Nina

Joanna Kielar Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-11-07
2023-11-07

Śmierć bliskiej osoby to zawsze ekstremalnie trudna sytuacja, smutek, żal, cierpienie. Tak też było z Niną Nowak, koszmary, bezsenność, ból nie do zniesienia jedyne ukojenie przynosiły pigułki nasenne. Aby wyrwać się z tego koszmaru, przeprowadza się do Kopenhagi i rozpoczyna karierę menedżerki w nocnym klubie. Przykre doświadczenia tworzą z niej kobietę nie do zdobycia, zimną i wyrachowaną. Wszystko zmienia się, gdy w jej klubie pojawia się pewien mężczyzna.

Centrum tej książki jest historia trzydziestoletniej tytułowej Niny, która musiała zmierzyć się ze śmiercią ukochanego. Pozostawiona na pastwę negatywnych emocji oraz nadmiernie przyjmowanie leków, stałą się smutna i oziębła.
Autorka w swojej książce porusza bardzo delikatne tematy, problem istoty śmierci i cierpienia bliskichpo stracie ukochanej osoby. Pokazuje nam, że czas żałoby nie może trwać wiecznie. Przychodzi taki moment, że pomimo bólu i rozpaczy, musimy zmierzyć się z przeszłością. Rozliczyć, pokonać swoje demony i pozostawić je za sobą, tylko wtedy możemy poczuć się wolni. Bo śmierć ukochanego to nie koniec, tylko początek czegoś innego, nowego, a czasem pięknego. Trzeba zacząć żyć teraźniejszością i patrzeć z radością w przyszłość.

,,Nina” Joanna Kielar - jest to debiut, bo tylko raz w życiu można wydać pierwszą książkę. Myślę, że dla każdej autorki debiut to coś wyjątkowego. To jak dla matki, pierwsze słowa wypowiedziane przez dziecko. Bo najczęściej w pierwszej książce, jeszcze niedoświadczonym, niewprawnym piórem, pisarz na papier przenosi rzeczy dla siebie bardzo ważne. Czasem są to historie trudne, ale emocjonujące, czasem lekkie, namiętne i odważne, ale wciągające. Jednak myślę, że w dużym stopniu zbliżone do prawdy, a takie lubię najbardziej. Właśnie to wszystko otrzymamy w książce ,,Nina’’. Polecam.

Śmierć chłopaka nie jest czymś, co przeżywamy na co dzień. Jest to trudne, a nawet bardzo trudne przeżycie. Tak było również w przypadku Niny. Nie mogła się pozbierać, ból był nie do zniesienia, noce bezsenne i tylko leki pomagały. Żyła w zawieszeniu, w otępieniu, nie mając na nic ani siły, ani ochoty. Pewnego dnia postanowiła wszystko zmienić. Swoje nowe życie zaczęła od przeprowadzki z Londynu do Kopenhagi, gdzie zaczęła pracę jako menadżerka klubu. Chociaż wszystko idzie tak, jak sobie zaplanowała, tak naprawdę wcale nie jest szczęśliwa. Koszmarna przeszłość wciąż do niej wraca, a ona zamknęła się na innych, stała się zimna i oschła.
Pewnego dnia w jej życiu pojawia się pewien mężczyzna. Kriss jest nie tylko nowym klientem, ale również dobrym znajomym szefa. Między tą dwójką iskrzy od pierwszego spotkania. Tylko czy Nina go dopuści do siebie? Czy zaryzykuje i się otworzy na mężczyznę? Czy Kriss będzie na tyle wytrwały i uparty, aby do niej dotrzeć?

Historia, jaką znalazłam w książce, była naprawdę fajna. To opowieść o bólu, stracie, nowym początku. Czytało się ją szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje. Akcja nie była ani bardzo szybka, ani wolna, znalazłam w niej zwrotki, a jeden mnie zaskoczył, a także mocno mi zapadł w pamięci.

Główną bohaterką jest Nina. To kobieta, która przeżyła traumę po stracie chłopaka. Poznajemy ją jako osobą zimną, skrytą, która tylko dzięki lekom potrafi jakoś funkcjonować. Później pomału się zmienia, jednak to już musicie odkryć sami. Moim zdaniem jest bohaterką ciekawą.

„Nina” to książka z dość ciekawą i wciągającą historią o stracie bliskiej osoby, nowym początku. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim b logu - https://anka8661.blogspot.com/2023/12/ninawydawnictwonoveares.html

Nigdy nie wiemy jakie karty rozda nam życie. Łudzimy się, że wszystko będzie dobrze i będziemy szczęśliwi, ale nie zawsze jest tak jakbyśmy tego chcieli. Przekonała się o tym bohaterka powieści Joanny Kielar, której życie legło w gruzach w jednym momencie.

Fabuła od samego początku czaruje nas klimatem, choć trzeba przyznać, że wstęp nie należy do najradośniejszych. Takie bywa życie, raz z górki, raz pod górkę i właśnie to podoba mi się najbardziej - chociaż książka ukierunkowana jest na późniejszy romans to mimo wszystko mocno bazuje na powieści obyczajowej czy samych realiach prozy życia.

Przechodząc do wydarzeń czytamy o losach trzydziestoletniej tytułowej Niny, która musiała zmierzyć się ze śmiercią ukochanego. Pozostawiona na pastwę negatywnych emocji oraz nadmiernie przyjmowanych leków, stałą się smutna i zgorzkniała. Uciekając od tego stanu, zamykając pewien rozdział, pojechała do Kopenhagi, by tam podjąć nową pracę. I poznać Krissa. Broniła się przed nowym uczuciem, ale czy potrafimy uciec przed przeznaczeniem?

Warto przyjrzeć się lekturze Joanny Kielar, ponieważ w bardzo ciekawy sposób ukazuje ona cały szereg zmian zachodzących w głównej bohaterce. Z zadowolonej z życia kobiety, wpada w stadium złej na cały świat oraz zobojętniałej aż w końcu poznaje nową miłość, która być może będzie rozpoczęciem nowego rozdziału. Tak czytamy o romantycznych uniesieniach powoli kiełkujących w opowieści, czułościach i cichych wyznaniach zabliźniających rany. Oczywiście nie będzie tak do końca kolorowo jak sobie wyobrażacie, ponieważ nie tylko rzeciwności staną im na drodze, ale i sumienie, tylko czy nie warto czasami postawić wszystkiego na jedną kartę

"Nina" obrazuje zmiany. Widzimy je na przykładzie głównej bohaterki oraz na otaczających ją uczuciach. Lekkie pióro autorki a także plastyczny styl przekazu pozwalają nam mocno zaangażować się w rozgrywane wydarzenia oraz spróbować samemu postawić się w podobnej sytuacji. Lektura idealna na leniwe popołudnie, pomysłowa i dobrze napisana, która sprawdzi się w duecie z kubkiem herbaty, dodatkowo rozgrzewając nas od środka.

Serca nie da się oszukać

Nina po śmierć chłopska przeszła złamanie, po którym nie mogła spać bez leków, a ból sprawia, że bardzo się zmieniła. Nie ma się co dziwić, tak dotkliwa strata bardzo wpływa na człowieka.

Aby zacząć od nowa kobieta wyprowadziła się do Kopenhagi i podjęła pracę jako menadżerka klubu. Wszystko idzie tak jak chce, a ona pozostaje zimna i obojętna na mężczyzn. Aż pojawia się Kriss.

Już na pierwszej rozmowie biznesowej między tą dwójką pojawiają się iskry, a z każdym kolejnym spotkaniem emocje są coraz bardziej intensywne, aż ciężko jest je kontrolować. Tylko co się stanie, gdy straci się kontrolę, jakie będą tego konsekwencje?

Namiętna, odważna książka, nic dziwnego skoro na ograniczenie wiekowe. Trochę banalne – zraniona kobieta odporna na mężczyzn i ten jeden który wszystko zmienia. Za to ciekawe opisana jest relacja głównych bohaterów.

Serca nie da się oszukać

❄️Recenzja❄️

"Nina"

Autorka:Joanna Kielar

Wydawnictwo:@wydawnictwo_novaeres
(współpraca reklamowa)

❄️Cześć książkoholicy!
Wpadam do Was z recenzją książki "Nina".Już na wstępie muszę zaznaczyć, że to pozycja dla czytelników pełnoletnich.Mam mieszane uczucia co do tej książki, z jednej strony czytało się ją dość szybko, fabuła była niebanalna i byłam ciekawa zakończenia, a z drugiej strony
związek głównych bohaterów był aż za bardzo przesłodzony i rozwijał się zbyt szybko,aczkolwiek sceny erotyczne były napisane ze smakiem i bez wulgaryzmów. Zabrakło mi jednak emocji.

❄️Trzydziestoletnia Nina mierzy się z trudną przeszłością i stratą, której nie może zapomnieć, przeszłość wraca do niej w koszmarach,a ukojeniem są tylko pigułki nasenne. Kobieta przeprowadza się z Londynu do Kopenhagi gdzie, zaczyna pracę jako menedżerka nocnego klubu.Nina jest skryta i niedostępna, nie zwraca uwagi na mężczyzn, aż do czasu kiedy na horyzoncie pojawia się Kriss, od razu Nina wpada mu w oko.
Mężczyzna jest wytrwały i zrobi wszystko aby, Nina zwróciła na niego uwagę.

Moja opinia 5/10

❄️Recenzja❄️