Manipulacja

Kate Gibson Wydawnictwo: Novae Res kryminał, sensacja, thriller
Novae Res
2024-01-10
2024-01-10

Komu zaufać, gdy zło czai się za rogiem? Kto jest przyjacielem, a kto naszym wrogiem? Wszystko potrafi się zmienić, gdy w nasze ręce trafiają tajne informacje. Informacje, za które jest się w stanie zabić drugiego człowieka...

Katarzyna Wilczyńska to zdolna kobieta, osiągająca liczne sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym. Bohaterka ma także ciekawą umiejętność - potrafi rozpoznać, gdy ktoś kłamie. Gdy pewnego dnia zostaje wplątana w tajemniczą sprawę, nie spodziewa się, jakie będzie to miało dla niej konsekwencje. Od tego momentu, jej życie nabiera tempa.

"Manipulacja" to ciekawie skonstruowana historia, wyróżniająca się fabułą. Pełne emocji śledztwo, gdzie autorka manipuluje faktami, wodząc czytelnika za nos. Bohaterowie z charakterem, charyzmą, potrafiący wzbudzić zainteresowanie. Niewielkie wątki poboczne, nie odrywające od głównego tematu. Akcja porywająca na długie godziny. Wszystko idealnie współgra ze sobą.

Książka ta, to ciekawa pozycja na rynku czytelniczym. Do mojej biblioteczki trafiła przypadkiem, przykuwając uwagę na stronie wydawnictwa. Skojarzyła mi się z popularnymi thrillerami, od których niejednokrotnie nie można się oderwać. W tym przypadku było nieco inaczej. Choć książka nie porwała mnie od pierwszej strony, z każdym kolejnym rozdziałem skupiała coraz więcej mojej uwagi. Dobrze poprowadzona, szybko wprowadziła mnie w mroczny klimat. Odkrywając kolejne tropy, stopniowo wciągała w kolejne zagadki i tajemnice. Cała "podróż" upłynęła przyjemnie, z lekkim dreszczykiem emocji. Bohaterowie zostali przedstawieni bardzo autentycznie, dając poznać się bliżej.

Osobiście, "Manipulacja" mimo, że nie skradła mojego serca, była ciekawym doświadczeniem. Dziś otrzymuje ode mnie ocenę 6,5/10. Chętnie przyjrzę się jej bliżej, jeśli tylko zmanipuluje mnie kolejna część...

carrrolinablog.com

"Manipulacja" to dobrze skonstruowany kryminał, który powinien usatysfakcjonować miłośników gatunku.

Ciekawa fabuła, misternie skonstruowana sieć kłamstw, tajemnic i manipulacji, które sprawiają, że niezwykle trudno odróżnić prawdę od fikcji. Stopniowo budowane napięcie i zaskakujące zwroty akcji czynią książkę nieodkladalną.

Tutaj nie ma czasu na nudę. Akcja pędzi na łeb i szyję, a zakończenie szokuje. Choć niektóre aspekty książki mogą wydawać się niewystarczające, myślę że z jakiegoś powodu takie musiały właśnie być.

Na uwagę zasługuje kreacja bohaterów. Są autentyczni, a ich zachowania skłaniają do refleksji.

Całość czyta się naprawdę dobrze. Historia ma potencjał.

Tutaj nie ma czasu na nudę. Akcja pędzi na...

"Manipulacja" to dynamiczna i pełna napięcia powieść sensacyjna, której akcja prowadzi czytelnika przez labirynt intryg, tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Autorka, pod pseudonimem Kate Gibson, przedstawia nam świat profesor psychologii Katarzyny Wilczyńskiej, postaci, której profesjonalizm i inteligencja wydają się niezaprzeczalne. Jednakże, gdy w jej ręce wpadają tajemnicze dokumenty oraz zostaje oskarżona o morderstwo rektora uczelni, świat Wilczyńskiej przestaje być taki pewny.

Jednym z mocnych punktów tej powieści jest tempo narracji. Gibson umiejętnie posługuje się szybkimi zmianami scen, co sprawia, że czytelnik nie ma chwili wytchnienia. Akcja pędzi do przodu, podobnie jak w najlepszych thrillerach filmowych, trzymając czytelnika w napięciu i skłaniając do ciągłego dążenia do rozwiązania zagadki. To z pewnością zasługa talentu autorki w kreowaniu dynamicznego świata i złożonych relacji między postaciami.

Ważną zaletą książki są także dobrze wykreowane postacie. Katarzyna Wilczyńska, jako główna bohaterka, ma swoje wady i zalety, co sprawia, że staje się dla czytelnika bardziej realna i autentyczna. Jednakże, pomimo tego, że postacie są dobrze nakreślone pod względem charakterów, relacje między nimi mogłyby zostać lepiej rozwinięte. Wątek romantyczny, na przykład, wydaje się nieco sztuczny i nieprzekonujący, brakuje mu naturalności i głębi.

Niestety, choć akcja jest szybka i zaskakująca, to czasami można odnieść wrażenie, że autorka trochę gubi się w gąszczu różnych wątków. Nadmiar zdarzeń i postaci może sprawić, że czytelnikowi trudno jest śledzić wszystkie wydarzenia i zachować płynność narracji. Niektóre sytuacje wydają się niezbyt autentyczne, co może prowadzić do oderwania od fabuły i uczucia znużenia.

Mimo tych mankamentów, "Manipulacja" pozostawia czytelnikowi obietnicę przyszłych powieści. Autorka wyraźnie ma talent do tworzenia wciągających historii i kreowania interesujących postaci. Być może w przyszłości skupi się bardziej na dopracowaniu mniej licznych wątków, co mogłoby poprawić jakość jej twórczości.

Podsumowując, "Manipulacja" to książka warta uwagi dla miłośników szybkich i zaskakujących akcji. Mimo pewnych niedociągnięć, czytelnikowi nie brakuje emocji i napięcia, co sprawia, że trudno się od niej oderwać. Autorka pozostawia otwartą furtkę do kolejnych części, co może zainteresować tych, którzy doceniają intrygujące i nieprzewidywalne historie.

Akcja powieści rozgrywa się szybko, nie ma tutaj miejsca na zwolnienie tempa, ale... plot twisty są po prostu absurdalne. Opisy niektórych miejsc niedorzeczne i wyssane z palca. Wulgarny język w pewnym momencie robi się uciążliwy. Książka z serii tych, o których szybko się zapomina, niestety.

Profesor Ewa Wilczyńska ma stabilne życie, prowadzi wykłady oraz badania nad rozpoznawaniem kłamstw, do czasu aż w jej ręce wpadają tajemnicze dokumenty od znajomego profesora. Nie długo później dowiaduje się, że ów profesor nie żyje, a ona zostaje oskarżona o zabójstwo. Ktoś zadał sobie dużo trudu, by zmylić tropy. Ewa angażuje się w śledztwo, jednak kiedy już dochodzi do rozwiązania ono jej się wymyka z rąk i wszystko na nowo się komplikuje.

„Manipulacja” to niewątpliwie ciekawy debiut, łączy w sobie kryminał, sensację oraz thriller medyczny. Akcja powieści cały czas jest dynamiczna i prowadzi do zwrotów akcji, których nie sposób przewidzieć. Mamy tu tajnych agentów wywiadu, pościgi, strzelaniny, porwania, międzynarodowe śledztwo, manipulację. Autorka doskonale myli tropy i zwodzi czytelnika za nos. Zagadka kryminalna ciekawa i skomplikowana, w cieniu wielkich pieniędzy. Wątek medyczny, w którym prowadzone są badania nad lekiem na depresję bardzo mnie zaciekawił. Bohaterzy wyraziści i charakterni, dobrze zarysowani. Relacje między bohaterami niestety są płytko opisane i zbyt szybko się zawiązują, a w szczególności wątek romantyczny, który jest gwałtowny i bez cienia chemii. Też nie które wydarzenia zbyt szybko się działy i nie miały logicznego wyjaśnienia. Momentami odczułam przytłoczenie zbyt wieloma wątkami. Zakończenie pozostaje otwarte, możemy liczyć na kolejny tom. Jak na debiut źle nie było, myślę, że autorka się rozwinie, dopracuje pewne elementy i z przyjemnością będzie się czytało. Zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł i wyrobienia sobie własnej opinii. Na pewno fani sensacji będą zadowoleni.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Novae Res.

➡️ instagram.com/szyszka_czyta

dobry zarys bohaterow, szybka akcja ale niektore fragmenty sa bardzo absurdalne i nie logiczne. panuje tutaj chaos, czasem ciezko sie połapac o co tak naprawde chodzi.

W "Manipulacji" poznajemy oryginalną profesor psychologii Katarzynę Wilczyńską u szczytu kariery. Codzienne sukcesy wykładowcze i współpraca z policją trwają w najlepsze do czasu, gdy w jej ręce trafiają tajemnicze dokumenty rektora uczelni, a on sam zostaje zamordowany. Wszystkie dowody wskazują na Wilczyńską i kobieta za wszelką cenę musi oczyścić się z zarzutów...

Jest to debiutancka powieść sensacyjna, w której nie brakuje szybkiej akcji i dynamicznych zdarzeń. Kolejne sceny znienacka wyskakują przed czytelnikiem, nie dając ani chwili oddechu od zwrotów akcji. Uważam, że tempo jak na sensację zostało bardzo dobrze poprowadzone, przypominając nieco obraz kinowy.

Bohaterowie są całkiem wyraziści pod kątem samych charakterów, które przebijają się na pierwszy plan, dając się dobrze poznać. Jak na pierwszą próbę literacką powyższe elementy zostały ujęte zgrabnie i obiecująco.

Co natomiast nie do końca mi się podobało, to przesycenie wątkami a momentami i postaciami. Wyczuwałam dość spory chaos w zdarzeniach, a relacje pomiędzy ich uczestnikami były zarysowywane dość płytko i nieprzekonująco. Zwłaszcza wątek romantyczny kompletnie mi tu nie pasował, bo ani nie było wyczuwalnej chemii ani poznania między bohaterami. Tak, jak same osobowości były dość wyczerpujące, tak kwestie interakcji powinny być moim zdaniem dopracowane. Ponadto we wspomnianym nagromadzeniu wątków gdzieś gubiła mi się płynność i logika niektórych zdarzeń, czy zachowań, wydawało mi się, że wiele sytuacji nie było zbyt autentycznych, czułam oderwanie od rzeczywistości, co na dłuższą metę mnie nużyło w czasie lektury.

Autorka zostawiła furtkę do kolejnego tomu - myślę, że jeśli popracować nad warsztatem i skupić się na mniejszej liczbie elementów historii, a zamiast tego je dopracować, to jest szansa na ciekawą książkę. Nie jest tragicznie, jak na pierwszy raz, ale zdecydowanie mogłoby być lepiej, bo sam pomysł miał potencjał. Ani nie polecam, ani nie odradzam - przekonajcie się sami, czy to dla Was :)

Jest...

jestem rozczarowana. absurdalne akcje, sztuczni bohaterowie, sama intryga mocno naciągana. dużo błędów i irytującej maniery pisarskiej. moim zdaniem nuda

Dlaczego???!!! Takich rzeczy się po prostu nie robi!!! Już witałam się z gąską, czyli poznawałam rozwiązanie, już dopadałam z charyzmatyczną panią psycholog, Katarzyną Wilczyńską przestępców, już prawie widziałam słowo koniec, a tu nagle taki klops: ciąg dalszy nastąpi. A przestępcy...
A było napisane na początku książki: nie ufaj nikomu!
To "Manipulacja" zarówno tytuł książki, jak i to, co ze mną zrobiła autorka Kate Gibson. Tak się zaczytałam, że nawet nie podejrzewałam, że nie posadzimy przestępców za kratami, ale przecież... no właśnie to kłopot z kryminałem, że lepiej nic nie pisać, bo można zdradzić i odebrać przyjemność czytania.
Kryminał, a w zasadzie thriller medyczny, bo chodzi o badania nad lekiem na depresję i jego jak najszybszym wprowadzeniem na rynek. W tle ogromne pieniądze. Jak są takie fundusze, to wiadomo, że mogą też być morderstwa i każdy środek prowadzący do celu jest dobry. Zaplątana intryga. Lepiej rzeczywiście nie ufać nikomu, bo każdy ma dwie twarze i każdy może być przyjacielem albo zdradzić.
Trupy, śledztwo, pościgi, międzynarodowe badania, miłość..., czyli wszystko i jeszcze więcej, co powinno być w dobrym kryminale.
Świetna lektura na weekendowe, albo świąteczne wieczory do łyknięcia 🙂
CZYTADŁA I CZEKADEŁKA

A było napisane na początku książki: nie ufaj nikomu!
To "Manipulacja" zarówno tytuł...

Nie wiem skąd pozytywne opinie o tej książce. Może ogólny poziom polskiej literatury jest słaby obecnie. Ale treść pełna bzdur i i niedorzeczności. Gdzie był recenzent czy korekta jak autorka postanowiła pisać o stacji PKP w Londynie. Bohater przemieszcza się po budynku siecią kanałów wentylacyjnych (SIC!) i odkręcając śrubki do kratek nawiewnych wskakuje do pomieszczeń :-/
I to zakończenie - typowy skok na kasę w postaci kontynuacji.
Może to książka nie dla mnie, zwroty akcji absurdalne, cierpliwość dla debiutu pisarskiego naciągnięta do granic możliwości.
Ale może autorka się rozwinie, a może trafi od razu do mniej wymagającej sensu części czytelników :-)

• Kryminał
  • W planach ebook