Leksykon przyrodniczy. Ptaki lądowe

Steinbachs Naturfuhrer. Landvogel
8371291930
flora i fauna
corrum

W książce tej przedstawiamy większość spośród lądowych ptaków Europy, wśród których znajdują się ptaki lęgowe. przelotne. zimowi goście i niektóre ptaki przypadkowo zalatujące. W sumie jest to 226 gatunków ptaków, które pokazujemy na 447 barwnych fotografiach. Oznacza ;o. ze w przypadku wielu gatunków można zobaczyć, jak wygląda samiec, samica i młode, a często także gniazdo z jajami i pisklętami. Dodatkowych informacji dostarczają liczne rysunki. Przedstawiają one szczegóły, które nie zawsze dobrze widać na fotografii: sylwetkę ptaka w locie. charakterystyczne cechy budowy ciała czy zachowania oraz szczegóły odróżniające go od pokrewnych gatunków. Aby łatwo było w leksykonie odnaleźć poszukiwany gatunek ptaka i zorientować się w jego pokrewieństwie posłużono się symbolami rysunkowymi. Sylwetkę typowego przedstawiciela danej grupy umieszczono na kolorowym prostokącie w prawym górnym rogu strony z fotografią lub - gdy na tej stronie umieszczono przedstawicieli różnych grup - w prawym górnym rogu zewnętrznych fotografii ptaków z tych grup. Nad symbolami znajdują się nazwy rzędu lub rodziny. do której należy opisywany gatunek. Zestawienie sylwetek-symboli na str. 6-7 umożliwi Czytelnikowi zaznajomienie się z przedstawionymi w książce grupami ptaków.

Mariusz | 2016-03-09
Kamila Małgorzata Be | 2015-08-15