Samochodzik Franek. Święty Mikołaj

Wydawnictwo SBM
2023-09-23
2023-09-23

Okładka książki Samochodzik Franek. Astronauta Karolina Górska, Wojciech Górski
Samochodzik Fr... Karolina Górska, Wo...
Okładka książki Samochodzik Franek. Wiosna Karolina Górska, Wojciech Górski
Samochodzik Fr... Karolina Górska, Wo...

Ciekawy świata Franek wysyła list do Świętego Mikołaja z nietypową prośbą. Gdy Mikołaj odpowiada i zaprasza go do siebie, zaczyna się jego przygoda!

Franek zwiedza fabrykę zabawek, podziwia ozdoby choinkowe i oczywiście spotyka Świętego

To kolejna, ciekawa książeczka z tej serii, która idealnie wpisuje się w grudniowy czas.

Uwielbiamy czytać ją do snu. A w ciągu dnia rozwiązujemy zagadki I łamigłówki.

Uwielbiamy czytać ją do snu. A w ciągu dnia...

A dziś przychodzę do Was z bardzo fajną, klimatyczną książeczką o
Samochodziku Franku, który postanawia napisać list do Świętego Mikołaja i prosi go w nim o nietypowy prezent czyli spotkanie. Nie musiał długo czekać na odpowiedź, która została rozpatrzona pozytywnie i takim sposobem samochodzik Franek wyruszyły na spotkanie na miejscu poznał Panią Mikołajową, odwiedził fabrykę zabawek gdzie poznał elfy a nawet z samym Świętym karmił renifery.

Książeczka wydana w miękkiej oprawie z bardzo klimatycznymi ilustracjami.
Tekstu jest nie wiele czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko. Na ostatnich stronach znajdziemy proste łamigłówki dla najmłodszych😊

A dziś przychodzę do Was z bardzo fajną, klimatyczną książeczką o

Zbliżamy się do pięćdziesiątki - jeśli chodzi o te cienkiej grubości wydania przychód czerwonego autka.

Tym razem, jakże na czasiw, bo to już tuż tuż, bierzemy na warsztat fabrykę
świętego Mikołaja.

Franek jak zwykle chce wszystkich uszczęśliwić i służy pomocą każdemu.
Pisze do Mikołaja nietypowy list a raczej ma nietypową prośbę o prezent.

Gdy święty postanawia ją spełnić, zaczynamy przygodę na całego, w tym zwiedzanie fabryki zabawek!

Nie ukrywam, że uwielbiamy Franka i jesteśmy jego kolekcjonerami.

Piotruś lubi, gdy czytam mu przed snem a później pod koniec opowieści czekają na niego łamigłówki, których rozwiązywanie daje mu wiele radości i satysfakcji.

Niedługo 6 grudnia, przeczytajcie w ten dzień przygodę z bohaterem wszystkich dzieci, tych małych i tych większych.

Tym razem, jakże na czasiw, bo to już tuż tuż, bierzemy na warsztat fabrykę
świętego Mikołaja.

Franek jak zwykle chce wszystkich uszczęśliwić i służy pomocą każdemu.
Pisze do Mikołaja nietypowy list a raczej ma nietypową prośbę o prezent.

Gdy święty postanawia ją...

W tym opowiadaniu spełnia się marzenie Franka o poznaniu Świętego Mikołaja. Po długiej podróży przybywa do jego domu, poznaje go oraz panią Mikołajową, zagląda do fabryki elfów, karmi renifery, pomaga w czytaniu listów od dzieci oraz pakuje prezenty na sanie Świętego Mikołaja. Taka wizyta to wspaniała przygoda.

Książka ma nieduży format, błyszczące strony, wesołe i kolorowe ilustracje. Na jej końcu czekają jak zawsze proste zadania dla małego czytelnika takie jak np pytania sprawdzajace uwagę dotyczące opowiadania, labirynt, czy wyszukiwanka.

Książka ma nieduży format, błyszczące strony, wesołe i...

Pamiętacie Franka? 😊

To sympatyczny, czerwony samochodzik, który przeżywa przeróżne przygody, poznając przy tym świat i ucząc się zawsze czegoś nowego.
Tym razem nasz bohater odwiedził siedzibę Świętego Mikołaja. Ależ to była wspaniała przygoda!

Samochodzik Franek poznał Mikołaja i jego żonę, zobaczył jak wygląda praca przy przy pakowaniu prezentów, mógł nakarmić chrupiacymi marchewkami renifery itd.
Spędził wspaniały czas i z pewnością zapamięta go na długo. O takim prezencie marzy niejedno dziecko.

Na końcu, jak zwykle, znajdziecie proste zagadki, które umilą spotkanie z Frankiem.

Pamiętacie Franka? 😊

Jest to lektura, w której Franek odwiedza świętego Mikołaja. Wszystko zaczyna się od listu. Terenówka najpierw wysyła list do Mikołaja prosząc w nim staruszka o możliwość odwiedzenia go w jego domu. Odpowiedź od Mikołaja przychodzi bardzo szybko i Franek uradowany może wyruszać w najwspanialszą podróż swojego życia. Kogo spotka na miejscu? Co dzieje się w wiosce Mikołaja tuż przed świętami? W czym Franek będzie mógł pomóc? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po tę cudowną świąteczną opowiastkę. ;)

Samochodzik Franek to dość okazały, bo liczący kilkadziesiąt tytułów cykl. W każdym z nich bohater wciela się w inną rolę, poznaje nowe zajęcie, nowe miejsca i uczy nowych interesujących rzeczy. Każda z historii jest krótka. Ich przeczytanie zajmuje niespełna kilka minut i dlatego świetnie sprawdzą się np. w roli wieczornej czytanki. Jeżeli dodatkowo mamy w domu małego miłośnika czterech kółek tym bardziej warto zainteresować się tym cyklem.

Bardzo polubiliśmy wesołego i ciekawego świata Franka oraz jego przygody. Przypadły nam również do gustu kolorowe ilustracje goszczące na każdej rozkładówce. Z przyjemnością zasiedliśmy też do łamigłówek jakie znaleźć można na ostatnich stronach książki. Franek bowiem nie tylko bawi ale i uczy małych czytelników zajmując ich na dłuższą chwilę.

Jeżeli znacie Franka koniecznie zapoznajcie się z jego świąteczną przygodą. Jest magiczna. Jeżeli nie znacie tytułowego bohatera nic nie stroi na przeszkodzie aby to właśnie od tego tytułu rozpocząć przygodę z tym cyklem. Mój przedszkolak bardzo go lubi. Polecam! ;)

• Biblioteka Meksykańska
  • Czytane z dziećmi