Pocałunki i croissanty

Wydawnictwo Young
2023-10-11
2022-04-14
Ewa Kleszcz

Rzadko się zdarza, aby książka młodzieżowa przenosiła nas do innego miejsca w stu procentach – już dawno podczas czytania nie czułam się tak bardzo „tu i teraz” z bohaterami.

Razem z Mią udaje nam się spędzić lato w magicznym Paryżu - główny wątek skupia się na tańcu i wystawieniu sztuki, a jak sam tytuł wskazuje będziemy po drodze mieć do czynienia z pysznymi francuskimi wyrobami oraz miłością! Dziewczyna przypadkowo poznaje Louisa, który pomaga jej w potrzebie i tym sposobem zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu. Pomaga temu również fakt, że do rozwiązania jest zagadka pochodzenia babci Mii – czy to prawda, że była jedną z najwybitniejszych i najbardziej znanych balerin Opery Paryskiej? Czy prawdziwa miłość odnajdzie swoje miejsce w Paryżu? Czy wszystkie cukierkowe historie mają swój happy-end?

Przeurocza opowieść o spełnianiu marzeń oraz poszukiwaniu siebie – mimo że cały wątek romantyczny wydaje się troszkę za szybko poprowadzony, bardzo się cieszę, że sięgnęłam po tę książkę! Miło było zatracić się w świecie croissantów i tańca na parę godzin <3

"Tu nie chodzi o to, ile szans przegapiłaś. Chodzi o to, byś... cieszyła się podróżą. Możesz dążyć do spełnienia swojego marzenia tak długo, jak chcesz, ale zaakceptuj to, że czasami po drodze marzenia się zmieniają."

"Dociera do mnie, że jeśli naprawdę czegoś pragnę, nie mogę po prostu czekać aż przybędzie książę na białym koniu, by spełnić moje marzenia"

Bardzo dobra książka. 12+

Bardzo dobra książka. 12+

Książka dobra na luźne dni. Lekka i przyjemna w czytaniu.
Jak chcecie słodki romans na rozluźnienie, ta właśnie tę książkę polecam. Książka nie jest źle napisana. Historia na sam koniec ma taki lekki dreszczyk, że nie wiadomo co bohaterka jednak wybierze.

Minusem w książce jest to, że nie czułam tej miłości u bohaterów, historia była szybka, więc nie wczułam się w ich miłość.

Okładka jest piękna, pasuje do tematyki tak jak do tytułu. Ale przepadła tak do gustu, abym miała, jeszcze raz do tej książki wracać

Książka dobra na luźne dni. Lekka i przyjemna w czytaniu.

"Pocałunki i croissanty" to romantyczna i urocza opowieść o spełnieniu marzeń pierwszej miłości. Napisana w cudnym paryskim i tanecznym klimacie, a końcowe wydarzenie zupełnie zmienia bieg historii. Mimo, iż nie jest moją ulubioną książką, to jest zdecydowanie warta przeczytania!

Gdy myślę o tej książce od razu mam w głowie jedno określenie - przeurocza. Zwroty akcji na ogół na plus, jednak na ostatnich stronach ich ilość była już lekko irytująca. Kreacje bohaterów nie były wybitne jednak postacie były bardzo komfortowe. Przyjemne wątki poboczne i słodki wątek romantyczny. Ciekawe wprowadzanie języka francuskiego do treści. Polecam na wieczór pod kocykiem, kiedy nie oczekujemy od książki niewiele ponad zapewnienie rozrywki.

Bardzo przyjemna książka, dla młodszych czytelników. Jest bardzo cukierkowa ale fajnie mi się to słuchało. Lubię książki gdzie wyraźnie widać pasję bohatera, w tym przypadku to balet. Nie wiem kompletnie nic o balecie, ani o Paryżu, mimo to bardzo łatwo połapałam się w znaczeniach niektórych słów. Zakończenie jednak trochę aż za słodkie ale mimo to będę miło wspominać tę pozycję. Serdecznie polecam. :)

Książka bardzo przyjemna, słodka i pozytywna, końcówka podniosła mi ciśnienie, ale miło spędziłam czas.

Ta książka była naprawdę cudowna i urocza. Był to słodki romans, który totalnie mnie oczarował. Niesamowicie pokochałam klimat tej książki, sama się czułam jakbym była we Francji, jadła croissanty i tańczyła balet. Sama jestem tancerką, więc motyw tańca urzekł mnie w tej książce. Spokojnie mogę powiedzieć, że jest to jeden z moich ulubionych romansów ostatniego czasu. Cudownie było się w nim zanurzyć jak i również zadurzyć. Szczerze liczę, że doczekam się kolejnych romansów tej autorki

Jednakże nie miejcie do tej książki ogromnych oczekiwań, bo nie jest to wielce poruszający i tkliwy romans, tylko słodka, lekka historia, której można dać się pochłonąć bez większego analizowania.

Pomysł na fabułę bardzo dobry. Historia wydaje się być lekka i przystępna. Jest to pozycja idealna dla wszystkich fanów Paryża - charakter miasta zostaje doskonale oddany, a opisy zabytków oraz klimatycznych uliczek pokrywają się z rzeczywistością.
Na tym kończą się plusy tej powieści. Relacja między bohaterami jest niezwykle płytka. Sama główna bohaterka jest pozbawiona jakichkolwiek wyrazistych cech. Akcja toczy się niezwykle szybko i pobieżnie. Autorka bardzo szybko przeskakuje pomiędzy scenami często nie oddając należycie upływającego czasu, czy też nie zagłębiając się w emocje bohaterów. Większość akcji dostajemy jak na tacy za pomocą opisów i suchych faktów.
Na szczęście dzięki swojej łatwości i braku głębi czyta się ją niezwykle szybko.

Ciekawa książka, akcja dzieje się moim zdaniem trochę za szybko, jednak przez to szybko można ją przeczytać, pomysł na fabułę jest dobry, miłość między bohaterami trochę płytka.

• Audiobooki

Anne-Sophie Jouhanneau Pocałunki i croissanty Zobacz więcej