XIII Mystery: Billy Stockton

Cykl: XIII Mystery (tom 6)
Wydawnictwo: Taurus Media
XIII Mystery: Billy Stockton
sensacja
komiksy
skun

źródło okładki: taurusmedia.pl

Robusto78 | 2017-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2017

Bardzo ciekawy, spójny album. Żeby przypomnieć sobie postać Billy'ego Stocktona sięgnąłem najpierw po 3 tom serii głównej i był to dobry ruch. Odświeżenie sobie w pamięci historii "Wszystskie łzy piekła" znacznie poprawiły odbiór albumu o Billym Stocktonie. Akcja obu tomów ładnie się zazębia i wyjaśnia mroczną przeszłość głównego bohatera tego tomu serii XIII Mystery. Scenarzysta sprytnie wplótł akcję tomu w główną historię i za to należą mu się duże brawa. Rysunkowo album również stoi na wysokim poziomie. Polecam fanom serii

Hari_Seldon | 2016-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Sięgając po ten tom za nic nie mogłem się zorientować kim jest główny bohater. Okazuje się, że tym razem twórcy postanowili wykorzystać współlokatora numeru XIII z celi szpitala psychiatrycznego z tomu „Wszystkie łzy piekła”. Chyba nawet scenarzysta zdawał sobie sprawę, że postać występująca do tej pory zaledwie w jednym albumie mogła zostać zapomniana przez czytelników i na początku oraz końcu tomu umieścili sceny żywcem wyjęte ze wspomnianego komiksu. Żeby było dziwniej w końcówce niepotrzebnie wprowadzają reinterpretację pewnych zdarzeń, szczególnie jeżeli się weźmie pod uwagę jak to wszystko się kończy. Przejdźmy jednak do Billy’ego – jak to zazwyczaj bywa w tej serii poznajemy jego dzieciństwo, a także wydarzenia prowadzące do stanu znanego z głównego cyklu. Okazuje się, że nie po kolei w głowie miał niemal od początku z powodu jednego tragicznego wydarzenia, a brak jakiegokolwiek wsparcia psychicznego jeszcze bardziej pogłębił jego zaburzenia. Zaskakująco szybko staje się...