Szczęście do poprawki

Arleta Tylewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Projekt Chaos literatura piękna
Wydawnictwo Projekt Chaos
2024-03-05
2024-03-05
literatura polska literatura kobieca obyczajowa romans

Jagoda dowiaduje się o zdradzie męża. Musi przemyśleć co dalej...z pomocą przychodzi jej Magda, najlepsza przyjaciółka. Razem wyjeżdżają do dworku w środku lasu, prowadzonego przez bardzo miłe małżeństwo. To tam kobieta, próbuje sobie wszystko poukładać ale też próbuje czegoś nowego...jednak nadal się waha i nie wie jak postąpić z niewiernym Leszkiem. Dać mu szansę czy jednak postarać się zacząć od nowa?

Na początku pomyślałam sobie....- no kobieto weź się ogarnij, kopnij tego 'męża' w 🍑i bądź szczęśliwa! Potem przyszło opamiętanie....-hola hola, koleżanko, a skąd wiesz co Ty byś zrobiła?
Kolejny raz bez zastanowienia chciałam bohaterkę książki wyśmiać, pouczać i doradzać. Tak nie wolno... każda z nas jest inna, każda wychowała się w innych warunkach i każda posiada swój własny system wartości. Nie nam oceniać innych.
Wracając do książki...bardzo, bardzo dobrze napisana #powieśćobyczajowa , lekki styl sprawia,że płyniemy z cała historią i absolutnie nie chcemy od niej się oderwać.
Taka refleksja mnie naszła 🤔.
Ambicje, marzenia schowane w kąt bo przecież mąż, bo tak nie wypada , przecież trzeba o niego zadbać, zdrada? taki mały skok w bok, może się zmieni, może spokornieje przecież jest taki miły....a Ty nadal w tym tkwisz, by pewnego dnia obudzić się z...niczym...

Arleta Tylewicz "Szczęście do poprawki"

Zdrada - jeden krótki wyraz, a ile niesie w sobie bólu. Niszczy życie całej rodzinie. Wywraca do góry nogami uporządkowane rodzinne szczęście i harmonie. Chwila słabości, która przekreśla kilka lat wspólnego życia.
Miłość jest w stanie wybaczyć wszystko. Można dać osobie zdradzającej drugą szansę, ale czasem nie warto, gdyż może się okazać, że chwilowo będzie spokój , a później znów w najmniej spodziewanym momencie zostaniemy zdradzeni po raz kolejny.

Właśnie z takimi problemami boryka się główna bohaterka książki Jagoda. Całkowicie przez przypadek odkrywa, że jej mąż ją zdradza. Jej uporządkowany świat, nagle się rozpada. Kobieta nie może się z tym pogodzić, a rozmowa z wiarołomnym mężem, też nie przynosi rozwiązania.
Dzięki przyjaciółce Jagoda wyjeżdża do malutkiej miejscowości, gdzie zaszywa się w pensjonacie prowadzonym przez artystycznie uzdolnione małżeństwo.

Kobieta w tym cudownym miejscu, które sprzyja wypoczynkowi, stara się zapomnieć o problemach i zaczyna pisać powieść.

Pisze książkę, która staje się dla niej w pewnym sensie formą terapii.
Kobieta staje się silniejsza, ten cios, który spadł na nią niespodziewanie, sprawia, że zaczyna ona inaczej patrzeć na swoje dotychczasowe życie. Zamierza walczyć o siebie i swoją niezależność.

Jak potoczą się losy Jagody?
Czy da szansę swojemu mężowi na rehabilitację?
Czy będzie potrafiła wybaczyć?
A może zacznie nowe życie z innym mężczyzną przy swoim boku?

Serdecznie polecam tę ciekawą historię, która została napisana lekkim piórem i od której ciężko jest się oderwać.

Książkę miałam okazję przeczytać w ramach Booktour zorganizowanemu przez @librariada przy współpracy z autorką @arletatylewicz.autorka oraz wydawnictwem @wydawnictwoprojektchaos

Arleta Tylewicz "Szczęście do poprawki"

RECENZJA PATRONACKA

Jaki macie stosunek do zmian w życiu? Osobiście jestem introwertyczką do potęgi i przysłowiową życiową sraczką :). Nie znoszę radykalnych zmian, wywołują one u mnie stres i niepokój.
Jagoda spełnia się w pracy dziennikarki, jest również szczęśliwą mężatką. Bardzo ceni sobie beztroskie życie, nie wymagając od losu niczego więcej. Życie lubi nas jednak zaskakiwać i to często w ten negatywny sposób. Kobieta dowiaduje się, że jej ukochany mąż ją zdradza. Jej poukładana codzienność rozsypuje się jak domek z kart. Zraniona musi nagle dorosnąć do podejmowania samodzielnych decyzji by stawić czoła problemom. Wyjeżdza by dać sobie czas i przestrzeń na przemyślenia. Jest totalnie rozdarta pomiędzy powrotem do męża i znanego już życia a zawalczeniem o siebie o swoją niezależność. Jagoda spotka na swojej drodze wielu życzliwych ludzi.
Jakie decyzje podejmie Jagoda? Czy podejmie wyzwanie jakie rzucił jej los?

Jestem mega wdzięczna autorce za okazane zaufanie. Bardzo Wam polecam kochani tę książkę. Ja jestem mega dumna, że mogłam ją wziąść pod swoje patronackie skrzydła. Historia, którą opowiada nam autorka jest tak życiowa, tak prawdziwa, jestem pewna, że wielu z nas ma za sobą podobne doświadczenia. Bardzo łatwo utożsamić się z bohaterami i trudnymi tematami jakie podejmuje autorka. Lekki styl autorki sprawia i mega wciągająca fabuła sprawiają, że książka ta jest idealna na jeden wieczór czy zastój czytelniczy. Według mnie historia ta będzie dla wielu również impulsem do zmian, motywacją do wyjścia ze swojej strefy komfortu. Autorka po raz kolejny udowadnia, że kobieta jest siłą, że przyjaźń jest siłą, że zmiany są potrzebne by ruszyć z miejsca... Uwierzyć w siebie. Nabrać wiatru w żagle.
Bardzo ale to bardzo polecam

RECENZJA PATRONACKA
„Szczęście do poprawki” to druga książka autorki, którą miałam przyjemność przeczytać, a także patronować. Cieszę się, że autorka obdarzyła mnie zaufaniem i mogłam czytać zarówno poprzednią jak i tą powieść jeszcze przed premierą. W książce poznajemy Jagodę, która wiedzie normalne życie, aż pewnego dnia w niespodziewanych okolicznościach okazuje, że jej mąż nie jest jej wierny. Życie kobiety wywraca się o 180 stopni. Co teraz? Wybaczyć mężowi? Wziąć rozwód? Czy istnieje jeszcze szansa na wspólne życie? Czy będą w stanie żyć razem jak gdyby nic się nie stało? Za namową przyjaciółki Jagoda wyjeżdża, aby w ciszy i spokoju ułożyć sobie wszystko w głowie. Czy ten wyjazd pomoże? A może wręcz przeciwnie jeszcze bardziej namiesza w jej życiu? Kim okaże się mężczyzna o imieniu Wiktor, który pojawi się w życiu bohaterki? Czy Jagoda rozwiąże swoje problemy? Jak ułoży sobie życie? Odnajdzie szczęście, które jak sugeruje tytuł było do poprawki? Jakim człowiekiem jest Leszek mąż Jagody? Czy zrozumie swój błąd i zmieni swoje postępowanie? Na te i inne pytania odpowiedzi kryją się w książce. Jest to powieść bardzo życiowa, autorka nie oszczędza naszej bohaterki, dzięki temu wiele kobiet będzie się z nią utożsamiać, a także czytać z zainteresowaniem, aby dowiedzieć się jaki będzie finał tej opowieści. Lubię takie historie, które nie są łatwe i przyjemnie się o nich czyta, ale nie są wtedy wiarygodne, bo w życiu są też problemy, nie zawsze jest wszystko pięknie.

„Los stawia przed nami przeciwności, ale tylko takie, z którymi możemy się uporać. Jeśli coś jest ponad nasze siły, to zawsze znajdzie się ktoś, kto poda nam rękę i pomoże pokonać przeszkodę. Ona nie wybrała prostej drogi. Cofając się w przeszłość, sprowokowała kolejne wydarzenia, dlatego teraz będzie jej jeszcze ciężej. Niestety tak to już jest, że każdy krok powoduje następstwa – odparła i pokręciła głową”.

Mogłoby się na początku wydawać, że będzie to opowieść jakich wiele, może zaczyna się tak sporo historii jednak w życiu prawdziwym jak i książkowym nie trafimy na dwie, które są identyczne dlatego warto dawać szansę danej książce i poznać ją do końca, aby później móc się na jej temat wypowiedzieć.
Czy prawda o Leszku i jego zachowaniu wstrząśnie Jagodą i postanowi ona coś z tym zrobić? Czy zrozumie, że mężczyzna nie jest jej wart? Jest to książka o tym, że kobieta to tak na prawdę silna płeć i potrafi wiele znieść, chociaż nazywa się ją słabą to tak wcale nie jest. To tylko pozory, prawda jest zupełnie inna w codziennych życiu zauważyć możemy, że jest wręcz przeciwnie. Autorka pokazuje nam tutaj, że należy uczyć się na błędach i że zawsze można zacząć wszystko od nowa. Ważne tematy, które przewijają się w książce to przede wszystkim zdrada, ale też przyjaźń oraz miłość.

„- Wiesz co? Kiedy mężczyzna kocha kobietę, to przyjmuje ją razem z przychówkiem, nawet z teściową, a jeśli się wycofuje, to znaczy, że tak naprawdę jego uczucie było płytkie i niewarte złamanego grosza. Ja na jej miejscu powiedziałbym mu o wszystkim, żeby przynajmniej wiedzieć, czy ta miłość jest szczera”.

Arleta Tylewicz pokazuje tutaj jaką przemianę może przejść człowiek i jak ważne jest wsparcie drugiej osoby. Taka przyjaciółka jaką ma Jagoda to prawdziwy skarb. Aż miło poczytać o takiej przyjaźni na dobre i na złe. Niestety o taką relację na co dzień bardzo trudno, dobrze, że pojawia się ona w książkach i przypomina, że jednak gdzieś istnieje. Każdy marzy o takiej przyjaźni i miłości, które są szczere. Nie każdy ma to szczęście i może jej doświadczyć. Jednak mimo wszystko warto marzyć i się starać.
Zachęcam Was do przeczytania tej książki. Jeśli lubicie życiowe opowieści o ludziach z problemami, takich jak my, dające do myślenia, ale też takie które mogą nam dać przysłowiowego kopa do działania to książka dla Was. Serdecznie Wam polecam.
Książka mnie się bardzo podobała i jednym zdaniem powiedziałabym, że jest to lektura dla tych, których, którzy potrzebują wsparcia aby ruszyć dalej po trudnych doświadczeniach, aby uświadomić ich, że nigdy nie jest za późno na zmiany, które trzeba zacząć od siebie i swojego sposobu myślenia.
Jak ułoży się życie Jagody? Czy jej marzenie się spełni? Czego naprawdę brakowało jej do szczęścia? Tego Wam nie zdradzę to musicie sprawdzić sami.

„Po prostu pragnęłaś, aby wróciły tamte czasy, kiedy byłaś z nim szczęśliwa, bo wtedy wiedziałaś, że jesteś kochana i czułaś się bezpieczna. Miałaś nadzieję, że rozpoczęcie wszystkiego jeszcze raz jest możliwe, ale przekonałaś się, że nie można cofnąć czasu. Nic już nie będzie tak samo. – Uśmiechnęła się do własnych myśli. – Moja babcia uważała, że wypalone uczucie nigdy nie odżywa, tak jak spalone drzewo nie wypuści już liści”.

RECENZJA PATRONACKA

Jagoda przez przypadek dowiaduje się o zdradzie męża. Załamana wyjeżdża, by pomyśleć, ci dalej. Zawiera nowe znajomości, ale mąż wciąż namawia ją do powrotu i obiecuje poprawę. Czy kobieta wróci do dawnego życia? A może zaryzykuje i przyjmie nieoczekiwaną ofertę od losu? Przekonajcie się sami...
Bardzo lubię książki Autorki. Tworzy historie o codziennym życiu, o kobietach takich jak my - zajętych prozą dnia codziennego, zwyczajnych... A jednak niezwykłych.
Tym razem poznajemy Jagodę - którą nagle odkrywa, że jej życie wcale nie jest tak cudowne, jak jej się wydawało, a mąż niezbyt wierny. Kobieta musi teraz skonfrontować się z problemem i postanowić, co dalej... Powiem Wam, że już dawno nie miałam takiej ochoty "trzepnąć główną bohaterkę w łep" i postawić ją do pionu. Dziwię się, że jej przyjaciółka - Magda - tego nie zrobiła. Zachowanie Jagody strasznie irytowało, ale... rozumiem, dlaczego tak robiła. Mamy tu dojrzałą bohaterkę, która całe dorosłe życie spędziła u boku faceta. I bardzo boi się, czy poradzi sobie sama. Lubię książki, w których zdradzona bohaterka od razu bierze się w garść i pokazuje byłemu, co stracił. Ale nie oszukujmy się - w życiu częściej spotykamy kobiety pokroju Jagody - przerażone nową perspektywą, naciskane przez rodzinę do zachowania status quo, nie mające sił zawalczyć o siebie... Podoba mi się, jak Autorka wykreowała postać Jagody, pokazała jej przemianę. Ważną bohaterką jest też Magda - takiej przyjaciółki tylko pozazdrościć.
Książka z całą pewnością obudzi całą gamę emocji - od współczucia po złość - na Jagodę, jej zachowanie... Ale pokazuje też siłę kobiet, przyjaźni uczenia się na błędach.

Jagoda myśli, iż jest szczęściarą, mając udane małżeństwo. Jednak za sprawą pewnego incydentu dowiaduje się, iż jej mąż ją zdradza od.. 3 lat 😮 w dodatku nie widzi w swoim czynie nic złego i najlepiej chciałby dalej mieć dwie kobiety obok siebie. Jagoda za namową przyjaciółki - Magdy wyjeżdża, aby sobie wszystko przemyśleć, a tam poznaje Adama i Amelię - dwójkę cudownych ludzi.

Dobrze, że Jagoda miała przy sobie kogoś takiego jak Magda. Mogła zawsze liczyć na przyjaciółkę. Takie osoby są ważne w życiu każdego człowieka. Można ocenić Magdę, iż wiedząc o zdradzie nic nie powiedziała Jagodzie, jednak tak naprawdę sama nie wiem jakbym zachowała się w tej sytuacji. Myślę, że powiedziałabym, ale pewności nie mam. Momentami byłam zła na Jagodę, gdy chciała Leszkowi dać kolejne szanse. Możemy też zastanawiać się dlaczego Jagoda od razu nie odeszła od Leszka, jednak ciężko postawić się na jej miejscu. W momencie, gdy bardzo się kogoś kocha, czasem mimo zdrady ciężko od niego odejść. Pomimo, iż Jagodę spotkało takie nieszczęście jak zdrada to otaczali ją naprawdę dobrzy i wartościowi ludzie - Magda, Amelia i Adam oraz Wiktor, którzy odegrali dużą rolę w życiu Jagody.
Książka porusza wiele ważnych tematów jak zdrada, ból, ale również wsparcie bliskich, odwaga, przemiana, pokazuje, iż warto walczyć o swoje!
Książka skłania do wielu refleksji. Wiktor pojawił się w jakimś celu w życiu Jagody, tak samo jak Amelia i Adam. W naszych życiach również pojawiają się różni ludzie, aby spełnić daną funkcję. Nie zawsze zostają na długo, czasem są dla nas tylko lekcją. Jednak wiem, że prędzej czy później każdego z nas spotka coś dobrego tak jak spotkało Jagodę.
W książce jest wiele mądrych słów, które skłaniają do refleksji, bardzo polubiłam twórczość autorki i z całego serca polecam! 🥰

Recenzja patronacka książki Arlety Tylewicz

„Szczęście do poprawki”

Ach co to był za czas z tą książką: szybki, denerwujący i trzymający w napięciu. A wszystko za sprawą powieści Arlety Tylewicz.

Szybki – bo nie wiem kiedy minął czas przeczytania tej książki.

Denerwujący – bo już dawno, a może nigdy, żaden bohater nie sprowokował mnie do myśli … no niezbyt nadających się do opublikowania …

Trzymający w napięciu – nieprzewidywalne zwroty akcji, niezrozumiałe decyzje głównej bohaterki oraz nieznośny, pyszałkowaty, zepsuty i wręcz można by nazwać nieludzko nieuczciwy bohater o moralności ZERA, a może nawet mniej niż ZERA.

Historia stara jak świat: zdrada małżeńska. Tak, ale historia tak niebanalna i tak inna od wszystkich, a na dodatek osadzona w realiach współczesnego świata, że aż boli. Boli w wielu momentach, a potem na końcu napawa nadzieją, że jednak jest na tym świecie sprawiedliwość, dopust Boży, czy jak kto woli karma wraca.

Jednak zacząć musimy od początku, bo już na pierwszych stronach powieści dowiadujemy się o takiej małej i zupełnie nic nie znaczącej zdradzie małżeńskiej. Mąż naszej głównej bohaterki Jagody Leszek, nie widzi niczego złego w jego zdradzie małżeńskiej! A więc ja, już na stronie trzeciej tej powieści, a konkretnie pierwszej stronie prologu, chciałam drania zabić i poćwiartować.

Ale do głowy by mi nie przyszło co ten zdeprawowany do szpiku kości gościu wymyśli. Trudno o stworzenie bardziej negatywnego bohatera powieści współczesnej. Po prostu od pierwszych zdań tej książki do samego końca chcemy go udusić własnymi rękoma.

I tu do akcji wkracza nasza bohaterka główna - Jagoda, której postać skonstruowana jest w sposób równie niekonwencjonalny co jej małżonek.

Postać Jadwigi to nagromadzenie wszelkiej naiwności i dobroci tego świata w jednym. Inteligentna, wykształcona, dobra pisarka, potrafiła w sobie wykrzesać tak ogromne pokłady naiwności, że aż dziw bierze i trudno uwierzyć. A jednak. Zastanawiamy się czy kiedykolwiek odważy się wyrwać z tej zależności od męża, który ją omamił bez reszty i przezwyciężyć własne lęki, ujarzmić demony, które rozsiewane były przez jej bliskich od lat.

Aczkolwiek w życiu naszej bohaterki dominował ON, pan i władca jej świata, to tak to już w życiu jest, że otaczają nas różni ludzie, więc i Jagoda spotkała na swojej drodze kilka przeciwstawnych do pana męża charakterów, tak zwanych dobrych dusz, które były na każde jej zawołanie, gotowe nieść pomoc, kiedy tylko tego potrzebowała.

A do takich osób z pewnością zaliczyć możemy tajemniczego Wiktora. I niech takim tajemniczym on w tej recenzji pozostanie.

Autorka w swojej powieści udowadnia nam, że życie ludzkie pełne jest wzlotów i upadków, a równocześnie, i to chyba jeszcze mocniej niż cokolwiek innego, pokazuje nam prawdziwość i słuszność słów filozofa Heraklita z Efezu, który zasłynął miedzy innymi ze słów: „Niepodobna wstąpić dwukrotnie do tej samej rzeki”.

I to właśnie jest ta sytuacja, która pasuje idealnie do sentencji Heraklita i wydźwięku jakie jego słowa powinny nieść ze sobą.

Przywiązanie to bardzo silne uczucie, zaś zerwanie i to definitywne z przeszłością wymaga odwagi i naszego wysiłku. Zwłaszcza, jeżeli wspomnienia są piękne. Nie można jednak cofnąć czasu, a wypalone uczucie już nigdy nie odżyje.

Czasami działając w dobrej wierze, popełniamy błąd za błędem, a bywają momenty w naszym życiu, że zaskakuje nas każdego dnia i wydaje nam się, że już gorzej być nie może. Zostaliśmy zranieni, lecz ranimy innych. Jakiż to paradoks sytuacji. Nieprawdaż?

Bohaterka ukazana jako kobieta niezwykle wrażliwa, z natury bezbronna i łatwowierna, można rzec naiwna. Postawiona jednak w zupełnie innej i jakże odpowiedzialnej roli życiowej ( nie zdradzę w jakiej – przeczytajcie ),zamienia się w lwicę, walczącą o swoje. Bo to właśnie nowe okoliczności zmusiły ją by zawalczyć o swoje i o siebie przede wszystkim. Bo czy dla siebie? To już może niekoniecznie. Ale sami oceńcie.

Wszystkie ciężkie przeżycia Jagody zahartowały ją i sprawiły, że z naiwnej i słabej kobiety stała się bardziej dojrzałą i doświadczoną kobietą.

A Lesiu? No cóż, okazał się palantem nad palantami i w zasadzie zasłużył sobie na miano króla palantów J i to jest ten dobry moment w książce … karma wraca.

Powieść kończy się w zasadzie …” i żyli długo i szczęśliwie …” i uważam, że autorka powinna popracować nad czymś podobnym, bo się dobrze czyta. Ja miałam niedosyt.

Szczerze polecam, każdemu kto szuka dobrej książki na dwa wieczory i ma czas aby jej nie odkładać, aż nie przewróci ostatni strony. Lekka i przyjemna w odbiorze, zostanie z każdym kto ją przeczyta na dłużej.

Dziękuję serdecznie i całym sercem za zaufanie i patronat medialny nad tą jakże życiową i piękną opowieścią.

DZIĘKUJĘ J

Recenzja patronacka książki Arlety Tylewicz

„Szczęście do poprawki”

Szybki – bo nie wiem kiedy minął czas przeczytania tej książki.

“Często wydaje się nam, że nie możemy czegoś zrobić, że coś jest nieosiągalne, a tymczasem wystarczy spróbować…
Przezwyciężenie własnych leków wzmacnia i dodaje pewności siebie.”

Jagoda wiodła szczęśliwe życie u boku męża. Zajęta prowadzeniem domu, pisaniem krótkich artykułów do gazety i uchyleniem nieba mężowi, nawet nie zauważyła, kiedy oddalili się od siebie.
W dniu, kiedy dowiaduje się, o jakiej zdradzie dopuścił się Leszek, jej życie zaczyna się rozpadać jak domek z kart. Kobieta ze strachu, że nie poradzi sobie sama, podejmuje próbę ratowania małżeństwa. Jednak te nie przynoszą efektu.
Gdy poznaje nowych ludzi, dostaje ponowną szansę na próbę walki o siebie i rozpoczęcie nowego życia.

Tylko czy będzie chciała ją wykorzystać?
Czy będzie umiała zostawić stare życie?

“Zapamiętaj raz na zawsze:
Lepiej zaryzykować i nawet dostać kosza, niż do końca życia żałować, że nic się nie zrobiło i być może przegapiło najlepszą okazję w życiu.”

“ Szczęście do Poprawki” historia, którą przeżyć mogła każda kobieta. Pełna emocji, dająca nadzieję na lepsze jutro książka, którą czyta się z zapartym tchem.
Autorka cudownie pokazuje emocje, jakie towarzyszyły Jagodzie, gdy próbowała walczyć o siebie. Nie będę ukrywała, że z początku strasznie mnie irytowała jej naiwność. To jak dawała się mamić swojemu mężowi i leciała na każde skinięcie palca. I wciskała sobie do głowy, że on się zmieni.
Fabuła przemyślana na każdej stronie, nic nie znalazło się przypadkiem. Wszystkie uczucia, które towarzyszyły jagodzie, były wręcz wyczuwalne.
Fajnie było oglądać przemianę głównej bohaterki ze stłamszonej przez męża kury domowej, w pewną siebie i niezależną kobietę. Bardzo polubiłam postacie drugoplanowe ( no może oprócz Leszka).
Jedyne czego mi tu brakowało to zakończenie, które mogłoby być bardziej rozwinięte 🫣
Kochani polecam Wam historię Jagody. Jest taka prawdziwa, daje nadzieję na lepsze jutro i ukazuje jak ważna jest walka o samego siebie i o swoje szczęście.

Przezwyciężenie własnych leków wzmacnia i dodaje pewności siebie.”

W dniu,...

❗️Recenzja - patronat ❗️

Kochani, miałam to SZCZĘŚCIE aby mieć patronat właśnie do tej książki.
Niezwykle miło było czytać historię o mojej imienniczce.

To, czy się z nią identyfikuję, stawia między nami granicę.
No właśnie, jestem za tym aby kobiety były paniami własnego losu bez względu na okoliczności.
Jagoda z początku miałam wrażenie była słaba i psychicznie i fizycznie.

Autorka świetnie jednak przedstawiła ludzką przemianę. Pokazała nam jak duży wpływ na nas i naszą samoocenę mają ludzie najbliżsi.

Przyglądamy się próbą naszej bohaterki aby uzyskać samodzielność, aby żyć według własnych zasad. W zgodzie z własnym sumieniem.

Widzicie, okazuje się, że jest to bardzo żmudny proces. Najczęściej powtarzane kłamstwa sprawiają, że zaczynamy w nie wierzyć.

Momentami bardzo rozczulająca pozycja. Jagoda wzbudza w nas masę emocji - potrafimy być na nią źli, aby minutę później jej współczuć.

Życie nie jest proste, nie jest też albo białe albo czarne. Ludzkim jest mieć wątpliwości czy rozterki.

Poruszony jest również aspekt tego, że w życiu dobrze jest jak towarzyszy nam trochę "fart". To czy my wykorzystamy daną okazję to już co innego.

Książka skłoniła mnie do refleksji, do pytania. Ile kobiet w codziennym życiu mierzy się z takim losem jak bohaterka?
Ilu kobietą ciężko jest wyjść spod kurateli męża czy rodziców?

Kochane ( bo to do Was głównie się zwracam moje kobitki) życzę nam wszystkim, aby każda z nas nigdy nie zapomniała o własnym "ja".

Zachęcam do przeczytania książki, przypuszczam, że w Jagodzie znajdziecie przyjaciółkę.❤️

Współpraca reklamowa
@arletatylewicz.autorka

Książka zwierciadłem duszy.

❗️Recenzja - patronat ❗️

Kochani, miałam to SZCZĘŚCIE aby mieć patronat właśnie do tej książki.
Niezwykle miło było czytać historię o mojej imienniczce.

To, czy się z nią identyfikuję, stawia między nami granicę.
Jagoda z początku miałam wrażenie była słaba i psychicznie i...

Recenzjaksiążki
#PatronatMedialny

🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰
Ta książkę warto przeczytać

"Szczęście do poprawki"
autorstwa Arlety Tylewicz:

Premiera 5 Marca 2024

#recenzja
W opowiadaniu "Szczęście do poprawki" Arleta Tylewicz przedstawia nam barwne postacie, których życie splata się w nieoczekiwany sposób. Główne bohaterki, Jagoda i Magda, są przedstawione w sposób, który oddaje ich różnorodność i osobowość. Jagoda, choć piękna, emanuje naturalnością, co nadaje jej autentyczności. Z kolei Magda, jako artystka o krótkich włosach, wyróżnia się swoją charakterystyczną osobowością.

Wprowadzenie Leszka, męża Jagody, jako niepoprawnego kobieciarza, oraz Wiktora, wysokiego i dobrze zbudowanego, ale przeciętnie wyglądającego, jest ciekawym zabiegiem, który dodaje głębi fabule i dynamiki relacjom między postaciami. Opisując Wiktora, autorka szczególnie podkreśla jego miłą twarz i szczere spojrzenie, co wskazuje na to, że jego uroda ma drugorzędne znaczenie w kontekście jego osobowości.

"Szczęście do poprawki" to opowiadanie, które zachęca do refleksji nad tym, jak pozory mogą być mylące, a prawdziwe szczęście może kryć się w najmniej spodziewanych miejscach. Arleta Tylewicz w sprytny sposób układa losy swoich bohaterów, tworząc historię pełną niespodzianek i emocji.

Recenzjaksiążki
#PatronatMedialny