To nie moje pieniądze

Okładka książki To nie moje pieniądze Jacek Dubois
Okładka książki To nie moje pieniądze
Jacek Dubois Wydawnictwo: Purple Book kryminał, sensacja, thriller
Purple Book
2023-11-08
2023-11-08

infantylna komedia kryminalna.
Do tego lektorka (audiobook) podkreśla ten infantylizm.
Strata czasu.

infantylna komedia kryminalna.
Do tego lektorka (audiobook) podkreśla ten infantylizm.
Strata czasu.

Dość pomysłowa fabuła, wartka akcja, lekki kryminał. Bardziej na letnie popołudnie, aniżeli na zimowy wieczór ;)

Fajny pomysł na książkę,sporo humoru.Fajnie się czytało.

Fajny pomysł na książkę,sporo humoru.Fajnie się czytało.

Czuć, że pisał prawnik. Kilka ciekostek prawniczych, przede wszystkim z punktu widzenia adwokata.
Momentami przekombinowane, ale jednocześnie czytało się miło.

Momentami przekombinowane, ale jednocześnie czytało się miło.

Sam pomysł bardzo wciągający. Oczywiście detale są nierealne

Sam pomysł bardzo wciągający. Oczywiście detale są nierealne

Bardzo ciekawa, pełna humoru, piętrowa historia. Klimat przypominający powieści Joanny Chmielewskiej i film Vabank. Akcja z przejęciem walizki pieniędzy w pociągu jest naprawdę filmowa!

Daję jeden minus za zbyt dużo prawniczego świata i żargonu, który po prostu nudzi (wybaczcie prawnicy, ale tak to widzą inni).

"To nie moje pieniądze" Jacka Duboisa to pełen intryg i poczucia humoru kryminał, który zabiera nas w świat kancelarii, topowych prawników i wielkich pieniędzy. Zaginięcie prawie stu milionów złotych depozytu z jednej z kancelarii stawia pytania o sprawiedliwość i ukryte intencje postaci. Wśród wielu podejrzanych, sprawcy pozostają niewinni, co sprawia, że zagadka staje się jeszcze bardziej zawiła. Zostajemy wciągnięci w poszukiwania odpowiedzi na pytanie, kto ukradł pieniądze, kto zyskał najwięcej i czy cała sytuacja to zwykła kradzież, czy misternie utkana intryga. Dubois doskonale balansuje między elementami kryminalnymi a humorem, co sprawia, że książka jest nie tylko fascynującym detektywistycznym doświadczeniem, ale również świetną rozrywką.

W miarę jak fabuła rozwija się w "To nie moje pieniądze", Jack Dubois przemyca głębsze spojrzenie na świat prawniczych intryg, wielkich biznesów i moralności. Autor w sprytny sposób ukazuje kulisy kancelarii, gdzie z pozoru niewinni prawnicy mają swoje mroczne tajemnice.

Początkowo układające się puzzle zdają się łatwe do ułożenia, ale im dalej czytelnik zagłębia się w historię, tym bardziej zaskakujące stają się zwroty akcji. Dubois wykorzystuje humor jako narzędzie do złagodzenia powagi kryminalnej intrygi, tworząc równowagę między śledztwem a lekkim podejściem do tematu.

Jego postaci są kolorowe i pełne sprzeczności, co sprawia, że mamy okazję bliżej poznać psychologię prawniczego środowiska. Książka stawia pytania o granicę między etyką a ambicją oraz zmusza do refleksji nad ceną sukcesu w świecie, gdzie zasady bywają często pochłaniane przez chciwość.

"To nie moje pieniądze" to nie tylko kryminał, ale również społeczna satyra, która wciąga swoim nieprzewidywalnym narracyjnym tańcem, pozostawiając nas z rozrywką, ale także z elementami do przemyśleń o naturze ludzkiej.

W świecie "To nie moje pieniądze" Jacka Duboisa nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Autor bawi się konwencją kryminału, rzucając czytelnika między ironią a trzymającą w napięciu tajemnicą. Podczas gdy detektywistyczne wątki prowadzą przez labirynt śledztwa, to humorystyczne dialogi i absurdalne sytuacje sprawiają, że książka zyskuje unikalny charakter.

Dubois zręcznie układa elementy zagadki kryminalnej, jednocześnie prowadząc przez labirynt moralnych dylematów postaci. To nie tylko opowieść o kradzieży, lecz także o ludzkich słabościach, ambicjach i cenach, jakie płacimy za własne wybory.

Wreszcie, mistrzowsko skonstruowane zakończenie nie tylko rozwiązuje tajemnicę stu milionów złotych, ale także pozostawia nas z refleksją nad naturą sprawiedliwości i konsekwencjami naszych działań. "To nie moje pieniądze" to pełna zwrotów akcji podróż, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale również pobudza do myślenia. Dubois udowadnia, że kryminał może być nie tylko fascynujący, ale także głęboko przemyślany i pełen życia.

Jeśli szukacie dobrego kryminału to koniecznie sięgnijcie po książkę "To nie moje pieniądze" Jacka Duboisa. Polski adwokat specjalizujący się w prawie karnym zabiera nas do świata wielkich kancelarii adwokackich i wielkich pieniędzy. Gdy z jednej z kancelarii giną pieniądze złożone jako depozyt razem z bohaterami powieści próbowałam rozgryźć, kto ukradł pieniądze i dlaczego? Podejrzanych jest wielu. Akcja jest dynamiczna i pełna zwrotów akcji. Doskonale utkana intryga i zagadka do rozwiązania sprawią, że nie oderwiecie się od tej książki dopóki nie rozgryziecie o co tutaj chodzi.
Świetnie wykreowani bohaterowie. Autor potrafi trzymać czytelnika w napięciu, zapewnić mu dreszczyk niepewności i adrenaliny oraz prawdziwy wachlarz emocji.
To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i uważam je za bardzo udane. Bawiłam się znakomicie. Jestem w pełni usatysfakcjonowana. Takie kryminały chcę czytać. Oczywiście, że polecam! Czytajcie!

Mówi się,że nie oceniamy książki po okładce, ale przecież zwracamy na nią uwagę, prawda? Książka "To nie moje pieniądze" od samego początku wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. Przyjemna w dotyku, z wytłoczonymi napisami. Dobrze dobrana kolorystyka przyciąga wzrok. Oczywiście najważniejsza jest zawartość .

I w tym momencie mogę przyznać, że jest dużo lepsza od oprawy.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Napisana jest lekkim i zrozumiałym językiem. Nawet z tej technicznej strony jest bardzo przejrzysta - duża czcionka i odpowiednia interlinia.

Książka pobudza wyobraźnię, skłania do rozmyślania. Dosłownie zatracasz się w niej. Czytasz szybko, "łykasz" każde słowo, aby jak najszybciej rozwiać swoje wątpliwości i sprawdzić czy miałaś rację, czy akcja potoczy się w taki, czy inny sposób.

Podoba mi się również pomieszanie wątków, dzięki temu nie jest ona monotonna. Ostatecznie wszystko łączy się w całość w bardzo ciekawy i nieprzewidywalny sposób. Przyznam, że niejednokrotnie byłam zaskoczona i czytałam książkę jednym tchem, z wypiekami na twarzy.

To jest moja pierwsza książka autora, ale już wiem, że przeczytam inne. Podoba mi się styl Jacka Dubois.

Książka to zdecydowanie mój vibe. Bardzo wciągająca. Polecam!

I w tym momencie mogę przyznać, że jest dużo lepsza od oprawy....

Świetna książka. W pewnym momencie można się tak zatracić w historii, ze świat dookoła nie istnieje. Fabuła przeplatana klimatycznymi wierszami (kilka, zdecydowanie łapie za serce). Polecam każdemu.

• Kryminał
  • Nie wciągnęło mnie