możdżer Wydawnictwo: vandom literatura obyczajowa, romans
vandom
2024-05-16
2024-05-16

16 maja swoją premierę miała książka Vanessy Możdżer „Ślad anioła”. Miałam zaszczyt i ogromną przyjemność objąć ten tytuł swoim patronatem medialnym.

„Twoje życie będzie dokładnie takie, jakim zdecydujesz, że będzie”. To zdanie stało się mottem tej powieści i przez cały czas ono wybrzmiewa. Jeśli nie wprost, to między wierszami.
I właściwie jako osoba, która wierzy w to, że wiele zależy od nas, że to my kreujemy nasz świat myślami, wierząca w prawo założenie i przyciągania i praktykująca je, nie mogę z tym cytatem się nie zgodzić. Jednocześnie jestem też przekonana, że istnieje w naszym życiu coś takiego jak przeznaczenie, coś, czego zwyczajnie nie da się wytłumaczyć wprost.

Główny bohater „Śladu anioła” niestety ma inną filozofię życiową. Mariusz Wilk stąpa twardo po ziemi. Dla niego przeznaczenie to chwyt marketingowy, bzdura. On uważa, że tylko my mamy wpływ na to co się dzieje wokół nas, jesteśmy siłą operującą i nic poza tym nie ma znaczenia. Dlatego gdy jego dziewczyna zadaje pytanie „czy wierzysz w przeznaczenie” mężczyzna wpada niemalże w szał i wychodzi z baru, w którym wcześniej się znajdował.

Żeby ochłonąć wybiera trasę przez most. Nie przewiduje, jak ten spacer odmieni jego życie i spojrzenie na nie. Otóż Mariusz jest świadkiem próby samobójczej. Nie dochodzi do tragedii, bo z Markiem, który usilnie chciał skończyć ze sobą, jest kobieta, bardzo nietypowa trzeba zaznaczyć. Wilk przypatruje się całemu zajściu w ukryciu, ale jest na tyle blisko by usłyszeć słowa, które Gloria wypowiada do mężczyzny na moście. Są one tak mocne i przekonujące, że odtąd stają się one dla Mariusza Wilka niemalże drogowskazem, wskazówką, która będzie mu teraz już zawsze towarzyszyć.

Mężczyzna z mostu, młody sparaliżowany chłopak po wypadku, kobieta ze szpitala, której mąż właśnie walczy o życie, panna młoda walcząca sama ze sobą, czy poślubić mężczyznę, z którym jest zaręczona czy może uciec do tego, którego ciągle kocha. Co ich wszystkich łączy?

Jaka to przepiękna i mądra, wielowątkowa książka!!! Wciągająca już od pierwszych stron, że aż trudno było mi się od niej oderwać.

Vanessa Możdżer uświadamia nam poprzez te historie spisane na kartach książki, że człowiek nie jest samotną wyspą, że potrzebujemy siebie nawzajem. Ponadto, pięknie ukazuje, że naprawdę wystarczy tak niewiele, żeby dać szczęście innym. Wystarczy chwila uwagi, krótka rozmowa, dotknięcie za rękę, czy chociażby powiedzenie: „Jestem przy Tobie i będę. Wszystko się ułoży”, abyśmy poczuli się znacznie lepiej, potrzebni, docenieni.

Jestem pełna podziwu dla Autorki i chylę czoła, że tak wnikliwie potrafiła wykreować postaci w swojej książce. Widać poprzez to wyraźnie, że Vanessa Możdżer to świetna obserwatorka, osoba niezwykle wrażliwa i empatyczna o wielkim sercu. Bo nie wierzę, że ktoś, kto nie posiadałby tych cech, mógłby opisać tak wzruszające historie, w których każdy z nas może się przejrzeć jak w lustrze.

Jestem szczęśliwa, że zostałam obdarzona zaufaniem i mogłam patronować temu tytułowi, móc Wam o nim opowiedzieć, zrobić, co w mojej mocy, żeby było o nim głośno.
„Ślad anioła” jest tego wart bezdyskusyjnie! Kochani, bardzo Was proszę i gorąco zachęcam, abyście zakupili czy wypożyczyli w bibliotece ten tytuł i czytajcie go, niech Was pochłoną losy tych bohaterów.
Jestem przekonana o tym, że „Ślad anioła” zostanie z Wami na długo, jeśli nie na zawsze. Takich książek nam trzeba na rynku wydawniczym, tych które poruszą nasze serca i dusze, skłonią do refleksji, a nawet być może odmienią nasze życie, zmienią coś w nas samych i sprawią, że staniemy się lepszymi ludźmi.
I tego życzę wszystkim, którzy będą mieli okazję zapoznać się z tą niezwykłą pozycją.

I właściwie jako osoba, która wierzy w to,...

ŚLAD ANIOŁA
@vanessa_mozdzer_autor
Premiera 16/05/24

Przeznaczenie.
Wierzcie w to że jest coś takiego jak przeznaczenie?

Gloria to młoda kobieta, która poprzez swoje ogromne serce i moc empatii, spotyka na swojej drodze ludzi, którzy są w trudnych momentach ich życia. To ona sprawia, że na nowo zaczynają widzieć, życie jej oczami.
Piękne, zaskakujące, dające nadzieję i pomimo iż czasami mamy wrażenie, że nasz świat się wali,nigdy ale to przenigdy nie możemy się poddać.
Gloria była jak cichy anioł, który przynosi że sobą spokój.

"Twoje życie będzie dokładnie takie, jakim zdecydujesz, że będzie"

Kiedy skończyłam czytać tą powieść, pierwsze moje odczucie to - jaka ona była dobra, przepełniona dobrocią i empatią. Jeden człowiek, jedna kobieta dokonała niemożliwego. Poprzez zatrzymanie się, zauważenia drugiego człowieka, wyciągnięcie pomocnej dłoni. Sprawiła, że druga osoba uwierzyła, że marzenia są po to aby je spełniać . Pokazała, że jeżeli tylko chcemy wszystkiego możemy dokonać. Pokazała że życie może być piękne, bo to przepiękny dar. Możemy kroczyć dumnie i cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy.

ŚLAD ANIOŁA to historia która skłania do zatrzymania się, do refleksji nad życiem, do otwarcia się na otoczenie i ludzi w jego pobliżu. Czasami przypadkowo napotkany człowiek, może stać się naszym przyjacielem, zwykła rozmowa może sprawić że spojrzymy na życie w inny sposób.

"Jedno dobre słowo może odmienić życie drugiego człowieka".

ŚLAD ANIOŁA to historia która poruszyła moje serce, jeszcze szerzej otworzyła moje oczy i na zawsze ze mną pozostanie.
Sprawiła, że zaczęłam inaczej postrzegać otaczający nas świat i problemy z którymi się zmagamy.
Cudowna, pełna emocji oraz nadziei, miłości i wiary w to, że "Anioły" są wśród nas.

ŚLAD ANIOŁA
@vanessa_mozdzer_autor
Premiera 16/05/24

Przeznaczenie.
Wierzcie w to że jest coś takiego jak przeznaczenie?

Piękne, zaskakujące, dające nadzieję i...

Mariusz jest trzeźwo myślącym facetem, sceptykiem, dla którego nie istnieje coś takiego jak przeznaczenie. Dla niego to bzdura, wymysł i chwyt marketingowy, bo przecież ludzie sami kreują swój los, a nic z góry nie jest zaplanowane.
Kiedy więc jego dziewczyna zadaje mu pytanie na temat przeznaczenia, dochodzi do kłótni, po której chłopak wychodzi z baru. Wybierając trasę przez most nie spodziewa się, że będzie świadkiem próby samobójczej. Dzięki nieznajomej nie dochodzi do tragedii, a Mariusz jest świadkiem magii. Pewne słowa, kierowane przez kobietę do zdesperowanego mężczyzny stają się dla chłopaka drogowskazem, mottem, które zaczyna go prowadzić przez życie.

Młody mężczyzna sparaliżowany po wypadku motocyklowym, kobieta czekająca na operację męża, panna młoda w dniu ślubu, niezadowolony student… Czy łączy ich tajemniczy Anioł z mostu? Czy Mariuszowi uda się ją odnaleźć?

Autorka w piękny sposób pokazuje nam, że każdego z nas stać na altruizm, bo czymże jest chwila poświęcona potrzebującemu człowiekowi? Jedno dobre słowo jest jak powiew świeżości, jak ręka wyciągnięta w kierunku tonącego. Czy bylibyśmy zdolni do poświęceń i umielibyśmy kierować się w swym postępowaniu dobrem innych? Czy taki gest, chwila rozmowy, jakaś wskazówka, która naprowadziła by nas na dalsze działania, przygarnięcie do serca mogłoby wywołać efekt kuli śnieżnej? Możliwe. Tylko od nas zależy, co z tym zrobimy.

Już sama dedykacja wydaje się być magiczna. "𝘛𝘰𝘣𝘪𝘦, 𝘣𝘺ś 𝘳ó𝘸𝘯𝘪𝘦ż 𝘣𝘺ł 𝘢𝘯𝘪𝘰ł𝘦𝘮, 𝘬𝘵ó𝘳𝘺 𝘱𝘰𝘻𝘰𝘴𝘵𝘢𝘸𝘪 ś𝘭𝘢𝘥 𝘸 ż𝘺𝘤𝘪𝘶 𝘪𝘯𝘯𝘺𝘤𝘩". I o tym właśnie jest ta historia. Że nie potrzeba wielkiego heroizmu, bo to właśnie pozornie błahe momenty które są jak kropla, która drąży skałę.

O ile piękniejszy byłby świat, gdybyśmy umieli być tylko, albo aż człowiekiem dla innego człowieka. Zapewne moje myślenie jest naiwne, ale "Ślad anioła" uświadamia, że to możliwe, tylko wymaga odrobinę poświęcenia i czasu.

Kocham tę historię całym sercem, i chcę byście i Wy ją pokochali.

"Ślad Anioła" jest to piękna historia wielu ludzi. Którzy jak się okazują mają coś wspólnego.
Autorka pokazuje w tej książce bardzo piękny czyn, jaka jest rozmowa. Która pozwala pomóc, wesprzeć duchowo i dając nam małą iskierkę, że będzie dobrze.
Ksiażka, która chwyta za serce. Którą naprawdę warto poznać.
Polecam wam serdecznie.

Ksiażka, która chwyta za serce. Którą naprawdę warto poznać.
Polecam wam serdecznie.

Ciepła opowieść o przeznaczeniu, o decyzjach i ich konsekwencjach. Może chwilami naiwna i cukierkowa, ale czyż nie potrzebujemy czasem, by ktoś po prostu się zatrzymał i przypomniał, co w życiu naprawdę jest ważne?

Niezwykła opowieść o miłości i przeznaczeniu, ale z drugim bardzo ważnym dnem.
Mariusz pewnego razu staje się świadkiem tego jak pewna dziewczyna sprawia, że pewien mężczyzna postanawia odmienić swój los i zamiast jak było w jego pierwotnym planie rzucić się z mostu postanawia zawalczyć o swoją rodzinę i o swoje marzenia. Mariusz jest zafascynowany tą kobietą, idzie za nią ale znajduje jedynie jej szal, który staje się jego talizmanem. Choć stara się tę kobietę odnaleźć nie udaje mu się to, dopiero kiedy ma poznać narzeczoną swojego przyjaciela, okazuje się że to właśnie ona Gloria. Mariusz uświadamia sobie, że los przeplatał ich ścieżki wiele razy i byli blisko siebie, tak naprawdę nigdy ze sobą nie rozmawiając. Czy Gloria i Mariusz będą razem, czy też dziewczyna wybierze jego przyjaciela. Czy Gloria też ma poczucie, że Mariusz jest jej bratnią duszą? To piękna miłosna opowieść, ale mam wrażenie że to co najważniejsze wplecione jest między wątkami. Gloria potrafi wyczuć moment w którym ktoś potrzebuje jej pomocy, poświęca wtedy swój czas, podaje ramię do wypłakania się, a czasem po prostu kogoś zruga. Nie boi się trudnych emocji i pokazuje jak ważne są słowa. „Jedno dobre słowo może odmienić życie drugiego człowieka”. Spotyka na swej drodze wiele różnych osób „przyniosła ze sobą spokój. Jak cichy anioł”. Piękna i pouczająca historia, o miłości, wyborach, uczuciach i przeznaczeniu.

Niezwykła opowieść o miłości i przeznaczeniu, ale z drugim bardzo ważnym dnem.

• 1001 książek - przeczytane
  • Beletrystyka