Episode Thirteen

horror
Redhook
2023-01-01
2023-01-01

Dzisiaj przychodzę do Was ze świetną historią, która jest książkowym odzwierciedleniem found footage. Spotkamy się tutaj z grupą łowców duchów, kręcących swój program telewizyjny “Fade to Black,” w którym odwiedzają najbardziej złowrogie i nawiedzone miejsca w klimacie urbexu. Na cel trzynastego odcinka swojego show biorą Foundation House - opuszczoną instytucję w której były prowadzone testy medyczne na ludziach. Ekipa filmowa nie ma jednak jedynie chęci na nakręcenie programu ale pragnie znaleźć wskazówki dotyczące zniknięcia całej ówczesnej załogi lekarzy i psychiatrów. Miejsce jednak zawiera tak mroczne i dziwaczne odpowiedzi, że duchy w pewnym momencie przestają być interesujące…

To co ujęło mnie w tej książce najbardziej to rzadko spotykany pomysł na fabułę. Sięgając po nią byłam przekonana, że będzie to zwykła historia o nawiedzonym miejscu, które niszczy ciekawskich bohaterów. To co jednak czeka na nich w samym sercu tego przerażającego miejsca jest znacznie ciekawsze i zdecydowanie wybija się na tle innych książek tego typu. Nie można również odmówić tej historii klimatyczności. Mamy tutaj pogłębiającą się psychozę bohaterów w przerażającej, klaustrofobicznej przestrzeni na zupełnym odludziu, która według mnie świetnie zgrała się z fabułą. Sama końcówka moim zdaniem jest również ciekawie i sprytnie rozegrana - myślę, że Was również nie rozczaruje!

Książka bardzo przypominała mi klimat filmu As Above, So Below (2014). Jeżeli oglądaliście i przypadł wam do gustu jestem przekonana, że ta książka będzie fajnym kąskiem!

• Chciałabym w prezencie - eng ver 🖤

Dodaj cytat z książki Episode Thirteen