Wykładnia operatywna prawa - perspektywa teoretyczna i dogmatyczna

Okładka książki Wykładnia operatywna prawa - perspektywa teoretyczna i dogmatyczna Leszek Leszczyński, Adam Szot
Okładka książki Wykładnia operatywna prawa - perspektywa teoretyczna i dogmatyczna
Leszek LeszczyńskiAdam Szot Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
213 str. 3 godz. 33 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Adam Marszałek
Data wydania:
2017-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2017-01-01
Liczba stron:
213
Czas czytania
3 godz. 33 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380196223
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki W poszukiwaniu dobra wspólnego. Księga jubileuszowa Profesora Macieja Zielińskiego Andrzej Bator, Tadeusz Biernat, Olgierd Bogucki, Bogumił Brzeziński, Agnieszka Choduń, Janina Czapska, Stanisław Czepita, Stanisław Gajda, Tomasz Gizbert-Studnicki, Tomasz Grzegorczyk, Roman Hauser, Jolanta Jabłońska-Bonca, Hanna Jadacka, Mikołajewicz Jarosław, Beata Kanarek, Stanisław Kaźmierczyk, Ewa Kołodziejek, Marzena Kordela, Zdzisław Kubot, Zbigniew Kuniewicz, Jerzy Leszczyński, Leszek Leszczyński, Maria Teresa Lizisowa, Pohl Łukasz, Andrzej Markowski, Ryszard Mastalski, Marcin Matczak, Lech Morawski, Andrzej Municzewski, Henryk Olszewski, Lech Paprzycki, Pasquale Policastro, Wojciech Patryas, Maksymilian Pazdan, Marek Piechowiak, Krzysztof Płeszka, Wiesław Przyczyna, Teresa Rabska, Zbigniew Radwański, Władysław Rozwadowski, Marek Safjan, Ryszard Sarkowicz, Marek Smolak, Tadeusz Smoliński, Tadeusz Smyczyński, Remigiusz Sobański, Stanisław Stachowiak, Tomasz Stawecki, Jerzy Stelmach, Stanisław Waltoś, Joanna Wieczorkiewicz-Kita, Piotr Winczorek, Bartosz W. Wojciechowski, Maria Wojtak, Jan Woleński, Włodzimierz Wróbel, Sławomira Wronkowska, Stanisław Zabłocki, Bronisław Ziemianin, Marek Zirk-Sadowski, Andrzej Zoll
Ocena 5,5
W poszukiwaniu... Andrzej Bator, Tade...
Okładka książki Wstęp do prawoznawstwa Andrzej Korybski, Leszek Leszczyński, Antoni Pieniążek
Ocena 5,0
Wstęp do prawo... Andrzej Korybski, L...
Okładka książki Pojęcie interesu w naukach prawnych, prawie stanowionym i orzecznictwie sądowym Polski i Ukrainy Andrzej Korybski, Mychajło W. Kostyckij, Leszek Leszczyński
Ocena 0,0
Pojęcie intere... Andrzej Korybski, M...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
176
61

Na półkach:

Pozytywne zaskoczenie.

Od razu muszę uprzedzić, że zbiór - mimo, że generalnie o polskim systemie sądownictwa - jest dość anglocentryczny, co może być dla czytelnika zarówno wadą jak i zaletą. Niektórzy autorzy wydawali się jednak być trochę na siłę zainteresowani precedensami.

Ja ucieszyłam się przede wszystkim z celnych refleksji na temat wykładni celowościowej, funkcjonalnej i słusznościowej Wojciecha Dziedziaka (bardzo rzymskie, klasyczne ujęcie). Dobrze wspominam też artykuł Tomasza Staweckiego na temat sposobów wykładni przyjmowanych przez Trybunał Konstytucyjny w ujęciu statystycznym. Krytykuje on przede wszystkim rzadkość samodzielnych wywodów o charakterze aksjologicznym i zachowawczość, również pod postacią licznych argumentów z autorytetu - powoływanie się na orzeczenia własne i Sądu Najwyższego. Wobec sporu o kompetencje między SN a TK około roku 2006, budzi to jego zdziwienie. Jest to rzeczywiście zastanawiające, jeżeli urzędnicy toczą polityczną walkę o pewne pierwszeństwo, z którego nie potrafią później z zachowaniem pewności siebie korzystać.

Pozytywne zaskoczenie.

Od razu muszę uprzedzić, że zbiór - mimo, że generalnie o polskim systemie sądownictwa - jest dość anglocentryczny, co może być dla czytelnika zarówno wadą jak i zaletą. Niektórzy autorzy wydawali się jednak być trochę na siłę zainteresowani precedensami.

Ja ucieszyłam się przede wszystkim z celnych refleksji na temat wykładni celowościowej,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wykładnia operatywna prawa - perspektywa teoretyczna i dogmatyczna


Podobne książki

Przeczytaj także