Skandaliczne życie modelek 2

Prószyński i S-ka
2023-11-07
2023-11-07

Beznadziejna.
Poza tym Goździalska denerwuje mnie swoją osobą. Kopiuje nieudolnie Dodę, ale poza wulgarnym językiem, ubiorem i wyglądem, który poprawiał pijany chirurg medycyny estetycznej - niczym się nie wyróżnia.
Takich "celebrytek", które ujawniają [lub można się domyśleć co robiły w tych Dubajach i zza kulisami...] są tabuny.
Omijać.

Beznadziejna.
Omijać.

Drugi tom przesłuchany, jest to dalsza część losów Moniki i Anki. Historia tym razem mocno podkoloryzowana, bo część opisanych wydarzeń po prostu nie mogła mieć miejsca (żaden książę brytyjskiej rodziny królewskiej w tym czasie nie był chwilę przed ślubem). Dodatkowo życie bohaterek kręci się głównie wokół alkoholu, narkotyków, miłości i seksu. Jedna w ogóle modelką nie jest - jedynie tak wygląda, druga zaprzepaściła swoją karierę dla miłości. Ta książka ma według mnie tylko jeden plus. Fabuła przeplatana jest fachową opinią dotyczącą tematu. Jeżeli więc przeczyta ją nastolatka marząca o karierze modelki to albo będzie wiedziała od razu jak to zazwyczaj wygląda i zrezygnuje, albo pokieruje swoją karierą inaczej niż bohaterka i naprawdę zajmie się modą - nie niszcząc sobie przy okazji zdrowia psychicznego i fizycznego.

Proponuję nowy tytuł "Z życia pustaków" -i wierzcie mi nie ma we mnie nawet cienia zazdrości czy zawiści -raczej politowanie jest dominującym odczuciem po wysłuchaniu godziny (dalej nie dałem rady) skrzekliwego głosu lektorki.:) O walorach literackich tej pisaniny nawet nie wspomnę.

„Supermodelki wyglądają jak eksperymenty naukowe wynikające z połączenia nieludzkiego piękna i idealnych proporcji. Kto choć raz widział na własne oczy supermodelkę, wie o co chodzi”

W drugiej części „Skandalicznego życia modelek”, poznajemy, jak wydawać by się mogło, to lepsze, bogatsze, piękniejsze, i o wiele bardziej luksusowe życie Moniki i Anki.
Monika robi karierę na międzynarodowych wybiegach, a Anka przyklejona do Zbiga, korzysta z luksusu bajecznego i rozrywkowego życia przy nim.
Monika, nawet zakochuje się, z wzajemnością w pożądanym, przez setki, a nawet tysiące, kobiet, Gwiazdorze światowej sławy,a Anka, postanawia, nie tylko korzystać z wystawnego życia, i błyszczeć, przy boku dużo starszego mężczyzny, ale też pomagać mu w „interesach”…
Ale czy w obu tych przypadkach otworzyły sobie, tymi fascynującymi związkami drogi do raju?
Czy może raczej do piekła…
Czy dążenie do ideału, kariery i dużych pięniędzy, warte jest tego wszystkiego, co kryje się, a nawet czai, za zamkniętymi drzwiami życia modelek???

Seks, orgie, morze alkoholu, narkotyki, psychotropy, uzależniające medykamenty, pigułki, narażanie się na bestialskie gwałty, głodzenie się, anoreksja, bulimia, przemyt narkotyków ale też zdrady, próby samobójcze, a także wiele łez, bólu i rozpaczy.
Życie modelek, jak można się domyślać, tylko z zewnątrz wygląda tak pięknie, wręcz nieskazitelnie, ale za tymi pięknymi usmiechami, nie rzadko, kryją się ogromne tragedie i chwała, tym, które nie dają się wciągnąć, za głęboko, w to luksusowe i pachnące, niewyobrażalnymi pieniędzmi bagno, oraz tym, którym udaje się z niego wyjść, czasem może nawet bez szwanku.
Wstrząsająca historia, o drugiej, tej brzydszej stronie - PIĘKNA.
Świetnie napisana i opowiedziana historia, która, niestety nie dla wszystkich kończy się happy endem…
Jeśli lubicie czytać o bajecznym życiu, bogactwie i luksusie, ale też nie obawiacie się poznać, tej drugiej, brzydszej i przerażającej strony medalu, to ta książka jest właśnie dla Was!

Gorąco polecam!

Dziękuję Wydawnictwu Prószyński za egzemplarz do recenzji i już teraz z niecierpliwością czekam zarówno na kolejne książki Moniki Goździalskiej , jak i na ekranizację tej serii 😍

Monika robi karierę...

Marzyliście kiedyś o karierze modelki/modela? Monika Goździalska w swoich książkach Skandaliczne życie modelek i Skandaliczne życie modelek 2 udowadnia, że należy uważać o czym się marzy, bo czasami spełnione marzenia mogą pociągnąć za sobą straszne konsekwencje. Monika Goździalska wraz ze swoją przyjaciółką Anką otrzymują szansę na zaistnienie w świecie mody. Goździk chce coś udowodnić sobie, swoim bliskim i światu, a Anka dostrzega swoją szansę na uwolnienie się od patologicznej rodziny. Pierwsza z książek opowiada o początkach ich karier. Dziewczyny stawiają pierwsze kroki w branży mieszkając w Paryżu. Szybko orientują się, że trafiły do zupełnie innej rzeczywistości. Pełnej drapieżnego seksu, wielkich pieniędzy, alkoholu i narkotyków. Anka, która nie ma szczęścia podczas castingów, a koszty jej utrzymania w obcym kraju rosną, otrzyma od jednej z koleżanek gotowe rozwiązanie swoich problemów. Kiedy z niego skorzysta jej świat wywróci się do góry nogami i zmieni nieodwracalnie. Będzie też początkiem końca jej znajomości z Moniką. Po rozejściu się ich dróg Anka odnajdzie szczęście u boku podstarzałego aktora, który prowadzi wiele ciemnych interesów, w których wykorzystuje też Ankę. Goździk odnosi natomiast ogromne sukcesy w modelingu i znajduje szczęście u boku znanego na świecie aktora. Jak się później okaże obie stąpają po równi pochyłej. Monika uzależniła się od substancji psychoaktywnych, a Anka wpadnie w nie lada tarapaty. Byłam przekonana, że już się nie podniesie. W tym trudnym dla obu momencie dziewczyny odnajdują drogę powrotną do swojej przyjaźni. Jak dalej potoczą się ich losy? Mam nadzieję, że tego dowiem się z kolejnej książki. Poznawałam te historie z zapartym tchem. Nie mogłam uwierzyć w to jak bardzo te młode dziewczyny są w stanie dać się upodlić, aby osiągnąć sukces. Mężczyźni, często wpływowi i/lub dysponujący wielkimi pieniędzmi traktują je w sposób przedmiotowy. Używki i wyuzdany seks są tu na porządku dziennym. Mało tego dziewczyny często głodzą się tygodniami, aby osiągnąć idealną sylwetkę. Nie muszę Wam tłumaczyć jak odbija się to na ich zdrowiu i psychice. Świat wielkiej mody nigdy mnie nie interesował i przeczytane książki tego nie zmieniły. Niemniej jednak bardzo polubiłam Monikę i Ankę. Z jednej strony nie mogłam uwierzyć w ich naiwność, z drugiej w determinację. Nie oceniam ich. Były siedemnastolatkami, kiedy wielki świat otworzył przed nimi swoje drzwi. Polecam.

Tak jak poprzednio. Tematyka ciekawa, z potencjałem, jednak wykonanie niekoniecznie.

~ Czytając tę książkę człowiek zastanawia się czy jest jeszcze na świecie coś czego nie można kupić? Do czego zdolny jest człowiek którego pochłonie pogoń za pieniędzmi? Czy kasa warta jest tego aby obrać nas z godności i szacunku do samego siebie ? Przerażające jest jednak to że takie sytuacje na prawdę się dzieją.
Szok to mało aby to opisać! Jeśli lubicie historię prawdziwe to polecam, ale łatwą lekturą tego nie nazwę.

Szok to mało aby to opisać! Jeśli lubicie historię...

Skandaliczne życie modelek 2 to szokująca prawda, która już na zawsze zmieni wasze spojrzenie na świat gwiazd i celebrytów .

Drugi tom podróży po tajemniczym świecie mody. Sekrety, to co dzieje się za kulisami, gdy opadają maski, gdzie nie wszystko jest takie kolorowe i błyszczące jak w blasku fleszy.

Poznajemy tutaj kulisy wyboru Miss, gdzie moda, aktorstwo i czerwony dywan stawka od jednym, ale ta pasja i to marzenie ma wysoką cenę.

To bardzo mocna, szczera książka, zaskakująca i robiąca wrażenie.

Poznajemy tutaj kulisy wyboru Miss, gdzie moda, aktorstwo i czerwony...

• Przeczytane 2023
  • 📖 Przeczytane 2023
  • 🏡Posiadam $
  • Z życia innych... (Autobiografie/Biografie/Wywiady)

Dodaj cytat z książki Skandaliczne życie modelek 2