Columbo: The Hoffa Connection

Okładka książki Columbo: The Hoffa Connection William G. Harrington
Okładka książki Columbo: The Hoffa Connection
William G. Harrington Wydawnictwo: Forge Books / Tor Books Cykl: Columbo (tom 3) Seria: seria Tor kryminał, sensacja, thriller
Columbo (tom 3)
seria Tor
Columbo: The Hoffa Connection
Forge Books / Tor Books
1996-04-15
1996-04-15
przestępczość fikcja śledztwo porucznik Columbo sensacja kryminał praca detektywistyczna kryminał retro

No rest for the wicked.
[...]
-Myślę, że jest różnica między drogimi cygarami a tanimi – stwierdziła. – Inaczej jest w przypadku papierosów. Kiedy już się uzależnisz, będziesz palić wszystko. Wszystko. Jedno jest takie samo jak drugie.
Pani Gwynne do Columbo.

𝐏𝐎𝐑𝐔𝐂𝐙𝐍𝐈𝐊𝐀 𝐂𝐎𝐋𝐔𝐌𝐁𝐎 𝐍𝐈𝐆𝐃𝐘 𝐃𝐎ŚĆ !
Wiem, że to 3 część więc połowa serii, ale i tak chciałabym, żeby było ich więcej. Zupełnie nie przeszkadza mi, że tak jak w serialowych odcinkach tak i tutaj od samego początku wiadomo kto jest mordercą. Największą frajdą jest obserwować jak Columbo zmusza naiwnie myślących, że są bezpieczni w swoim "doskonale zaplanowanym morderstwie", przestępców do wicia się za popełnione błędy, a co się z tym wiążę zbrodnię. Cały proces detektywistyczny, zbieranie poszlak i dowodów, żeby ujawnić ich winę oraz żeby sprawiedliwości stało się za dość, a kara dosięgła morderców, jest bardzo satysfakcjonujący.
Sama postać Porucznika Colimbo jest na tyle interesująca, że ta książka wręcz czyta się sama. Jako fanka serialu cały ten cykl traktuję jako dodatkowe, bonusowe odcinki 😎👍
Dla mnie na 7.5⭐
𝐖𝐈Ę𝐂 𝐓𝐀𝐊, 𝐉𝐀𝐊 𝐍𝐀𝐉𝐁𝐀𝐑𝐃𝐙𝐈𝐄𝐉 𝐏𝐎𝐋𝐄𝐂𝐀𝐌 !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
𝐃𝐋𝐀 𝐂𝐈𝐄𝐊𝐀𝐖𝐒𝐊𝐈𝐂𝐇 :
𝐉𝐢𝐦𝐦𝐲 𝐇𝐨𝐟𝐟𝐚, 𝐚 𝐰ł𝐚ś𝐜𝐢𝐰𝐢𝐞 𝐉𝐚𝐦𝐞𝐬 𝐑. 𝐇𝐨𝐟𝐟𝐚 - ur. 14 lutego 1913 w Brazil w stanie Indiana, zaginął 30 lipca 1975 w Bloomfield Township w stanie Michigan – to amerykański działacz związkowy, długoletni przewodniczący związku Teamsters, znanego z silnych powiązań z przestępczością zorganizowaną.
Pomimo licznych kontaktów z czołowymi bossami amerykańskiego świata przestępczości zorganizowanej oraz sporej listy niejasnych interesów Hoffa przez wiele lat nie trafiał przed oblicze sprawiedliwości. Jego problemy zaczęły się, gdy główny ekspert Komisji senackiej ds. Nieprawidłowości na Rynku pracy (zwana inaczej Komisją McClellana),a późniejszy prokurator generalny Robert F. Kennedy przystąpił do zdecydowanego działania, wskazując hasło „dopaść Hoffę” jako jeden z głównych priorytetów swojego sztabu.
30 lipca 1975 roku Jimmy Hoffa udał się do restauracji Machus Red Fox (przedmieścia Detroit). Spotkać miał się z trzema osobami: przywódcą związkowym z Detroit, ważną osobą lokalnego świata przestępczego i przedstawicielem Teamsters ze stanu New Jersey. W oczekiwaniu na gości (przybył jako pierwszy) zadzwonił do żony, informując ją, że spotkanie się opóźnia. Kontakt telefoniczny jest ostatnią udokumentowaną rozmową Hoffy.
O godzinie 14:45 miał być widziany, jak w towarzystwie kilku mężczyzn wsiada do samochodu. Detektywi policyjni w trakcie śledztwa ustalili, że zamordowano go przy użyciu garoty, a jego zwłoki przewieziono w samochodzie do zakładu przetwarzania tłuszczu zwierzęcego (kontrolowanego przez mafię, później strawionego przez pożar). Za głównych podejrzanych uznano: Russella Bufalino, Anthony’ego „Tony’ego Pro” Provenzano, Thomasa Andrettę i Gabriela Briguglio. Jeden z członków związku Teamsters, który był długotrwale przesłuchiwany przez FBI twierdził, że Hoffa uciekł do Brazylii z tancerką go-go.
𝐰𝐢ę𝐜𝐞𝐣 𝐦𝐨ż𝐧𝐚 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐜𝐳𝐲𝐭𝐚ć 𝐧𝐚 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧𝐢𝐞 :
𝐖 𝟏𝟗𝟗𝟐 𝐫. 𝐃𝐚𝐧𝐧𝐲 𝐃𝐞𝐕𝐢𝐭𝐨 𝐧𝐚𝐤𝐫ę𝐜𝐢ł 𝐩𝐨ś𝐰𝐢ę𝐜𝐨𝐧𝐲 𝐦𝐮 𝐟𝐢𝐥𝐦 𝐛𝐢𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲 – 𝐇𝐨𝐟𝐟𝐚. 𝐑𝐨𝐥ę 𝐇𝐨𝐟𝐟𝐲 𝐨𝐝𝐞𝐠𝐫𝐚ł 𝐉𝐚𝐜𝐤 𝐍𝐢𝐜𝐡𝐨𝐥𝐬𝐨𝐧. 𝐉𝐢𝐦𝐦𝐲 𝐇𝐨𝐟𝐟𝐚 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐚𝐤ż𝐞 𝐣𝐞𝐝𝐧𝐲𝐦 𝐳 𝐠ł𝐨́𝐰𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐛𝐨𝐡𝐚𝐭𝐞𝐫𝐨́𝐰 𝐟𝐢𝐥𝐦𝐮 𝐈𝐫𝐥𝐚𝐧𝐝𝐜𝐳𝐲𝐤 𝐌𝐚𝐫𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐒𝐜𝐨𝐫𝐬𝐞𝐬𝐞, 𝐰 𝐣𝐞𝐠𝐨 𝐩𝐨𝐬𝐭𝐚ć 𝐰𝐜𝐢𝐞𝐥𝐚 𝐬𝐢ę 𝐀𝐥 𝐏𝐚𝐜𝐢𝐧𝐨

lub w wymienionych tam książkach 😉
Jimmy „the Weasel” Fratianno, w swojej książce The Last Mafioso
Słyszałem, że malujesz domy... Charlesa Brandta

𝐍𝐀 𝐒𝐄𝐑𝐈Ę 𝐂𝐎𝐋𝐔𝐌𝐁𝐎 𝐒𝐊Ł𝐀𝐃𝐀𝐉Ą 𝐒𝐈Ę 𝐍𝐀𝐒𝐓Ę𝐏𝐔𝐉Ą𝐂𝐄 𝐓𝐘𝐓𝐔Ł𝐘 :
The Grassy Knoll (1993) ✅
The Helter Skelter Murders (1994) ✅
The Hoffa Connection (1995) ✅
The Game Show Killer (1996)
The Glitter Murder (1997)
The Hoover Files (1998)

𝗖𝗼ś 𝗗𝗼 𝗣𝗼𝘀ł𝘂𝗰𝗵𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗣𝗼𝗱𝗰𝘇𝗮𝘀 𝗖𝘇𝘆𝘁𝗮𝗻𝗶𝗮 :

𝒖𝒕𝒘𝒐́𝒓 𝒘𝒔𝒑𝒐𝒎𝒏𝒊𝒂𝒏𝒚 𝒘 𝒌𝒔𝒊ąż𝒄𝒆 :
-𝒑𝒐𝒏𝒐𝒘𝒏𝒊𝒆 𝒓𝒚𝒎𝒐𝒘𝒂𝒏𝒌𝒂 𝒑𝒕. "𝑻𝒉𝒊𝒔 𝒐𝒍𝒅 𝒎𝒂𝒏" - 𝑪𝒐𝒍𝒖𝒎𝒃𝒐 𝒍𝒖𝒃𝒊 𝒕𝒐 𝒏𝒖𝒄𝒊ć 𝒑𝒐𝒅𝒄𝒛𝒂𝒔 𝒑𝒓𝒂𝒄𝒚 𝒑𝒓𝒛𝒚 𝒔𝒘𝒐𝒊𝒎 𝒖𝒌𝒐𝒄𝒉𝒂𝒏𝒚𝒎 𝒇𝒓𝒂𝒏𝒄𝒖𝒔𝒌𝒊𝒎 𝒔𝒂𝒎𝒐𝒄𝒉𝒐𝒅𝒛𝒊𝒆 𝑷𝒆𝒖𝒈𝒆𝒐𝒄𝒊𝒆 🚘🔧🧰 😁

No rest for the wicked.
Pani Gwynne do Columbo.

𝐏𝐎𝐑𝐔𝐂𝐙𝐍𝐈𝐊𝐀 𝐂𝐎𝐋𝐔𝐌𝐁𝐎 𝐍𝐈𝐆𝐃𝐘 𝐃𝐎ŚĆ !
Wiem, że to 3 część więc połowa serii, ale i tak chciałabym, żeby było ich...

• 2024 luz blues/sort
  • W oryginale