ZIMA w świecie przyrody

Okładka książki ZIMA w świecie przyrody Patrycja Zarawska
Okładka książki ZIMA w świecie przyrody
Patrycja Zarawska Wydawnictwo: Wilga Seria: Młodzi przyrodnicy interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Młodzi przyrodnicy
Wilga
2022-11-23
2022-11-23

Kolejna polecajka jaka mam dla Was na dziś to kolejna książka z serii Młodzi Przyrodnicy. Nam bardzo się spodobała i mam nadzieję że Was też zachęcimy do przeczytania jej.

Zima w Świecie Przyrody

Znajdziecie tu wiele przydatnych porad odnoście przygotowania się na każde zimowe warunki oraz co można zbierać o tej porze roku, ale oprócz tego mnóstwo innych ciekawostek.
❄️ Jak wyglądają zimowe kryjówki
❄️Jak wyglada zimowanie w wodzie
❄️Różnorodność ptaków wodnych
❄️Ciekawostki odnośnie opadów i osadów
❄️Co to są Fraktale
❄️Jak rozpoznać ślady na śniegu
❄️Jak zmienia się szata z letniej na zimową
❄️Gdzie siw pochowały rośliny i owady
❄️Różnorodność ptaków które goszczą i umilaja nam zimową aurę
❄️Czym dokarmiać zwierzęta
❄️Drapieżniki na lądzie i w powietrzu
❄️Jak wyglada zimowe niebo
❄️Przedwiośnie
Te jak i wiele innych świetnych informacji znajdziecie w tej książeczce, nam ta seria przypadła do gustu i jest to wspaniale uzupelnienie wiedzy a dodatkowe kodyqr to świetna zabawa ❄️ mam nadzieję że zachęciłam Was do kolejnej przygody w swiecie fauny i flory

Zima w Świecie Przyrody

❄️...

Z książki dowiadujemy się jak radzą sobie zwierzęta i ptaki w zimowych warunkach, gdzie mieszkają, śpią, co jedzą. Poznajemy rodzaje opadów śniegu, a nawet instrukcję lepienia bałwana. Oglądamy płatki śniegu, a kilka wzorów przenieśliśmy na papier. Powiesiliśmy na działce dwa karmniki i wypełniliśmy je pokarmem, stosując się do porad w książce.
Bardzo lubimy słuchać odgłosów ptaków, a synek uwielbia wycie wilków.
Cała seria ma szczególne miejsce w naszej domowej biblioteczce i lubimy do niej zaglądać.

Bardzo lubimy słuchać...

Ziemia i drzewa pokryte białym puchem, zamarznięte kałuże, lodowe sople zwisające z dachów, a przed domem bałwan z marchewkowym nosem. To zima, która widzimy na pierwszy rzut oka. A jakie zmiany zachodzą jeszcze w przyrodzie? Jak zimę znoszą zwierzęta? Co dzieje się z roślinami pod śniegiem?

Ta wspaniała seria to przyrodnicza wycieczka o każdej porze roku. Zimowa część pokazuje jak bardzo zmienia się przyroda w naszym kraju w tych chłodnych i mroźnych miesiącach.

Wzbogacona zdjęciami i kodami QR, dzięki którym możemy usłyszeć jakie odgłosy wydają wybrane zwierzęta, a to naprawdę nie lada gratka dla młodych przyrodników.

Z tą książką można także m.in:
❄️dowiedzieć się jakie ptaki odlatują do ciepłych krajow, które zimują w Polsce oraz które nas odwiedzają w tym okresie,
❄️nauczyć się budować karmnik,
❄️poznać rodzaje zimowych opadów,
❄️zobaczyć jak niektóre zwierzęta zmieniają się na zimę,
❄️dowiedzieć się co zwierzaki jedzą o tej porze roku.

Znajdziemy tutaj także pomysły na eksperymenty i ozdoby świąteczne.

Zima wciąż trwa, dlatego nie mogło u nas zabraknąć książki o tej porze roku. 😉 Przyroda wydaje się być pogrążona w zimowym śnie i nie widać wiosny, a wręcz przeciwnie. Warto obserwować naturę, a najlepiej mieć do tego pod ręką jakąś ciekawą książkę, która zawiera najważniejsze informacje. Synek bardzo lubi serię "Młodzi Przyrodnicy" wydawaną nakładem Wydawnictwa Wilga. To seria idealna dla małych miłośników natury, która w prosty sposób przedstawia dzieciom najważniejsze informacje na tematy przyrodnicze. Przeczytamy tutaj fakty na temat roślin oraz zwierząt w różnych środowiskach życia. Co ciekawe, każdy tom serii zawiera kody QR, dzięki którym dziecko może usłyszeć dźwięki natury. 🐦 🌲 „Zima w świecie przyrody” to czwarty z serii książek dotyczących polskiej przyrody. Omówiono w nim przyrodnicze ciekawostki, które młody czytelnik ma szansę zobaczyć właśnie zimą. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/02/modzi-przyrodnicy-zima-w-swiecie.html

2049

Książka „ZIMA w świecie przyrody” Patrycji Zarawskiej zabiera nas do świetnej lektury związanej z zimą. To jeden z tomów serii "Młodzi Przyrodnicy", w której znajdują się wszystkie pory roku.
W książce możemy znaleźć dużo ciekawostek i odpowiedzi na pytania związane z zimą: co możemy zbierać?, kto zimuje pod naszym dachem?, gdzie się podziały rośliny i owady?, czy dokarmiać inne zwierzęta?, czy borsuk mocno śpi? i wiele innych.
Kody QR to świetny dodatek, gdzie możemy odsłuchać różne odgłosy.
Dzienniczek obserwatora, mnóstwo zdjęć i ciekawostek czynią książkę smakowitym kąskiem dla małego przyrodnika.

Zima – czasem piękna, mroźna, pełna śniegu, a innym razem szara, bura i ponura. Ta pora roku potrafi mieć wiele obliczy, potrafi zachwycać albo sprawiać, że marzymy, aby się w końcu skończyła. Jak wygląda zima w przyrodzie? Właśnie tego dowiemy się z książeczki.

Które zwierzęta zmieniają „ubranie” na zimę? Kto przesypia zimową porę? Jakie zwierzęta można spotkać podczas zimowego spaceru? Co się dzieje zimą pod ziemią i pod wodą? Jak pomóc przetrwać zimę zwierzęta? Jak je dokarmiać? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi w książce. Moim zdaniem książka jest bogata w treść, a wszelkie informacje napisane w sposób zrozumiały dla dziecka.

Wizualnie nas książka zachwyciła. Znajdziemy w niej duże, realistyczne i wspaniałe ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Wspaniałym pomysłem jest kody QR, dzięki któremu można posłuchać odgłosów zwierząt.

Tekst w książce jest ciekawy oraz zrozumiały dla dziecka, a jednocześnie nie ma go zbyt dużo. Moim zdaniem jest to spora zaleta dla dziecka.

„Młodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody.” to kolejna książka z serii Młodzi przyrodnicy, jaką mamy przyjemności recenzować. Nas zdecydowanie zachwyciła. Uważamy, że jest ciekawa, bawi i uczy, a do tego pięknie wydana. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/01/mlodziprzyrodnicyzimawswiecieprzyrodywydawnictwowilga.html

„Młodzi przyrodnicy” to seria, która w swoim dorobku ma już dość sporą ilość książek dla młodszych czytelników. W poprzednim roku dołączyła do nich osobna seria przybliżająca nam polską przyrodę w określonej porze roku. Mieliśmy już wiosnę, lato i jesień, no to tym razem przyszła pora na zimę. Książka opiewa w całą masę pięknych zdjęć oraz ogrom ciekawostek, które z pewnością zainteresują niejednego czytelnika.

Na samym początku książki mamy krótką informację, w jaki sposób z niej korzystać oraz co takiego w niej znajdziemy. Dzięki temu, dowiemy się przede wszystkim na co zwracać uwagę podczas zimowych spacerów, jak odczytywać znalezione na śniegu ślady oraz w jaki sposób możemy pomóc zwierzętom, przetrwać ten ciężki dla nich czas. Zima to nie tylko piękne krajobrazy, niektóre zwierzęta bez naszej pomocy, miałyby bardzo ciężko. Autorka książki wpadła na genialny pomysł, dołączając do większości zdjęć zwierząt, kody QR, dzięki którym oprócz zapoznania się z gatunkiem przedstawionego stworzenia, możemy też posłuchać odgłosów przez nie wydawanych. Stanowi to naprawdę ciekawe uzupełnienie informacji, jednocześnie zachęcające do wyszukiwania określonych gatunków zwierząt, podczas zimowych spacerów po lesie. Brzmi fajnie, prawda? Tym bardziej, że na końcu książki, znajdziemy przykładową „tabelkę obserwacji”, na podstawie której, młody przyrodnik, może zaznaczać, które z poznanych zwierząt udało mu się spotkać! Uwierzcie mi, wyjście z dzieckiem na spacer, wcale nie musi być nudne ;) Książka ma w sobie również słowniczek trudniejszych wyrazów, także nie musicie się przejmować tym, że młodzież niektórych słów nie będzie rozumieć.

Gdy już dowiemy się co nieco o budowie przedstawionej tu książki, idąc dalej dostajemy szereg wskazówek, jak samemu przygotować się do wyjścia na zewnątrz, bowiem „nawet krótki spacer wymaga mądrych przygotowań”. Odpowiedni strój, potrzebne akcesoria, kilka dobrych rad i można ruszać w drogę, na poszukiwanie zwierząt, wyszukiwanie śladów czy poznawanie polskiej flory, bo przecież zima to nie tylko same zwierzęta. Możemy też zbierać masę przeróżnych rzeczy, które mogą stanowić dla ich pożywienie.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda życie w wodzie podczas zimy, to tutaj będziecie mieli do wykonania prosty eksperyment, który idealnie Wam to zobrazuje. Myślę, że to naprawdę ciekawa rzecz dla małego przyrodnika. No może oprócz tropienia zwierząt w lesie. Bo kto by nie chciał się zabawić w Sherlocka Holmesa i rozwiązać zagadkę śladów na śniegu - a tych w lesie można znaleźć naprawdę bardzo dużo! Czy to ślady uciekającego królika, czy wiewiórki, a może nawet sarny? Cokolwiek nie znajdziemy, naszym dzieciom sprawi to naprawdę ogromną frajdę.

„Zima W świecie przyrody” przedstawia również cała masę polskich ptaków, które na zimę nie uciekają do ciepłych krajów. Jest ich bardzo dużo, o czym ja sama nawet nie wiedziałam! Jak możemy pomóc przetrwać im ten zimny okres? Co możemy zebrać, żeby je nakarmić i czy każde zwierzę można dokarmiać podczas zimy? Tego z pewnością dowiecie się z tej pięknej książki! Multum ciekawostek i informacji z pewnością w wystarczającym stopniu zaspokoi ciekawość naszych pociech. Dodatkowo będą oni mogli zrobić też ozdoby ze słomy, czy stroiki świąteczne, które będą pięknie prezentowały się na świątecznym stole. Także, przy tej książce Wasze dzieci napewno nie będą się nudzić. Tym bardziej, jeśli uwielbiacie spacery, to możecie wymyślić całą masę kreatywnych zadań, poleceń, zabawić się w młodych przyrodników i zmienić zwykły spacer, w niezwykle ciekawą wyprawę!

A co takiego dzieje się w świecie przyrody, kiedy w kalendarzu trwa w najlepsze zima? Które ze zwierząt są podczas jej trwania aktywne, a którą ją przesypiają?

Na te i mnóstwo innych pytań znajdziecie odpowiedź w najnowszym tomie fascynującej serii Młodzi Przyrodnicy „Zima w świecie przyrody”. Odszukamy tutaj mnóstwo informacji o tym, co zmienia się zimą w świecie przyrody i po co tak właściwie te zmiany mają miejsce. Młody czytelnik zaobserwuje ptaki, które przylatują do nas z jeszcze zimniejszych terenów, nauczy się je dokarmiać i pozna praktyczne wskazówki do tego jak wykonać karmnik.
Książka zawiera kody QR dzięki którym można w zaciszu domowym posłuchać odgłosów wydawanych przez różne zwierzęta, a później rozpoznawać je podczas spacerów.
Na samym końcu tej niezwykłej książeczki znajduje się też słowniczek pojęć, które mogą stanowić zagadkę nie tylko dla młodego czytelnika, indeks zaprezentowanych w książce gatunków zwierząt i roślin, a także dzienniczek obserwatora. Polecam wszystkim młodym i głodnym wiedzy czytelnikom.

Należycie do ludzi, którzy kochają zimę, czy też z niecierpliwością oczekujecie wiosennego ciepła? 😏
Ja lubię zimę krótko - w okolicach świąt i najlepiej, gdy jest wtedy biało i pięknie ❄️

Jeśli jednak chcecie polubić tę porę roku oraz dowiedzieć się czegoś więcej o tym jak rośliny i zwierzęta radzą sobie w te mroźne dni, to z pewnością ta książka Wam w tym pomoże 😊
Cała seria Młodzi Przyrodnicy jest oczywiście kierowana do dzieci, ale w każdej z tych książek znajdą się informacje i ciekawostki, które mogą zadziwić także dorosłych.
W tej książce znajdują się też kody QR, dzięki którym nawet w domu można posłuchać głosów zwierząt o których wspomina ta książka 😍

Jest tam wiele fotografii oraz mnóstwo ciekawych informacji m.in jak rozpoznać sikory, karmnikowe porady, czy też informacje dotyczące trujących roślin, które mogą znaleźć się w Waszych domach podczas tworzenia świątecznych ozdób! 😱
Tak jak każda z tej serii, książka ta zachęca oczywiście do wyjścia z domu i mówi, jak najlepiej się do tego przygotować oraz co można zaobserwować zimą.

Polecam wszystkim młodym wielbicielom i pasjonatom przyrody 😍❄️

Cała...

• Czytamy razem z synkiem
  • Współpraca
  • Książki różne
  • #WyzwanieLC2023

Dodaj cytat z książki ZIMA w świecie przyrody