Żona mafii

A.N. Wata Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2023-07-23
2023-07-23

Kiepski język, stylistycznie słabo, mnóstwo powtórzeń. Fabuła rodem z pamiętnika infantylnej nastolatki, zlepek przypadkowych zdarzeń.
Męczyłam się w trakcie czytania.

Męczyłam się w trakcie czytania.

Nie do końca tego się spodziewałem po tytule, ale tak to jest jak się nie czyta recenzji. Myślałem, że to jakaś historia gangsterska trzymająca w napięciu, tymczasem to zwykłe romansidło.

Przeczytałam, ale finalnie jestem rozczarowana.
Czy tylko mi się wydaje, że w książce nic się nie dzieje?
Wątki są ucinane, sytuacje ignorowane, a mafia nie jest mafią ;)

Przeczytałam, ale finalnie jestem rozczarowana.
Czy tylko mi się wydaje, że w książce nic się nie dzieje?
Wątki są ucinane, sytuacje ignorowane, a mafia nie jest mafią ;)

Zaczynając książkę oceniałam 9/10 jednak im dalej tym bardziej się męczyłam a ocena spadała. Pierwsza połowa była mocno inspirowana Corą "złączonych honorem" a druga skupiła się na tym jak bardzo byli na siebie napaleni, gdzie i jak to robili. Dużo opusów uczuć i przemyśleń bohaterki które były takie same tylko inaczej ubrane w słowa co dawało przeciąganie książki na siłę. Bardzo raziło mnie nadużycie stwierdzania "żona mafii" to "żona mafii " tamto.... oraz taka błahostka ale określania gały ani ślepia jakoś jako zastąpienie dla oczu nie pasują za bardzo do gatunku jakim jest romans ewentualnie w momentach morderstw.

Romans mafijny to jest to co ja bardzo lubię. A tutaj mamy włoską mafię i gorące sceny, i nie tylko to.

A.N.Wata przygotowała dla czytelników w "Żonie mafii" naprawdę świetną historię. Prawie 19 letnia Sofia, która całe życie jest wychowywana w rodzinie mafijnej, zna wszelkie nakazy, zakazy i zasady panujące we włoskiej mafii. I choć jest od urodzenia włoszką, to swoim wyglądem i zachowaniem bardzo różni się od typowych włoszek. Sofia po biologicznej mamie jest niewysoką blondynką o bardzo spokojnej i ułożonej naturze. Kobieta wie, że kiedy ukończy 19 lat i skończy szkołę, zostanie jej wybrany przez rodziców mąż. A ona będzie musiała przyjąć tego mężczyznę bez mrugnięcia okiem. Będzie też musiała być mu całkowicie posłuszna, uległa , musi wyglądać zawsze nienagannie i być ozdobą dla męża. Oczywiście Sofia nie godzi się na takie życie, ale z drugiej strony nie ma nic do gadania. Tym bardziej jest w totalnym szoku, kiedy przyszły don mafii włoskiej chce ją za żonę. Domenico Mancuso jest najprzystojniejszym i najbardziej pożądanym mężczyzną nie tylko wśród włoszek. Jest też najbardziej zabójczym i zimnym draniem. Co więc takiego popchnęło tego mafiosa do ożenku z najspokojniejszą i najcnotliwszą kobietą włoskiej mafii? Pewnie powiecie - przeciwieństwa się przyciągają. I to tutaj widać. Ale Domenico nie umie kochać, nie umie okazywać uczuć, czy taki facet będzie dobrym mężem? A może będzie władczy, zaborczy i całkowicie zdominuje swoją małżonkę???

" On był chłodny, dziki, surowy, brutalny, przywódczy i doskonale widać było po nim, że nade wszystko lubił wszystkimi rządzić. Ja natomiast byłam bardzo delikatna, radosna, otwarta i lubiłam rozmawiać dosłownie ze wszystkimi ludźmi. "

Jak taka dwójka ze sobą wytrzyma? Czy to małżeństwo będzie w stanie wytrwać choćby kilka tygodni? Jak taka krucha i delikatna kobieta poradzi sobie u boku tak zaborczego potwora? I czy seks naprawdę jest taki okropny jak mówią wszystkie koleżanki i siostry Sofii?

Przyznam się szczerze, że historia ta zawładnęła moim serduchem i jestem mega szczęśliwa, że mogę patronować historii Sofii i Domenica. Jednakże niska samoocena Sofii i te jej ciągłe teksty, że ona nie jest nawet ładna, za to inne włoszki owszem, wkurzały mnie na maksa! Miałam wtedy ochotę potrząsnąć nią i zapytać, czy ona na pewno wychowywała się we włoskiej rodzinie?! Poza tym wkurzała mnie też tym swoim ciągłym powtarzaniem, że zasady mafii są takie itp., itd. Trochę tego za dużo tu było. Niemniej polubiłam tę kobietkę i kibicowałam jej w odkrywaniu całkiem nowych emocji i wrażeń związanych z seksem. Zadziwiała mnie czasami, że choć była taka delikatna, bo przed ślubem nie chciała słuchać ani opowiastek innych dziewczyn o seksie, ani o masturbowaniu, to w momencie kiedy była świadkiem zabójstwa nie wywołało ono w niej żadnych emocji. Dziwne to trochę. Jednak sama postać Domenica też tutaj jest bardzo zaskakująca. Nie chcę zdradzać za dużo, jednak napiszę, że cieszę się, że miłość i troska drugiej osoby potrafi w takim typowym draniu i samcu alfa pokruszyć trochę tego muru, aby i on wydobył z siebie te lepsze emocje. I choć on nigdy dosłownie na głos tego nie powiedział, to miałam wrażenie, że czuł w głębi serca, że trochę się zmienił u boku takiej wyjątkowej żony. Tylko czy będzie im dane cieszyć się długo sobą? To Wy już musicie sami doczytać. Jednak uprzedzam, że sporo tutaj scen dla czytelników 18+. Sceny są pikantne, ale ze smakiem i wyczuciem. Może trochę zabrakło mi tej mafii i jakiejś zemsty tutaj, ale romans jak najbardziej mnie usatysfakcjonował. Jestem ciekawa czy będzie jakaś kontynuacja losów bohaterów, bo tutaj jeszcze mogłoby się duuuużo wydarzyć?!

Książka dosyć fajny początek miała,aż końcówka zepsuta i zakończenie książki beznadziejne.
Pod koniec nic innego tylko ciągle seks,a zakończenie nijakie. Można by się spodziewać że powinna być kontynuacja, bo gdzie wielki, groźny Boss mafii i zostawia sprawę postrzału bez żadnych konsekwencji?
Ogólny zamysł książki dobry, ale brakło weny twórczej na końcówkę.

Ogólny zamysł książki dobry, ale brakło weny twórczej na końcówkę.

„-ɢᴡɪᴀᴢᴅʏ ᴏᴅ ᴢᴀᴡsᴢᴇ ᴘᴏᴋᴀᴢʏᴡᴀᴌʏ ᴍɪ, ᴊᴀᴄʏ ᴊᴇsᴛᴇśᴍʏ ᴍᴀʟᴜᴛᴄʏ ᴡᴇ ᴡsᴢᴇᴄʜśᴡɪᴇᴄɪᴇ. ᴋᴀżᴅᴇ ᴢ ɴᴀs ᴊᴇsᴛ ᴊᴇᴅʏɴɪᴇ ᴍᴀʟᴇńᴋɪᴍ ᴢɪᴀʀᴇɴᴋɪᴇᴍ ᴘɪᴀsᴋᴜ.-ᴘᴏ śʟᴜʙɪᴇ ᴢᴇ ᴍɴą ᴘʀᴢᴇsᴛᴀᴌᴀś ʙʏć ᴛʏʟᴋᴏ ᴢɪᴀʀᴇɴᴋɪᴇᴍ ᴘɪᴀsᴋᴜ. ᴛᴡᴏᴊᴀ ᴘᴏᴢʏᴄᴊᴀ sᴘᴏᴌᴇᴄᴢɴᴀ ᴄᴀᴌᴋᴏᴡɪᴄɪᴇ sɪę ᴢᴍɪᴇɴɪᴌᴀ. ɴɪᴇ ᴊᴇsᴛᴇś ᴊᴜż ᴍᴀʟᴜᴛᴋɪᴍ ᴄᴢᴌᴏᴡɪᴇᴋɪᴇᴍ, ᴛʏʟᴋᴏ ɴᴀᴘʀᴀᴡᴅę ᴡɪᴇʟᴇ ᴢɴᴀᴄᴢʏsᴢ ᴡ ɴᴀsᴢʏᴍ śᴡɪᴇᴄɪᴇ."

Dziś przychodzę do was z recenzją ksiązki, która dość długo czekała na przeczytanie ale bardzo nie mogłam się jej doczekać. Jest to książka autorki "Like a boss", której recenzję również możecie zobaczyć na profilu. Tak jak mówi nam tytuł, głównym wątkiem jest tutaj mafia, ale muszę przyznać, że trochę mało było o tej mafii tak naprawdę. Autorka skupiała się najbardziej na relacji naszych głównych bohaterów. Czytając mamy możliwość aby poznanać zasady panujące w świecie mafii. Między innymi to jak mężczyźni zachowywali się wobec kobiet, to do czego były one zmuszane. Jedną kwestią, która nie przypadła mi do gustu to zdecydowanie za dużo scen seksu. Dosłowanie w każdym rozdziale. Niektórym może się podobać takie rozwiązanie ale ja jednak liczyłam na coś innego. Na więcej emocji, adrenaliny, strachu. Absolutnie nie mówię, że książka mi się nie podobała. Bo pomijając zbyt dużą ilość scen 18+ to czytało się ją bardzo przyjemnie. Wiem również, że autorka świetnie odnajduje się w książkach o takiej tematyce więc z niecierpliwością czekam na więcej jej twórczości. Wiadomo, że nie każda książka jest dla każdego. Opis książki znajdziecie w poprzednim poście z zapowiedzią więc zachęcam tam zajrzeć :33 Książka idealna dla fanów romansu z wątkiem mafijnym.

„-ᴡɪęᴄ ᴊᴇᴅɴᴀᴋ ᴋᴛᴏś ᴜᴍɪᴀᴌ ᴘᴏᴋᴏᴄʜᴀć ʙᴇsᴛɪę, ᴊᴀᴋ ᴊą ʙʟɪżᴇᴊ ᴘᴏᴢɴᴀᴌ."

Dziś przychodzę do was z recenzją ksiązki, która dość...

Od początku byłam dosyć pozytywnie nastawiona do tej książki. I są momenty które naprawdę mi się podobają. Jednak już od początku zauważyłam rzeczy, które dosyć mocno mnie denerwowały i obniżyły moja końcową ocenę.

Ale od początku.

Sofia to najstarsza córka w jednej z mafijnych rodzin, a zgodnie z ich zasadami musi ona wyjść za mąż. Ma już swój plan co do tego i marzy o tym by wszystko poszło zgodnie z nim.

Jednak jej plany zostają zrujnowane, a ona musi musi się pogodzić z nową rzeczywistością, która następuje wcześniej niż się tego spodziewała.

Pierwsza i chyba najbardziej denerwująca mnie rzeczą było to, że dosłownie wszystko kręciło się wokół seksu. Rozumiem sceny zbliżeń i wspomnienia o tym z czym wiąże się mafijne aranżowane małżeństwo. Jednak tutaj dosłownie wszystko i każdą sytuację bohaterowie odnosili do seksu, co z czasem bardzo mnie denerwowało, bo najzwyczajniej w świecie było tego dla mnie za dużo.

Jak na książkę o mafii jak dla mnie było to też trochę mało akcji, była jedna taka scena która faktycznie wprowadziła jakieś emocje i lekka adrenalinę i to chyba ona najbardziej mi się podobała.

I to właśnie końcówka była według mnie najlepsza, choć samo zakończenie i ostatnia strona pozostawia lekki niedosyt.

Pomimo tych minusów książkę czytało się bardzo szybko i przyjemnie. Nie męczyłam się przy niej i dosyć miło spędziłam czas.

Nie wiem czy na dłuższą metę ta historia zapadnie mi w pamięci i czy do niej kiedykolwiek wrócę. Aczkolwiek był to dobrze spędzony czas i fajnie było się przy niej oderwać i odpocząć.

Współpraca reklamowa z wydawnictwem

Ale od początku.

Sofia to niespełna dziewiętnastoletnia dziewczyna. Skromna, inteligentna, niesłychanie piękna, a zarazem niemal krucha.
Życie Sofii jak i innych dziewcząt, w tym jej sióstr zostało z góry zaplanowane. Mają być grzeczne i podporządkowane swoim przyszłym mężom. Tak właśnie działa włoska mafia. Dziewczyna mimo spokojnego i pokornego charakteru ma własny plan na życie. Wiedząc, że tak czy inaczej będzie musiała wyjść za mąż z obowiązku a nie miłości postanawia związać się z najlepszym przyjacielem Alessio. Jej misterny plan upada, gdy na horyzoncie pojawia się Domenico Mancuso - bezwzględny i niebezpieczny, przyszły Don mafii. Mężczyzna decyduje, że to właśnie Sofia ma zostać jego żoną i absolutnie nic i nikt nie może go od tego pomysłu odwieść. Tak oto dziewczyna jest zobowiązana by być mu całkowicie posłuszną i oddaną oraz spełniać jego wszystkie polecenia.
Z początku niedoświadczona i niewinna dziewczyna nie potrafi się oswoić z mężczyzną, który notabene co noc zmieniał partnerki. Mimo, iż coś zdecydowanie ją do niego przyciąga. Jakiś magnetyzm...
Domenico, który zdolny jest zabić nawet gołymi rękami postanawia przekonać do siebie Sofię nie naciskając na ich zbliżenie. Dziewczyna, która do tej pory nawet nie utrzymywała kontaktów z mężczyznami, poza jej przyjacielem, stopniowo "uczy się" Domenico, ale też dzięki niemu odkrywa swoją seksualność. Wprowadza on ją w świat sensualnych uniesień i rozkoszy.
Autorka ukazała nam jak uczucie i wspólna fascynacja między dwojgiem ludzi może ich zmienić i wydobyć nawet z nad mroczniejszej duszy czyste i dobre intencje. A wszystko to osadzone na tle mafijnych interesów i porachunków.
Jestem niezmiernie szczęśliwa, że mogłam poznać tę historię, oraz zostać jej patronem medialnym. Autorce oraz Wydawnictwu życzę kolejnych sukcesów wydawniczych ❤️

Dzień dobry,kochani
Współpraca reklamowa @waspos
I moja kochana " Żona mafii "
A.N.Wata - strona autorska

Główna bohaterka Sofia jest młodą, piękną dziewczyną
Skromna postawa, delikatność i uległość to jej cechy rozpoznawcze
Tak została wychowana
Ma się nie wyłaniać na pierwszy plan i zawsze stać w cieniu mężczyzny
Nienaganny wygląd, milczenie, brak własnego zdania i w końcu bezradność
Jednak tego mężczyzny nie będzie mogła wybrać sama…
Nie wiedząc o tym dziewiętnastolatka „umawia” się z przyjacielem na ślub i wspólne życie zaraz po skończeniu szkoły
W jakim szoku musiała być kiedy pewnego dnia stanął przed dnia facet
Starszy, na pierwszy rzut oka widac jego zamiary, zle zamiary
Na imię mu dominico
Człowiek bezwzględny
Zrobi wszystko by mieć to co chce
Nie zna słowa sprzeciw
Oczywiście ze Sofia jest przerażona i zawiedziona cała sytuacja lecz przyjmuje to z pokora i świadomością ze musi tak być
Pierwsze chwile w nowym związku mijają szybko i cicho, gdyż ta nie szuka ucieczki tylko, według mnie oczywiście, chce zniechęcić tym do siebie wybranka
Jednak mija czas, zaczynają sie rozmowy coraz to dłuższe i pełniejsze co namiesza nieco w głowie naszej bohaterki
W końcu nie chce ona żyć z człowiekiem którego nie kocha
Aczkolwiek wychowanie i sztywne zasady jakie ja otaczają robią swoje
W świecie mafijnym nie ma miejsca na igranie z zasadami
Zdanie „głów” jest najważniejsze a za nieposłuszeństwo kary są okropne
Czy tak skromna i cicha dziewczyna mogłaby coś zmienić?
Czy jeżeli znalazła by w sobie sile na sprzeciw to przewróciła by cały mafijny świat do góry nogami?

Świetna książka
Młoda dziewczyna zderzającą się z rzeczywistością nie potrafi poradzić sobie z tym co ją spotyka
Nie szuka rozwiązania i żyje nadzieja ze pewnego dnia zdarzy się coś co uwolni ja ze szponów mafijnych zasad
Pewnego dnia nadarzy sie okazja do zmiany swego losu
Ale czy ona ją wykorzysta?
Najpierw trzeba odnaleźć w sobie sile do walki i przygotować sie na zmiany
Co w jej życiu do tej pory sie nie wydarzało.
Całość oceniam na bardzo dobra notę i dumna ja z kolejnego dziecka patronackiego 🥰❗

Dzień dobry,kochani
Współpraca reklamowa @waspos
I moja kochana " Żona mafii "
A.N.Wata - strona autorska

Główna bohaterka Sofia jest młodą, piękną dziewczyną
Skromna postawa, delikatność i uległość to jej cechy rozpoznawcze
Tak została wychowana
Ma się nie wyłaniać na pierwszy plan i zawsze stać w cieniu mężczyzny
Nienaganny wygląd, milczenie, brak własnego zdania i...

• Mafia
  • Zaczęte ale średnie