Alex Neptun. Łowca piratów

Okładka książki Alex Neptun. Łowca piratów David Owen
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Alex Neptun. Łowca piratów
David Owen Wydawnictwo: Wilga Cykl: Alex Neptun (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Alex Neptun (tom 2)
Wilga
2023-09-27
2023-09-27

Wyróżniona opinia i

Alex Neptun. Łowca piratów

przeczytanych książek 334 napisanych opinii 333

„Ludzie są najbardziej podatni na wpływy, gdy tracą wiarę w sens tego, na czym zależy im najbardziej”

To 2 tom serii.
Dwa tygodnie wcześniej Alex Neptun poznał tajemnicę jego babci i odkrył, że łączy go, tak jak i ją, szczególna moc z oceanem i wodnym smokiem. Chłopiec przyzwyczaja się do tej wiedzy i każdego dnia bada swoje możliwości. Najgorsze co teraz może go spotkać to… niespodziewany atak piratów na zatokę Haven Bay. Rabusie przybywają na statku wykonanym ze złomu i ostrzeliwują miasteczko kulami zrobionymi ze śmieci. Pragną oni zdobyć zaginione jajo wodnego smoka i przejąć jego moc. Wraz z przyjaciółmi Zoey i Anilem – a także z nowopoznaną, zielonowłosą Meri, z niezdarną foką, z krabem pustelnikiem mieszkającym w puszce i z czterema wydrami – Alex wyrusza w nieznane. Muszą stawić czoła przeciwnikowi i trzem trudnym wyzwaniom.
Czy uda im się przechwycić jajo i uratować świat przed złym Brinebloodem?

To historia dla czytelników lubiących: legendy, magię, przygodę, morskie stworzenia, nawiedzony dom, stara latarnia i nadmorski klimat.
Czytelnik pozna dalsze losy chłopca i jego przyjaciół. Historia, tak jak poprzednia, wciąga czytelnika na grzbiet fali, na której płynie się do samego końca, gdyż nie da się odłożyć książki w trakcie jej czytania.
Pióro autora sprawia, że czytelnik czuje, iż jest częścią tej historii, która ma wartką akcję, wyrazistych bohaterów, dobre dialogi i idealnie łączy elementy świata rzeczywistego z nadprzyrodzonym. Uczy, że na przyjaciół zawsze można liczyć, należy współpracować i być otwartym na nowe znajomości, warto przebaczać i walczyć do samego końca o to, w co się wierzy.
W tym tomie również autor wplótł w historię wątek zanieczyszczenia oceanów i wód oraz konsekwencji, jakie ono za sobą niesie. Ten element dydaktyczny idealnie łączy się z całą historią.
Historia wydaje się przewidywalna, bo bohaterom uda się zdobyć jajo, ale sposób w jaki to zrobią… już nie jest taki oczywisty.

Ten tom podobał mi się bardziej niż poprzedni. Idealnie nadaje się zarówno do samodzielnego jak i do rodzinnego czytania. Polecam na długie, zimowe wieczory.

[ współpraca @Wydawnictwowilga ]

To 2 tom serii.

"Alex Neptun: łowca piratów" to drugi tom perypetii młodego Alexa, który znowu musi obronić swoją zatokę, lecz tym razem jego przeciwnikami będą piraci!

Nie są to zwyczajni piraci, tylko tacy, którzy atakują kulami śmieci wystrzeliwanymi z armaty na swoim statku zrobionym... No cóż... Także ze śmieci.
Za sprawą zielonowłosej dziewczyny, nasz bohater dowiaduje się, że za tymi atakami stoi sam Brineblood - legendarny pirat, który znowu szuka jaja wodnego smoka.
Alex wraz z przyjaciółmi postanawiają przeciwstawić się piratowi, chcą sami znaleźć jajo i uratować zatokę Haven Bay. Zadanie to nie jest łatwe, gdyż młodzi bohaterowie muszą zmierzyć się z czekającymi na nich wyzwaniami.
Czy im się uda? Sprawdźcie sami ☺️

Podobnie jak w pierwszym tomie- i tutaj mamy poruszony wątek ochrony środowiska, a zwłaszcza zanieczyszczenia oceanów. Jednak przygody, które autor zafundował swoim bohaterom, sprawiają, że treści te nie są nachalne, a jednak dają do myślenia czytelnikom.
Powieść napisana jest w lekkim, pełnym humoru stylu, dzięki czemu czyta się ją szybko i przyjemnie. Ten tom podobał mi się nawet bardziej niż poprzedni. To taka fajna i ciekawa seria, która na pewno znajdzie swoich zwolenników wśród młodszych czytelników.

Za sprawą zielonowłosej dziewczyny, nasz bohater dowiaduje się, że za...

OCEANICZNA PRZYGODA

Niedawno spod skrzydeł wydawnictwa Wilga wyszedł drugi tom przygód dzielnego Alexa. „Alex Neptun. Łowca piratów” to klasyczna powieść przygodowa, która dostarczy wielkiej radości młodym czytelnikom. Nie czytałam pierwszego tomu książki, ale nie miałam problemu ze zrozumieniem i odbiorem kontynuacji.

Alex kiedyś panicznie bał się wody. Teraz, na skutek zaskakujących zdarzeń, został obdarzony darem władania oceanami. Wraz z rodziną i przyjaciółmi zamieszkuje senne miasteczko na wybrzeżu. Pewnego dnia zatokę Haven Bay atakują … piraci ! Celem bandytów jest porwanie chłopca, odnalezienie zaginionego jaja Wodnego Smoka i przejęcie jego magii. Alex Neptun wraz ze swoimi przyjaciółmi Zoey i Anilem oraz gromadą morskich stworzeń, wśród których prym wiodą foka, kilka rezolutnych wydr i krab pustelnik, staną do walki z niebezpiecznymi piratami. Czy uda mi się ocalić zatokę? Jakie niebezpieczeństwa kryją się na morzu? Czy Wodny Smok pomoże oczyścić ocean?

David Owen skrupulatnie zadbał o to, by powieść przygodowa była maksymalnie dopracowana i przemyślana. Alex i jego drużyna przeżywają tak wiele niesamowitych przygód, że właściwie na każdej karcie powieści coś się dzieje. Cóż to jest za dynamika. Czytelnik nie ma nawet małej chwili na oddech, akcja wciąż pędzi niczym rozpędzona piracka łajba. Zawarte są tu wszystkie elementy, które gwarantują dobrą zabawę : są smoki, jest magia, nawiedzony dom, stara latarnia morska, piraci. Aż trudno jest tę książkę streścić. Jest niezwykle dynamiczna i bardzo dobrze opowiedziana. Plejada ciekawych postaci, dobre połączenie przygodówki z fantastyką, umiejętne wprowadzenie bohaterów zwierzęcych – to wszystko się Owenowi naprawdę bardzo dobrze udało. Dużo radości sprawiła mi ta lektura, a tego właśnie oczekuję od literatury dziecięcej.

Owen zwraca dużą uwagę na zanieczyszczenie środowiska, a w szczególności mórz. Wątki ekologiczne zostały bardzo sprytnie wplecione w tę opowieść. Nie są nachalne, ale mowa o nich na tyle dużo, że młody odbiorca ma szansę przemyśleć ten problem. Przyjaźń, zaufanie, umiejętność przebaczania – autor w sposób interesujący przemyca godne uwagi wartości w swojej książce. Problemy z którymi zmierzą się Alex i jego przyjaciele wystawią ich na liczne próby. Nie będzie łatwo, a rozwiązanie problemów będzie wymagało solidarności i wspólnej pracy. David Owen uczy nas, że mimo niedoskonałości, każdy z nas posiada unikatowe cechy, które w połączeniu z umiejętnościami innych sprawiają, że jako grupa stajemy się silni. To mądra książka, której przekaz jest czytelny, ale nie moralizatorski. Gdzieś, na jakiejś płaszczyźnie, odczuwa się, że tę powieść napisał młody człowiek. Chodzi tu o sposób podejmowania współczesnych problemów, pewną nonszalancję gatunkową i przedstawienie postaci. Osobiście traktuję to jako plus.

„Alex Neptun. Łowca piratów” to naprawdę doskonała rozrywka. Mnóstwo przygód, sympatyczni bohaterowie, ważne przesłanie. Od samego początku bardzo mnie ta historia wciągnęła. Jestem oczarowana tą książką i uważam za wielką odwagę pomieszanie wątków magicznych, z pogranicza fantasy z klasyką opartą na poszukiwaniu skarbu i chęci czynienia dobra. Owen umiejętnie czerpiąc z klasyki gatunku stworzył historię niesztampową, napompowaną wręcz żywiołowością, bardzo spójną. Tu wszystko jest możliwe, a mieszkańcy Haven Bay zostają wystawieni na liczne próby. Podstawowe, uniwersalne wartości wciąż pozostają żywe, a to jak traktujemy naszą planetę powinno stać się przyczynkiem do rozmyślań nie tylko dla młodych ludzi. Napisana z rozmachem, kipiąca energią, bardzo mądra opowieść o przyjaźni, poszukiwaniu rozwiązań i wierze w to, że świat dzięki nam może stać się lepszy. Gorąco polecam.

OCEANICZNA PRZYGODA

Alex kiedyś panicznie bał się...

Bardzo podoba mi się ta seria. Drugi tom lepszy niż pierwszy, ale oceniam tak samo na 8 bo nie jest to lektura wysokich lotów. Przygody miejscami przypominały Indiana Jones, z nutkami magii i obecnością smoków. Bawiłam się super na tej książce. Idealna na czas przeziębienia ze względu na lekki styl pisania.

Wydawnictwo Wilga powraca z drugim tomem przygód Alexa, chłopca o niezwykłej mocy, strażnika mórz i oceanów. Jeśli nie znacie pierwszego tomu to zanim przeczytacie tę recenzję - zdecydowanie powinniście nadrobić braki. Wierzcie mi, nie będziecie rozczarowani,😉

Choć ciężko w to uwierzyć, Haven Bay zaatakowali piraci! Przypłynęli na statku zrobionym ze śmieci i odpadków, i od razu rozpoczęli szturm i obrzucanie miasteczka śmierdzącymi bombami. Ich nalot poprzedziło pojawienie się Meri, dziewczynki o zielonych włosach, która starała się ostrzec Alexa i jego przyjaciół przed nadchodzącym niebezpieczeństwem.

Wieść głosi, że z morskiej otchłani wrócił Brineblood, legendarny pirat, który odebrał wodnemu smokowi jego jajo i tym samym sprowadził nieszczęście i gniew na zatokę. Co więcej, ponoć owo jajo nie przepadło, a pirat znalazł sposób, by je odzyskać.

Alex wciąż uczy się korzystać ze swoich mocy i strzeże zatoki, czekając aż wodny smok odzyska siły i powróci. Choć brakuje mu pewności siebie i wątpi czy jest odpowiednim kandydatem na strażnika, nie waha się ani chwili, by wziąć udział w wyścigu i postarać się odnaleźć jajo przyjaciela przed piratami.

Jednak nie wszystko okazuje się takie, jakim się spodziewał. Ta historia ma bowiem więcej niż jedno podwójne dno.

Druga część przygód Alexa podobała mi się jeszcze bardziej niż pierwsza i czytałam ją z zapartym tchem. Autor umiejętnie owinął współczesny świat z jego jakże aktualnymi problemami w subtelną mgiełkę magii, która potrafi eksplodować w odpowiednim momencie. To opowieść o przyjaźni, walce o dobro i wierze we własne siły, która pokazuje, że każdy z nas ma moc, by czynić to co właściwe.

Miłośnicy magii, legend i niesamowitych przygód mają okazję poznać siłę przyjaźni, potęgę oceanu i przenieść się do nadmorskiej miejscowości Haven Bay, w której żywa jest legenda o wodnym smoku.

Poznajcie dalsze losy Alexa i jego przyjaciół. Panowanie nad nowo odkrytymi umiejętnościami zajmuje chłopcu trochę czasu i nie należy do najłatwiejszych. Przyjaciele muszą jednak przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo Wodnego Smoka, który został ranny.

Wszystko zmienia się, gdy na brzegu pojawia się tajemnicza dziewczyna. Wkrótce po jej ostrzeżeniu dochodzi do ataku piratów. Wielkie kule śmieci lądują wokół, zaśmiecając miasteczko. To dopiero początek zdarzeń, jakie wkrótce będą miały miejsce. Nie ma czasu do stracenia. Alex, Zoey i Anil ruszają do wraku statku i zmierzyć się z czekającymi wyzwaniami. Jajo Wodnego Smoka jest w niebezpieczeństwie.

Autor zabiera czytelnika w niezwykłą podróż. Sprawia, że czytając można poczuć się częścią tej historii. Nie zabraknie tutaj morskich stworzeń, magii i wciągającej akcji. A wszystko otoczone baśniowym klimatem.

W książce został także poruszony wątek zanieczyszczenia oceanów i wód oraz konsekwencji, jakie to za sobą niesie.

„Alex Neptun. Łowca piratów” to już drugie spotkanie z Aleksem. Gdy go poznawaliśmy w części pierwszej bał się panicznie wody. Gdy zaprzyjaźnił się z pewnym smokiem, zrozumiał że oceanem łączy go silna więź. Chłopak posiada teraz pewne zdolności- ma nieograniczoną władzę nad ocenami całego świata. Jego przyjaciółka, Zoey Wu, zawsze pomagała Alexowi i gdy tracił wiarę w sibie zawsze go wspierała. Jego moce miały chronić zatokę Haren Bay, w której mieszkał oraz przyjaciół. Pewnego dnia do brzegów przybija statek. Piraci chcą odebrać Aleksowi moce oraz skraść zaginione jajo Wodnego Smoka. Czy im się to uda? Tajny agent Alex wraz z przyjaciółmi oraz ekipą morskich zwierząt wyruszy na morze do latarni morskiej, a później do niezwykłego wraku statku, by móc stawić czoła nie jednemu, a trzem wyzwaniom. Jakim? Czy uda im się pokonać piratów? Przekonacie się sami.
Książka jest wspaniałą przygoda dla małych czytelnika. Zabiera ich w świat przygód, które czasami są niebezpieczne. Ukazuje siłę przyjaźni i odwagi. Zawiera tajemnice i zagadki, które wraz z Aleksem dzieci będą mogły rozwiązywać. Posiada również duże litery, dzięki czemu dzieci, które już zaczęły samodzielne czytanie nie będą mieć problemu by przeczytać tę książkę.
Jeśli Wasze dzieci lubią ciekawe i wciągające historie to ta książka jest właśnie dla nich. Polecam również tom 1, w którym dowiecie się więcej o Aleksie i tajemniczym smoku.

Egzemplarz książki otrzymałam od wydawnictwa w zamian za recenzję.
Wydawnictwo nie miało wpływu na treść i formę recenzji.

"Alex Neptun. Łowca piratów" to kontynuacja
powieści Dawida Owena "Alex Neptun. Złodziej smoków",
drugi tom serii o tytułowym Alexie, jego przyjaciołach,
magii oceanu i ratowaniu świata. Świetny!

Niemalże od początku akcja pędzi i wciąga czytelnika,
prawie nie pozostawiając mu czasu na oddech i wahanie.

Chociaż zaczyna się właśnie wahaniem głównego bohatera,
obdarzonego pradawną mocą związaną z oceanem i Wodnym Smokiem.
Wahanie i wątpliwości, czy zasługuje na tę moc, czy sobie poradzi,
czy nie zawiedzie przyjaciół, nadmorskiego miasteczka, świata.

"(...) gdy tak stał po pas wodzie i przywoływał fale, próbując je nakłonić, by wzniosły się wyżej,
po czym tracił panowanie nad nimi i patrzył, jak się rozpadają, nie potrafił oprzeć się myśli,
że dawno już dotarł do granic swoich możliwości."

Ocean zalewają śmieci, miasteczko atakują piraci,
Alexowi grozi niebezpieczeństwo, a on wątpi w siebie.
Ale akcja pędzi i nie pozwala dłużej się zastanawiać.
Tu trzeba działać! I to szybko!

Alex więc działa razem z przyjaciółmi.
Wspomagają się słowem i czynem, wierzą w możliwości innych,
podejmują ryzykowne kroki, ufają w pomyślność.

O planach piratów doniosła im nowa znajoma - zielonowłosa Meri,
która wyjątkowo dobrze dogaduje się z Zoey - obydwie są genialne ;-)
Anil często rozładowuje napięcie osobiście lub przy pomocy zwierząt,
z którymi łączy go wyjątkowe, niemagiczne porozumienie.
Alex wciąż ma magiczną więź z Wodnym Smokiem,
który odzyskuje siły gdzieś na końcu świata.

Przygody, przeszkody, wyzwania, niebezpieczeństwa,
pogonie, ucieczki, zasadzki, zwroty akcji.
Starsi i młodsi bohaterowie, zwierzęta,
śmieci, ekologia, latarnia morska,
krypta, podziemia, potwory, skarb.

Dużo wody, trochę humoru i znów wahanie.
Tym razem wątpliwości dotyczą zaufania.
Komu ufać, komu nie ufać?

Jest burzliwie, jak na okładce!
Autor mistrzowsko buduje napięcie!

Nie zdradzając szczegółów napiszę tylko:
polecam starszym dzieciom i młodszej młodzieży!
Ale najpierw przeczytajcie pierwszy tom :-)

Egzemplarz książki otrzymałam od wydawnictwa w zamian za recenzję.
Wydawnictwo nie miało wpływu na treść i formę recenzji.

"Alex Neptun. Łowca piratów" to kontynuacja
powieści Dawida Owena "Alex Neptun. Złodziej smoków",
drugi tom serii o tytułowym Alexie, jego przyjaciołach,
magii oceanu i ratowaniu świata. Świetny!

Niemalże od początku akcja pędzi i wciąga...

Polecam

Polecam