rozwińzwiń

Bomba

Okładka książki Bomba Alcante, Laurent-Frédéric Bollée, Denis Rodier
Okładka książki Bomba
AlcanteLaurent-Frédéric Bollée Wydawnictwo: Kultura Gniewu komiksy
472 str. 7 godz. 52 min.
Kategoria:
komiksy
Wydawnictwo:
Kultura Gniewu
Data wydania:
2023-06-24
Data 1. wyd. pol.:
2023-06-24
Liczba stron:
472
Czas czytania
7 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788367360333
Tłumacz:
Jakub Syty
Średnia ocen

8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki XIII Mystery: Billy Stockton Laurent-Frédéric Bollée, Steve Cuzor
Ocena 6,2
XIII Mystery: ... Laurent-Frédéric Bo...
Okładka książki APOCALYPSE MANIA - CYCLE 2 TOME 3 - ARENA Philippe Aymond, Laurent-Frédéric Bollée
Ocena 7,0
APOCALYPSE MAN... Philippe Aymond, La...
Okładka książki APOCALYPSE MANIA - CYCLE 2 TOME 2 - MANIK SHAMANIK Philippe Aymond, Laurent-Frédéric Bollée
Ocena 7,0
APOCALYPSE MAN... Philippe Aymond, La...
Okładka książki APOCALYPSE MANIA - CYCLE 2 TOME 1 - LES LOIS DU HASARD Philippe Aymond, Laurent-Frédéric Bollée
Ocena 7,0
APOCALYPSE MAN... Philippe Aymond, La...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Wypadek na polowaniu. Prawdziwa opowieść o zbrodni i poezji. Landis Blair, David L. Carlson
Ocena 7,8
Wypadek na pol... Landis Blair, David...
Okładka książki Fungae Tomasz Leśniak, Wojtek Wawszczyk
Ocena 6,7
Fungae Tomasz Leśniak, Woj...
Okładka książki Wydział 7. Sztorm (zeszyt specjalny 3) Łukasz Godlewski, Tomasz Kontny, Marek Turek
Ocena 6,8
Wydział 7. Szt... Łukasz Godlewski, T...

Oficjalne recenzje i

Książka, która wyszła z cienia



1703 361 268

Oceny

Średnia ocen
8,2 / 10
42 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3141
1429

Na półkach: , ,

Genialna powieść graficzna o powstaniu bomby atomowej. Kreska realistyczna, precyzyjna, ale też pełna rozmachu - obrazy zawarte w tej książce są takie, że nie mogłam oderwać od nich oczu.

Całość jest bardzo poruszająca i pouczająca zarazem. Autorzy poruszają w tej opowieści nie tylko kwestię celowości zrzucenia bomby na Japonię, ale także kwestię etyki, moralności i odpowiedzialności naukowców, opracowujących zabójcze technologie. Niech każdy oceni to sam, we własnym sumieniu.

Genialna powieść graficzna o powstaniu bomby atomowej. Kreska realistyczna, precyzyjna, ale też pełna rozmachu - obrazy zawarte w tej książce są takie, że nie mogłam oderwać od nich oczu.

Całość jest bardzo poruszająca i pouczająca zarazem. Autorzy poruszają w tej opowieści nie tylko kwestię celowości zrzucenia bomby na Japonię, ale także kwestię etyki, moralności i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
737
674

Na półkach: ,

https://salomonik.eu/przeczytane/bomba

https://salomonik.eu/przeczytane/bomba

Pokaż mimo to

avatar
1127
1126

Na półkach: ,

Stworzona z niespotykanym rozmachem cegiełka o tym, jak doszło do wynalezienia i użycia bomby atomowej. Muszę przyznać, że jestem pełen podziwu, widząc, że autorzy świetnie ogarnęli tak wielowątkowy temat, nie zanudzając czytelnika nadmiarem tekstu i szczegółowością. Całość płynie dosyć dynamicznie, ukazując różne perspektywy w sposób symultaniczny. Realistyczna kreska nie przeszkadza, a momentami zachwyca bardziej spektakularnymi planszami. Nie ma nudy, ale brak również drażniących uproszczeń. Jest za to poczucie komiksu kompletnego i ostatecznie bardzo przejmującego.

Stworzona z niespotykanym rozmachem cegiełka o tym, jak doszło do wynalezienia i użycia bomby atomowej. Muszę przyznać, że jestem pełen podziwu, widząc, że autorzy świetnie ogarnęli tak wielowątkowy temat, nie zanudzając czytelnika nadmiarem tekstu i szczegółowością. Całość płynie dosyć dynamicznie, ukazując różne perspektywy w sposób symultaniczny. Realistyczna kreska nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
472
383

Na półkach:

W tym potężnym komiksie śledzimy prace nad konstrukcją bomby atomowej, która spustoszyła Hiroszimę oraz Nagasaki w trakcie II wojny światowej. Kwestia użycia śmiercionośnej broni podzieliła środowiska naukowe i wojskowe, co jednak nie stanęło na przeszkodzie jej zrzuceniu na japońskie miasta w sierpniu 1945 roku. Autorzy podejmują próbę moralnej oceny wykorzystania bomby atomowej, która wcale nie była potrzebna dla zakończenia największego konfliktu zbrojnego, skoro w przededniach finalizacji Projektu Manhattan III Rzesza skapitulowała, a Cesarstwo Wielkiej Japonii nie mogło wyjść z impasu w starciu z USA. Co więcej, wykorzystanie broni nowej generacji okazało się brzemienne w skutkach. Poza śmiercią niezliczonych ludzkich istnień, destrukcją miast oraz chorobami popromiennymi u ocalałych ofiar, potężne eksplozje podsyciły apetyt innych mocarstw, które od czasu tragedii w Hiroszimie i Nagasaki zapragnęły broni o niespotykanej sile rażenia. „Bombę” nakreślono z ogromnym rozmachem, na co wskazuje objętość komiksu oraz wielość poruszonych w nim wątków. Zrozumienie złożoności problemu wymaga znajomości tła historycznego, choć niewykluczone, że niezorientowani w tematyce II wojny światowej odnajdą się w tej pozycji. Z drugiej strony chwytanie się wielu wątków skutkuje zdawkowym omówieniem niektórych zdarzeń, co może prowadzić do wniosku o ich zbędności. Lektura „Bomby” pozwoliła mi szerzej spojrzeć na kwestię sensowności konstrukcji broni atomowej bez większych uprzedzeń wobec osób zaangażowanych w prace nad jej powstaniem oraz wykorzystaniem, mimo że autorom zdarza się kreślić sceny sugerujące pozytywną albo negatywną ocenę danej postaci. W ostatecznym rozrachunku komiks spełnił swoją funkcję edukacyjną i refleksyjną, co czyni go wartym uwagi.

W tym potężnym komiksie śledzimy prace nad konstrukcją bomby atomowej, która spustoszyła Hiroszimę oraz Nagasaki w trakcie II wojny światowej. Kwestia użycia śmiercionośnej broni podzieliła środowiska naukowe i wojskowe, co jednak nie stanęło na przeszkodzie jej zrzuceniu na japońskie miasta w sierpniu 1945 roku. Autorzy podejmują próbę moralnej oceny wykorzystania bomby...

więcej Pokaż mimo to

avatar
325
197

Na półkach: ,

Wyjątkowa (auto)biografia bomby atomowej (świetny pomysł na narratora!). Kreska, rysunki znakomicie współgrają z historią, a wymowa i emocjonalność niektórych robi ogromne wrażenie.

Wyjątkowa (auto)biografia bomby atomowej (świetny pomysł na narratora!). Kreska, rysunki znakomicie współgrają z historią, a wymowa i emocjonalność niektórych robi ogromne wrażenie.

Pokaż mimo to

avatar
674
40

Na półkach:

Majstersztyk

Majstersztyk

Pokaż mimo to

avatar
213
213

Na półkach:

Z perspektywy czytelnika-amatora (jeśli chodzi o komiksy),bardzo ten komiks polecam. No znakomity jest. I bardzo doceniam, że czarno-biały.

Z perspektywy czytelnika-amatora (jeśli chodzi o komiksy),bardzo ten komiks polecam. No znakomity jest. I bardzo doceniam, że czarno-biały.

Pokaż mimo tovideo - opinia

avatar
934
259

Na półkach: , , ,

Jakby się tak zastanowić i zrobić statystykę, jakie formy eksterminacji ludzkiej rasy przeważają w opowieściach spod znaku postapo, to na pewno w czołówce znalazłyby się śmiercionośne wirusy oraz wojna nuklearna. I dzisiaj chciałbym, abyśmy skupili się na na tej drugiej formie, a dokładnie na historii powstania najbardziej niszczycielskiej, militarnej siły na naszej planecie, będącej w stanie unicestwić całe życie na niej... Mowa tu oczywiście o bombie atomowej...

Alcante, Bollée i Rodier, trzech twórców, którzy postanowili połączyć siły i stworzyli monumentalną powieść graficzną, w której krok po kroku ukazują etapy powołania do życia największej broni masowej zagłady, począwszy od naukowej wizji, aż po pierwsze jej użycie w warunkach bojowych.

Cała historia pełna jest dokumentalnego rozmachu, połączonego z ogromną dawką dramatyzmu, trzymająca w napięciu niczym najlepszy thriller polityczny. Autorzy nie skupiają się na przedstawieniu suchych faktów, one są tylko punktem wyjściowym do snucia przez nich opowieści, o marzeniu, które staje się koszmarem ludzkości. Czuć w trakcie czytania, jaki ogrom pracy włożyli w research. Można wręcz odnieść wrażenie, że byli obecni przy tych wszystkich wydarzeniach, o których nam opowiadają. Z podobny poziomem badań nad tekstem spotkałem się do tej pory tylko raz, czytając powieści Dana Simmonsa. Dzięki ich skrupulatności dowiedziałem się wielu zaskakujących rzeczy, o których nie miałem wcześniej pojęcia, a które miały miejsce podczas prac nad pierwszą atomówką. Mam tu chociażby na myśli eksperymenty na ludziach, związane z badaniem odporności organizmu na promieniowanie - ogromnie wstrząsające sceny... Podobnie jak atak na Hiroszimę czy zatopienie USS Indianapolis... Naprawdę potrafią przerazić... Bardziej niż największy horror...

Grafiki Denisa Rodiera prezentują się wybornie. Utrzymane w czarno-białej konwencji, idealnie oddające dokumentalny charakter albumu, a także ukazujące straszliwe bestialstwo II Wojny Światowej wraz ze wszystkimi skutkami międzynarodowego wyścigu zbrojeń...

Podsumowując, pięknie wydany, pełen emocji album, który koniecznie trzeba mieć w swojej kolekcji. Bez dwóch zdań kolejny kandydat do mojej tegorocznej topki. Z całego serducha polecam!!!

Tyle ode mnie!!! Do usłyszenia!!!

Jakby się tak zastanowić i zrobić statystykę, jakie formy eksterminacji ludzkiej rasy przeważają w opowieściach spod znaku postapo, to na pewno w czołówce znalazłyby się śmiercionośne wirusy oraz wojna nuklearna. I dzisiaj chciałbym, abyśmy skupili się na na tej drugiej formie, a dokładnie na historii powstania najbardziej niszczycielskiej, militarnej siły na naszej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
656
121

Na półkach: ,

6,5 Warto przeczytać bo można zawsze poszerzyć swoją wiedzę ale też dla samej końcówki która zrobiła na mnie największe wrażenie w grafice i treści, początek to plątanina osób zamieszanych w sprawę czasem pewne wątki są skrócone i dużo naukowej mowy z której i tak w głowie niewiele mi zostanie. Miałam większe oczekiwania zabrakło mi odczucia tej gonitwy w byciu pierwszym w stworzeniu bomby, jakiegoś parcia do przodu pobudzenia mojej ciekawości tu mamy rekonstrukcje wydarzeń z krótkimi biobkami postaci. (obszerne tomisko i nie poręczne raczej do czytania w zaciszu domowym.)

6,5 Warto przeczytać bo można zawsze poszerzyć swoją wiedzę ale też dla samej końcówki która zrobiła na mnie największe wrażenie w grafice i treści, początek to plątanina osób zamieszanych w sprawę czasem pewne wątki są skrócone i dużo naukowej mowy z której i tak w głowie niewiele mi zostanie. Miałam większe oczekiwania zabrakło mi odczucia tej gonitwy w byciu pierwszym w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
488
295

Na półkach:

Miało być bombowo, ale jednak tak nie było. Dowiedziałem się kilku zaskakujących i niesamowicie ciekawych faktów, ale uważam, że forma powieści graficznej niekoniecznie rezonuje z taką tematyką. Szanuje twórców za pomysł, wykonanie i przeprowadzony research. Niestety uważam, że ta forma nieco ograniczała scenarzystę i rysownika i w ten sposób niektóre wątki zostały pominięte albo spłycone. Szkoda. Na szczęście lektury nie odradzam. Ja spędziłem bardzo fajny czas. Mam poczucie lekkiego niedosytu, ale tylko i wyłącznie dlatego, że chętnie dowiedziałbym się jeszcze więcej na temat tego wydarzenia.

Miało być bombowo, ale jednak tak nie było. Dowiedziałem się kilku zaskakujących i niesamowicie ciekawych faktów, ale uważam, że forma powieści graficznej niekoniecznie rezonuje z taką tematyką. Szanuje twórców za pomysł, wykonanie i przeprowadzony research. Niestety uważam, że ta forma nieco ograniczała scenarzystę i rysownika i w ten sposób niektóre wątki zostały...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    70
  • Przeczytane
    50
  • Posiadam
    13
  • Komiksy
    9
  • Komiks
    6
  • Historia
    3
  • 2024
    2
  • 2023
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Chcę przeczytać - DZIECI/KOMIKS/ALBUMY
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Bomba


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...

Przeczytaj także