rozwińzwiń

Leksykon przyrodniczy. Minerały

Okładka książki Leksykon przyrodniczy. Minerały Olaf Medenbach, Cornelia Sussieck-Fornefeld
Okładka książki Leksykon przyrodniczy. Minerały
Olaf MedenbachCornelia Sussieck-Fornefeld Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Leksykon przyrodniczy flora i fauna
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
flora i fauna
Seria:
Leksykon przyrodniczy
Tytuł oryginału:
Steinbachs Naturfuhrer. Mineralien
Wydawnictwo:
Świat Książki
Data wydania:
1996-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1996-01-01
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
8371291949
Tłumacz:
Andrzej Kozłowski, Jan Parafiniuk, Ewa Słaby
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
482
437

Na półkach: , , ,

Druga po książce „Motyle” przeczytana przeze mnie pozycja z serii „Leksykon przyrodniczy” i druga na bardzo wysokim poziomie.
Przeczytana to powiedziane za dużo lub za mało, bo jak wiadomo z leksykonami, encyklopediami, poradnikami jest tak, iż często się po nie sięga, ale nigdy lub prawie nigdy się ich nie czyta od deski do deski, zagląda się do nich i czerpie informacje dotyczące konkretnego tematu, zjawiska itp., który nas w danej chwili interesuje, tak jest i w moim przypadku, gdy wpadnie mi w ręce jakiś minerał- po prostu identyfikuję go i ustalam jego właściwości właśnie na podstawie tej książeczki ewentualnie przy wykorzystaniu bardziej złożonych medialnych technologii.
Jak powyżej zaznaczyłem, nie jest to opasłe, ciężkie tomiszcze, lecz książeczka dla osób interesujących się mineralogią zaczynających swoją przygodę z kamyczkami wszelkiego rodzaju, kamyczkami, które można przy odrobinie szczęścia i wytrwałości znaleźć na obszarze Europy.
Pozycja powyższa, choć zwięzła to i tak w sposób dość wyczerpujący ukazuje czytelnikowi (zwłaszcza początkującemu) świat ponad dwustu gatunków minerałów, opisując właściwości każdego z nich, ich strukturę, sposób powstawania i miejsce występowania, zastosowanie w technologii i przemyśle, znajdziemy nawet informacje historyczne tak jak np. ten zacytowany przeze mnie fragment tyczący się Antymonitu:
„Antymonit jest najdawniej znanym kruszcem antymonu. Pliniusz Starszy (77 r. n.e.) nazywał go stibium, od czego pochodzi obecny symbol chemiczny antymonu (Sb). Starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie używali antymonitu do wyrobu maści, szminek, tuszu do rzęs i medykamentów do leczenia oczu”...
„Antimonion w języku późnogreckim znaczy kwiat lub wykwit ”.
Jak widać oprócz informacji ściśle powiązanych z właściwościami fizyczno-chemicznymi minerałów znajdziemy również ciekawostki historyczne, kulturowe, geograficzne i wiele innych co niewątpliwie czyni powyższe dzieło bardziej przystępnym dla szerszego grona czytelników, które może dzięki temu nieco odetchnąć od typowo naukowych i bądź co bądź niekiedy monotonnych informacji.
Dodatkową zaletą powyższego dzieła jest jego szata graficzna, w której skład wchodzą setki fotografii na bardzo wysokim poziomie oraz wiele rysunków obrazujących strukturę minerałów co niniejszym czyni dzieło dodatkowo bardzo przyjemnym dla oka. POLECAM.

Druga po książce „Motyle” przeczytana przeze mnie pozycja z serii „Leksykon przyrodniczy” i druga na bardzo wysokim poziomie.
Przeczytana to powiedziane za dużo lub za mało, bo jak wiadomo z leksykonami, encyklopediami, poradnikami jest tak, iż często się po nie sięga, ale nigdy lub prawie nigdy się ich nie czyta od deski do deski, zagląda się do nich i czerpie informacje...

więcej Pokaż mimo to

avatar
4
3

Na półkach: ,

Świetna pozycja.Kupiłem ją jako laik (jest zresztą przeznaczona dla laików,o czym wspomina sam autor) i dzięki niej bardzo wzbogaciłem wiedzę na temat minerałów.Informacje podane w sposób zrozumiały i zwięzły,mnóstwo przepięknych,wyraźnych zdjęć.Opisane są 223 minerały,niektóre szerzej i z większą ilością zdjęć.Do tego znajdziemy też rysunki.Szczerze polecam każdemu,kogo interesują minerały.10/10.

Świetna pozycja.Kupiłem ją jako laik (jest zresztą przeznaczona dla laików,o czym wspomina sam autor) i dzięki niej bardzo wzbogaciłem wiedzę na temat minerałów.Informacje podane w sposób zrozumiały i zwięzły,mnóstwo przepięknych,wyraźnych zdjęć.Opisane są 223 minerały,niektóre szerzej i z większą ilością zdjęć.Do tego znajdziemy też rysunki.Szczerze polecam każdemu,kogo...

więcej Pokaż mimo to

avatar
961
961

Na półkach: ,

W książce czytelnik znajdzie opisy ponad 220 minerałów. Ta bardzo dobra książka zawiera także ponad 360 kolorowych fotografii i około 250 rysunków. Znakomita pozycja dla zainteresowanych minerałami i dla kolekcjonerów minerałów. Pozycja ta zawiera też wiele ciekawych informacji o mineralogii, wewnętrznej strukturze kryształów, własnościach minerałów i ich powstawaniu. Polecam i daję ocenę "bardzo dobra".

W książce czytelnik znajdzie opisy ponad 220 minerałów. Ta bardzo dobra książka zawiera także ponad 360 kolorowych fotografii i około 250 rysunków. Znakomita pozycja dla zainteresowanych minerałami i dla kolekcjonerów minerałów. Pozycja ta zawiera też wiele ciekawych informacji o mineralogii, wewnętrznej strukturze kryształów, własnościach minerałów i ich powstawaniu....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    36
  • Posiadam
    27
  • Chcę przeczytać
    17
  • Popularnonaukowe
    2
  • Typ B: Gatunek: Przyrodnicza
    1
  • Zainteresowania: Inne
    1
  • SERIA: Leksykon Przyrodniczy
    1
  • Prawie moje
    1
  • Leksykon
    1
  • Książki z dzieciństwa
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Leksykon przyrodniczy. Minerały


Podobne książki

Przeczytaj także