Steinbachs Naturfuhrer. Mineralien
8371291949
flora i fauna
corrum

Szczegółowe opisy minerałów i grup minerałów występujących w Europie. Kolorowe fotografie wszystkich omawianych okazów. Rysunki ułatwiające rozpoznawanie minerałów. Zwięzły wykład o strukturze kryształu, fizycznym i chemicznych właściwościach minerałów. Klucz do oznaczania minerałów. Wykaz nazw gatunków.

Oczytany | 2017-04-01
Jarosław Wiśniewski | 2014-07-22

W książce czytelnik znajdzie opisy ponad 220 minerałów. Ta bardzo dobra książka zawiera także ponad 360 kolorowych fotografii i około 250 rysunków. Znakomita pozycja dla zainteresowanych minerałami i dla kolekcjonerów minerałów. Pozycja ta zawiera też wiele ciekawych informacji o mineralogii, wewnętrznej strukturze kryształów, własnościach minerałów i ich powstawaniu. Polecam i daję ocenę "bardzo dobra".

Grzegorz | 2016-09-29
Oliwia | 2014-08-20