Kosztowna pomyłka

Dlaczemu
2024-02-21
2024-02-21

Okładka książki Faces of Revenge Magdalena Jachnik, Ewelina Kwiatek
Faces of Revenge Magdalena Jachnik, ...
Okładka książki Świąteczny tatuaż Paula Ciulak, Magdalena Jachnik
Świąteczny tatuaż Paula Ciulak, Magda...
Okładka książki Shades of Revenge Magdalena Jachnik, Ewelina Kwiatek
Shades of Revenge Magdalena Jachnik, ...

Czy lubicie książki z motywem romansu biurowego?

Dziś polecam " Kosztowną pomyłkę" Magdaleny Jachnik. Główna bohaterka Madison omyłkowo wysyła ważną fakturę do firmy, której właścicielem jest Victor Brown, znany przedsiębiorca. On zainteresowany dobrą ceną za towar nie chce zwrócić dokumentu. Zdesperowana Madison postanawia osobiście odzyskać fakturę...
Całość czyta się lekko i szybko. To świetna lektura na zakończenie weekendu, aby oderwać się od rzeczywistości. Książka czasami Was rozbawi, czasami rozpali zmysły a czasami zaskoczy.
Bohaterowie o mocnych charakterach zapewniają ciekawą fabułę, sporo w niej manipulacji, sekretów a także zabawnych sytuacji. Na pewno nie będziecie się nudzić podczas tej lektury. Trudno tu też nie wspomnieć o dziadkach Victora, którzy są bardzo sympatyczni i skradają serca czytelników.
Zachęcam do przeczytania "Kosztownej pomyłki". Ta emocjonalna i zabawna książka poprawi Wam humor.
Dziękuję Wydawnictwu Dlaczemu za fajny dzień z książką.

Czy lubicie książki z motywem romansu biurowego?

Całość czyta się...

Nadszedł ten dzień.
Nie mogę już dłużej zwlekać z napisaniem opinii o tej książce.

Do sięgnięcia po lekturę zachęcił mnie opis, okładka no i wydawnictwo, którego książki mnie do tej pory nie zawiodły.

Do tej pory - to zdaje się być kluczem.

Książkę oceniłam 6/10 więc nienajgorzej a teraz opowiem dlaczego.

Zacznę od plusów - ciekawa chociaż nieco oklepana fabuła, szybka akcja i mała ilość stron.
Nie raz już mieliśmy do czynienia z motywem fake dating, tutaj nie było inaczej, nic nowego nam nie wniosło.

Pokochałam całym sercem babcię Victora - ta kobieta jest pełna mądrości, poczucia humoru, energii i ciepło bije od niej na odległość z książkowych stronic.

Co do głównych bohaterów, tu nie jest już tak ładnie.

Są trochę bez charakteru, zmieniają się niczym chorągiewka na wietrze.
Raz robią coś jednego a myślą o czym innym.

On, niby przerażający, w rzeczywistości ciepła klucha.

Ona - głupiutka, niedomyślna i niedojrzała.

Największym minusem była ogromna ilość błędow w książce - mnóstwo przekręconych wyrazów, niektóre pozbawione sensu a jeszcze więcej błędów interpunkcyjnych.

Ja zwracam uwagę na takie rzeczy, w związku z czym czytanie książki było dla mnie o wiele trudniejsze niż powinno.

Sam zamysł był ciekawy, lekka i luźna historia romantyczna.

Ale koniec książki dobił wszystko.
O ile wcześniej, gdy już się pominie te błędy językowe, dało się wciągnąć w historię Madison o tyle zakończenie przyspieszyło i urwało się nagle.
Jakby autorka miała limit znaków i chciała nagle, najszybciej jak się da zakończyć już tę książkę.

Jak już się człowiek wkręcił w czytanie, coś się zaczęło dziać to trafiliśmy w ścianę.

Gdyby zakończenie było nieco dłuższe i bardziej rozwinięte, to moja ocena znacznie by wzrosła.

Nadszedł ten dzień.
Nie mogę już dłużej zwlekać z napisaniem opinii o tej książce.

Do tej pory - to zdaje się być kluczem.

Książkę oceniłam 6/10 więc nienajgorzej a teraz opowiem dlaczego.

Zacznę od plusów - ciekawa chociaż nieco oklepana fabuła, szybka...

Recenzja dzięki współpracy z @_dlaczemu i @legniczanka_z_ksiazka :)

Powiem Wam, że gdy dowiaduje się, że w jakiejś książce będzie motyw udawanego związku to od razu wiem, że taką historię muszę poznać 😍 W tym przypadku było podobnie.
Mimo, że powieści tego typu jest na rynku czytelniczym sporo, to przy każdej dobrze się bawię.
Bo o to w takich książkach chodzi. Nie ma co się nastawiać na jakąś głęboka historię z przesłaniem, bo przy romansach masz zwyczajnie się odprężyć, pośmiać i przeżyć nierealną wręcz historię 😃 Bo przecież takie sytuacje się nie zdążają w życiu... a może jednak ? 😍

Madison to księgowa, która przez pomyłkę wysyła fakturę nie do tej firmy co trzeba 😅 Okazuje się, że właściciel tej firmy jest zainteresowany taką ceną na produkty jaką przez pomyłkę otrzymał i nie chce dokumentu zwrócić 😅 Dziewczyna postanawia odzyskać ją za wszelką cenę ☠️😆 Możecie się domyślać jak to wszystko się ułoży, zwłaszcza, że prezesem jest przystojny, surowy i bogaty mężczyzna😃

Przepłynęłam przez tą historię dość lekko, miło i przyjemnie, choć zdążały się fragmenty, które nie do końca mi odpowiadały jeśli chodzi o budowę zdań. Ale nie było to jakieś mocno uciążliwe:)
Bawiłam się dobrze. Viktor to bardzo ciekawa postać. Przez całą historię możemy śledzić jego przemianę co ciekawie urozmaica fabułę. Dziadkowie zostali przedstawieni bardzo realistycznie 😅 Sympatyczni ludzie.

Podobało mi się, że bohaterowie na początku za sobą nie przepadali. Taki malutki wątek hate-love nadał fabule delikatnego pazura :) Lubię gdy wszystko dzieje się powoli. Możemy wtedy obserwować jak pojawiają się uczucia i stopniowo się rozwijają 😍

To propozycja dla osób szukających czegoś lekkiego aby się oderwać od rzeczywistości. Taki uroczy romans na wieczór

Recenzja dzięki współpracy z @_dlaczemu i @legniczanka_z_ksiazka :)

Bo o to w takich książkach chodzi. Nie ma...

Autorka w swej nowej powieści prezentuje fake dating w najczystszej postaci. Ona chce odzyskać fakturę, wysłaną do niewłaściwej firmy. On potrzebuje kogoś, kto przez kilka dni będzie udawać narzeczoną przed jego dziadkami. Osobliwy układ, który w obliczu rychłej utraty posady, staje się "złem koniecznym". Kłamstwo trwa w najlepsze, i mogłoby się wydawać, iż wszystko pójdzie zgodnie z planem, ale... uczuć zaplanować się nie da, zbiegów okoliczności również.

“– Boisz się? – zadaje pytanie, a na jego twarzy dostrzegam grymas rozbawienia.
– A powinnam?
– Nie wiem, jak ty to widzisz, ale wsiadasz z nieznajomym do samochodu i nawet nie masz pojęcia, dokąd chce cię wywieźć. Może jestem seryjnym zabójcą, który liczy tylko na jakąś łatwą zdobycz.”
Niewielu autorów potrafi stworzyć historię lekką, przyjemną, niewymagającą, a jednocześnie nie sprawiającą wrażenia straty czasu. Osobiście bardzo trudno mi znaleźć powieść, która całkowicie oderwie mnie od szarej rzeczywistości, gwarantując pełen komfort, wyzbyty większej analizy, przy czym zachęci do częstych rereadów. Magdalena Jachnik bezsprzecznie zalicza się do tego skromnego grona, dzięki tworzonej niepowtarzalnej otoczce, emocjom, humorowi czy chociażby zwrotom akcji. "Kosztowna pomyłka" ma w sobie to i jeszcze więcej. To książka idealna na jeden wieczór. Zapewnia rodzinne ciepło oraz ciągłe napięcie w akcji i między naszą dwójką.

Młoda księgowa zawsze walczy o swoje – nie poddaje się nawet w patowych sytuacjach, choć nie zapomina o twardym kręgosłupie moralnym. Jest osobą bardzo empatyczną, co nie zmienia faktu, że "nie daje sobie w kaszę dmuchać".

Z kolei on to wpływowy biznesmen, który pozornie nie ma sobą nic do zaoferowania poza aspektami wizualnymi i dobrym seksem. Kreuje się na odpychającego bufona, lecz są osoby, przy których jego pancerz opada – a mowa tu oczywiście o rodzinie. Kontrast między charakterem Madison, a Victorem został oddany perfekcyjnie. Ich kreacja kryje w sobie ogrom autentyczności – takiej swojskości, zacierającej granice między postaciom fikcyjną, a żywą.

"Gdy tylko jej proponowałem ten zasrany układ, nie spodziewałem się, że można tak reagować na kobietę, która w żaden sposób nie jest tą, której mógłbyś pragnąć."
Romans rodzący się między główną parą jest o tyle niezwykły, że przez sporą część historii nie czuli względem siebie jakiegoś większego pociągu seksualnego. Co więcej, Victor nader często powtarza, że Madison nie wpasowuje się w jego gust. Zaś dla niej charakter mężczyzny jest na tyle odstręczający, że aspekt wizualny przestaje mieć znaczenie. Mimo to, ciągłe udawanie zakochanych powoli zbliża ich do tego stopnia, iż z dnia na dzień maski zaczynają opadać, urealniając dotychczas wymuszane emocje. Nie można zapomnieć także o pewnym mężczyźnie, którego kobieta miała już więcej nie spotkać, a którego obecność doda troszkę napięcia.

"Kosztowna pomyłka" to wciągająca, zaskakująca i momentami urocza historia o więzach rodzinnych oraz o sile namiętności. Nie brakuje w niej ciepła, niepewności czy niezwykłych bohaterów, jak np. dziadkowie Victora.

Gorąco polecam każdemu na każdą porę dnia i sytuację.

❤️ Recenzja patronacka ❤️

"– Ma­di­son. Nie obie­cam ci mi­ło­ści, bo jesz­cze nigdy nie ko­cha­łem – szep­cze mi do ucha. – Ale bar­dzo mi na tobie za­le­ży. Je­że­li tak wła­śnie wy­glą­da mi­łość, to może to po­czą­tek cze­goś do­bre­go."

Pomyłki są nieodłącznym elementem naszego życia. Nie ma na świecie osoby, która wszystko robiłaby idealnie. Madison również nie należy do takich osób. Spełnia się w swoim zawodzie księgowej, ale jedna faktura wszystko zmieni... Trafiła tam, gdzie nie powinna, teraz będzie musiała ją odzyskać, ale nie ma nic za darmo. On zwróci jej dokument, ale ona będzie musiała stać się jego narzeczoną — fałszywą narzeczoną. Czy jedna pomyłka będzie ją wiele kosztowała? A może dzięki temu zyska coś w zamian?

"Kosztowna pomyłka" to historia, która pokazuje, że myląc się, musimy liczyć się z tym, że nasza pomyłka będzie nas wiele kosztowała.

Bohaterowie tej książki to postacie, które zapewnią wam nieskończenie wiele wrażeń, a dzięki temu nawet nie spostrzeżecie się, kiedy przeczytacie ostatnie słowa w tej historii. Madison to kobieta, która wie, czego chce od życia. Zrobi wszystko, aby osiągnąć to, co sobie zaplanowała, nawet jeśli musiałaby poświęcić coś w zamian. Sytuacja, w której się znalazła, pokazuje, że ludzie są w stanie nawet na odważniejszy krok, aby naprawić swoją pomyłkę. Jej błąd może zaważyć na jej karierze, a nie chce stracić czegoś, co uwielbia i sprawia jej przyjemność, dlatego propozycja złożona przez Victora zostaje przez nią zaakceptowana. A ten mężczyzna to przystojny i jak można się domyślać pewny siebie facet, który wie, jak osiągnąć cele, które sobie wyznaczył. Victor jest przykładem osoby, które wiedzą, jak skorzystać na danej sytuacji, aby wyjść na tym zwycięsko. Jednak czasami zdarza się tak, że każda ze stron coś na tym zyska. Jak będzie w ich przypadku?

Ta książka przeniesie was do świata, który zapewni wam wiele wrażeń i sytuacji, które nie tylko was rozbawią, przyprawią o złość i szybsze bicie serca, ale również rozpalą wasze zmysły. Będzie to sprawka bohaterów, którzy czasami nie potrafili oprzeć się pokusie i pożądaniu, jakie pojawiało się pomiędzy nimi. A sceny zbliżeń pomiędzy nimi, dosłownie rozpalą was do czerwoności. To nie wszystko! Autorka dodała tutaj również tajemnice, sekrety, ale również coś, co może namieszać w życiu bohaterów. Naprawdę będzie się tutaj działo wiele, do tego stopnia, że nie odłożycie tej książki, póki jej nie skończycie.

Wciągnęła mnie bez pamięci, aż zapomniałam o otaczającym mnie świecie. Świetny romans, który zapada w pamięć i zapewnia niezapomniane wrażenia czytelnikowi.

Jeśli lubicie romanse, w których pojawia się układ, pomyłka, sekrety oraz bohaterowie, których zapewniają móc wrażeń, to musicie sięgnąć po tę książkę.

❤️ Recenzja patronacka ❤️

📚Magdalena Jachnik "Kosztowna pomyłka"
📖Wyd. @dlaczemu

Madison pracuje jako księgowa i cieszy się świetnym sukcesem w pracy. Jest dumna, że mimo przeszkód zdołała osiągnąć to co ma teraz. Niestety pech chciał, że przez pomyłkę wysłała bardzo ważną fakturę do firmy jednego z najbogatszych przedsiębiorców a mowa o Victorze Brown. Musi ona za wszelką cenę ją odzyskać i dlatego udaje się w podróż po swoją własność. Nie spodziewała się, że on w zamian za oddanie jej faktury poprosi ją aby udawała jego narzeczoną na wyjeździe do rodziny.
Kochani jestem pewna, że kiedy sięgnięcie po tą książkę będziecie w niej zakochani. Jest to świetna i bardzo dobrze napisana powieść. Ma w sobie naprawdę dobrze przemyślaną i ciekawą fabułę, która wciągnie was od pierwszej strony.
Mamy tutaj świetną bohaterkę, która pokazuje jak wiele można zrobić by osiągnąć swój cel. Jest zdeterminowana i gotowa nawet na udawanie związku, byleby nie stracić posady. Jestem pod wrażeniem, że udała się w nieznane i spróbowała odzyskać swoją zgubę. Niewielu z nas stać by było na takie poświęcenie tym bardziej kiedy on postawił taki warunek.
Po drugiej stronie mamy oczywiście przystojnego i pewnego siebie Victora, który wie co w życiu chce osiągnąć i co jest dla niego opłacalne. Dlatego wiedział, że nie może oddać faktury za darmo i ugrał sobie korzystne warunki. Na końcu oczywiście zobaczycie jaką wartość miała taka wymiana. Napewno skradnie wasze serca i rozgrzeje was do czerwoności.
Jest to książka w, której nie będziecie się nudzić a wręcz przeciwnie poniesie was w bardzo gorące i intrygujące momenty. Napewno wiele razy was zaskoczy lub spowoduje bardzo gorące uczucia w waszych ciałach. Obydwoje mają mocne charaktery, więc to powodowało, że lektura była bardzo ciekawa. Na plus jest też to, że nie ma tu zbędnych opisów czy sytuacji. Mamy przemyślany każdy ruch i to jest coś co bardzo sobie cenię w powieściach.
Autorka pisze coraz to lepsze książki i widzę w niej ogromny potencjał, który rozwija się w zawrotnym tempie. Jestem z niej dumna, że się nie poddaje i walczy o swoje marzenia. Każda kolejna książka to perełka, która powinna dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Jeżeli szukacie czegoś dobrego to nie zastanawiajcie się tylko sięgajcie po nią bez dwóch zdań a gwarantuję wam, że nie pożałujecie. Historia ta jest rewelacyjna ❤️

📚Magdalena Jachnik "Kosztowna pomyłka"
📖Wyd. @dlaczemu

„Był jak ogień i woda.Zmieniał się w zależności od sytuacji.Wystarczyła jedna mała rzecz,a coś w nim pękało”

„Ale ja się nie poddam!
Zrobię to,nawet jeżeli przez to ucierpi mój honor.Jedynie o czym nie mogę zapomnieć,to żeby nasze warunki umowy spisać na kartce…”

💐To nie jest zwykły romans z masą wydarzeń powodujących szybsze bicie serca.To historia obfitująca w zawrotną akcję i sytuacje powodujące uśmiech na twarzy oraz ogromne zaciekawienie następującymi wydarzeniami

💐Tytułowa pomyłka jest bardzo kosztowna.Przynosi nie tylko bohaterom,ale równie czytelnikowi masę znakomitych zdarzeń.Cięty język,zabawne sytuacje,manipulacje,sekrety,układ,czy nawet pojawiający się trójkąt miłosny powoduje,że historia z każdym kolejnym rozdziałem jest ciekawsza

💐Victor to mężczyzna,którego ciężko polubić.Jest aroganckim prezesem myślącym,że nikt nie przeciwstawi mu się,ponieważ ma pieniądze i władzę.Pojawiajaca się w jego życiu Maddison namiesza,a zawarty układ,by była jego narzeczoną będzie początkiem jego zmian.Udawana narzeczona w domu dziadków zmieni jego punkt widzenia na kobiety z którymi dotąd się spotykał

💐Madison jest natomiast osobą,która lubi się od pierwszego spotkania.Trzymałam za nią kciuki,by się nie zmieniała.By była zawsze sobą,pomimo granej roli.Jej upór oraz dostosowanie się do sytuacji było znakomite!

💐Mamy wyśmienity romans w świetnym wydaniu.Ciekawa fabuła wraz z gorącymi scenami wraz z drugoplanowymi postaciami tworzą super historię.Dodając do tego niepowtarzalną babcie z dziadkiem daje atmosferę ogniska rodzinnego i pokazuje,że można mieć wiele obliczy

💐Książkę po prostu musicie przeczytać!Gwarantuje,że z bohaterami spędzicie niezapomniany czas❤️Polecam

„Ale ja się nie poddam!

„Tyle że Victor sam w sobie pokazał mi, że jest nieobliczalny i nie ma sensu poświęcać samej siebie.”

Na co byście się zgodzili, by tylko naprawić swój błąd? Czy w zamian za odzyskanie pewnego dokumentu, zgodziłybyście się udawać czyjąś narzeczoną?

Madison popełniła błąd i faktura na dość pokaźną kwotę trafiła nie do tej firmy, do której miała. Jej błąd mógł kosztować utratę pracy i to nie tylko ją, ale wszystkich, którzy zajmowali się tym. Nie mogła do tego dopuścić i za wszelką cenę chciała odzyskać ją. Tylko nie spodziewała się, że właściciel firmy, do której ona trafiła, okaże się aroganckim i niesympatycznym dupkiem. Który przez rozmowę telefoniczną oświadczył jej, że ma trzy dni na spotkanie się z nim w Los Angeles, po czym się rozłączył. Taki właśnie był Victor, początkowo nie zamierzał, wcale oddawać jej, bo płynęły z tego zbyt duże korzyści dla niego. Ale gdy niespodziewanie w drzwiach jego gabinetu staje Madison, postanawia upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Składa jej propozycje nie do odrzucenia. Ma udawać jego narzeczoną na przyjęciu rocznicowym jego dziadków, a odzyska fakturę. Coś, co miało być nawet proste w wykonaniu, okaże się wielkim wyczynem. Bo tych dwoje od początku nie pała do siebie sympatią. Ona nie jest w jego typie tak jak on w jej. Wiec wszystko miało być proste, ale takie nie będzie, bo z każdym dniem ich nastawienie do siebie będzie się zmieniać. Jak to mówią, nienawiść od miłości dzieli cienka linia. I może byłoby idealnie, gdyby nie jeden mały fakt oboje okłamali się, a do tego Madison wpadła w oko kuzynowi Victora. Dokąd ich zaprowadzą te wszystkie kłamstwa, tajemnice i pożądanie? Czy Madison oswoi bestie zwaną Victor? Czy arogancki dupek pokaże, że ma serce i nie zaprzepaści szansy, jaką dał mu los?

„Kosztowna propozycja” to romans z wątkiem hale-love, romansu biurowego, propozycją nie do odrzucenia, ale również pełen humoru, śmiechu, dialogów, wciągającej fabuły, błędów losu oraz relacji rodzinnych. Główni bohaterowie są uparci i nigdy się nie poddają, ale nikogo nie udają i cały czas są sobą. Madison ma wielkie serce i zawsze pomaga innym, nigdy nie myśląc o sobie i pewnie, gdyby nie jej przyjaciółka to nie pojechałaby do Los Angeles i nie podjęła wyzwania, jakie rzucił jej Victor. Ale przez to nigdy nie zakochałaby się w nim i nie była szczęśliwa. Dzięki swojemu ciętemu językowi i bronieniu swojego zdania, serdeczności zdobywała sympatię każdego. Nawet jego. Za to Victor on jest ciężkim przypadkiem. Arogancki dupek, którego każdy w firmie się bał, ale potrafił mieć również ludzkie odruchy, a jego serce nie było z kamienia. Który bał się angażować i bał się zaufać, bo twierdził, że prędzej czy później i tak stanie się coś, co zniszczy wszystko. Ale wiedział również że większość kobiet patrzy tylko na jego wygląd i portfel. Magda dała nam kolejną świetną książkę, przy której można się zrelaksować i miło spędzić czas, która zapewni nam świetną zabawę z jej bohaterami. Ale i wywoła w nas emocje, które będą się mieszać od zabawy, sympatii po złość i gniew. Romans nie byłby romansem, gdyby nie znalazły się w nim momenty namiętności, pożądania, przyciągania i gorących scen. Które podsycały temperaturę między tą dwójką. Nie mogę zapomnieć o jego dziadkach, którzy są jedyni w swoim rodzaju, a których od razu pokochacie. Jedno nie daje mi spokoju, a mianowicie relacja między Victorem a jego kuzynem Adamem. Cały czas się zastawiam, o co tam może chodzić tak naprawdę. I po epilogu jestem bardzo ciekawa, czy doczekamy się również i części o nim? Kończyłam czytać i chciałam więcej, bo z nimi nie można się nudzić, a Magda zadbała o to w każdym słowie tej książki. Polecam.

Magdalena Jachnik w świetnym stylu wchodzi w 2024 rok. KOSZTOWNA POMYŁKA to zabawna historia pomyłek losu i ludzkich niedoskonałości. To romans biurowy (choc bohaterowie pracują w innych firmach) przepełniony skrajnymi emocjami. Pokręcona relacja Madison i Victora wciąga od pierwszej strony. Ich wzajemny stosunek do siebie, poczucie humoru i mocne osobowości dają bardzo ciekawy wynik. Okazuje się, że zakochać się można nawet w kimś kogo nie za bardzo się lubi 😉
To lekka książka, przy której nie raz będziecie sie śmiać ale i wkurzać, bo bohaterowie są bardzo ludzcy.
Zabawna, wciągająca i emocjonalna. Taka właśnie jest KOSZTOWNA POMYŁKA. To idealna propozycja dla kazdej ksiazkary kochajacej romanse.

• Polscy autorzy
  • Beenar
  • Patronat
  • Przeczytane#2

Dodaj cytat z książki Kosztowna pomyłka