angielski
Esia

When Bree Prescott arrives in the sleepy, lakeside town of Pelion, Maine, she hopes against hope that this is the place where she will finally find the peace she so desperately seeks. On her first day there, her life collides with Archer Hale, an isolated man who holds a secret agony of his own. A man no one else sees. Archer's Voice is the story of a woman chained to the memory of one...

Archer's Voice is the story of a woman chained to the memory of one horrifying night and the man whose love is the key to her freedom. It is the story of a silent man who lives with an excruciating wound and the woman who helps him find his voice. It is the story of suffering, fate, and the transformative power of love.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/20639274-archer-s-voice

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/photo/20639274-archer-s-voice

wiech | 2016-05-03
Przeczytana: 03 maja 2016

Świetne rekomendacje. Wyjątkowo piękna okładka. Książka niestety słaba.
Skusił mnie opis i pełne zachwytu opinie wielu osób. Kolejny raz dałam się nabrać.
Ckliwa historia: - Ona piękna. On nieziemsko przystojny, - nieśmiały, wycofany, odludek-niemowa.
Dużo seksu, dużo ckliwych dialogów, dużo rzewnych, czułych słów. – Ile razy można mówić facetowi: „jesteś piękny”… i po co? :)
Książka emocjonalnie nawet mnie nie drasnęła. – Bardziej wymagającym czytelnikom zdecydowanie odradzam.

Beatrycze | 2016-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2016

BEZ CHUSTECZKI NIE PODCHODŹ!

Przepiękna i wzruszająca opowieść o miłości, samotności i nietolerancji.
Bree Prescott 6 miesięcy temu straciła ojca i ledwo uszła z życiem, została sama na świecie. Aby zapomnieć o tym wszystkim wyjechała do małej miejscowości nad jeziorem. Tam całkiem przez przypadek spotkała Archera miejscowego wyrzutka, żyjącego samotnie od wielu lat, pozbawionego zdolności mówienia w wyniku tragicznego wypadku, w którym stracił wszystkich swoich bliskich. Brak możliwości porozumienia ze światem, a wcześniej jego izolacja przez wuja schizofrenika sprawiła, że stał się on miejscowym dziwakiem odrzuconym przez społeczeństwo. Od poznania Bree zaczął stopniowo uzależniać się od jej obecności, stała się jego nadzieją na pokonanie swoich lęków. Trwanie w bańce mydlanej z Bree było dla Archera szczytem szczęścia, ale każde zagrożenie, że może ją stracić było jego największym horrorem, bał się, że może znowu zostać sam. Bree dała mu siłę, aby pokonał swoje słabości i...

Caroline Anne | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

"Pełne zrozumienia milczenie bywa lepsze od wielu słów, które koniec końców okazują się bezsensowne i zbędne."

O tej książce można by pisać wiele, ale jednocześnie mam wrażenie, że żadne słowa nie będą wystarczające...

Bree Prescott została sama na świecie. Jej mama zmarła, kiedy ta była dzieckiem, a ojciec został zamordowany - czego Bree była świadkiem. Kilka miesięcy po tej tragedii postanawia opuścić Ohio i udaje się do małej miejscowości - Pelion, mając nadzieję, że tam w końcu poczuje się bezpiecznie.

Zupełnie przypadkiem spotyka Archera, który również jest w życiu sam. W wieku 7 lat stracił oboje rodziców i przeżył tragedię, w skutek której stracił głos. Od tego momentu wychowywał go wujek Nate, który był paranoikiem. Chłopiec został odizolowany od świata - nie wychodził z domu i stał się wyrzutkiem.
Rzecz się dzieje kilka lat po śmierci wujka Nate'a - czyli ostatniej osoby, jaką Archer miał w swoim życiu. Aż do spotkania Bree.

Bree była jedyną osobą, która w tamtym...

mclena | 2015-12-05
Przeczytana: 08 czerwca 2015

"Sometimes an understanding silence was better than a bunch of meaningless words."

Strzelec to kolejna inspiracja cudownej autorki jaka jest Mia Sheridan i
już od pierwszych chwil z ta książką czułam, że to będzie niezapomniana historia. "Archer's Voice" zdecydowanie należy do mojego "TOP 3" książek z tego gatunku i nie sądzę, by kiedykolwiek to się zmieniło.

Książka przedstawia losy Bree Prescott, która po trudnych przeżyciach próbuje uciec od przeszłości wciąż depczącej jej po piętach i przeprowadza się do małego miasteczka, gdzie dominująca cisza i spokój jest wszystkim czego potrzebuje. Tam przypadkiem poznaje mężczyznę. Intrygującego i odrobine przerażającego mężczyznę, który mimo iż nie zamienił z nia ani słowa coraz bardziej zaprząta jej myśli. Kiedy odkrywa, że Archer nie mówi, uparcie próbuje mu pomóc, z czego z kolei Archer nie chce skorzystać. Żyjąc jak pustelnik nauczył się radzić sobie samemu, więc dlaczego miałoby się to teraz zmienić? Jednak zarówno on jaki i Bree...

Marzena | 2016-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Uwielbiam ptysie. Nie WZ-tki czy eklerki. Ptysie. Słodka, lekko cytrynowa, puszysta, gęsta masa zgrabnie zakręcona między dwoma kawałkami ciasta...mam ślinotok! O mój Boże...
Wiecie na ile sposobów można wykorzystać tą masę? Na co nałożyć, gdzie rozsmarować, z czego zlizać...?
Na tę niewątpliwą przyjemność delektowania się, pozwalam sobie z rzadka. Nie chciałabym, żeby mi się zwyczajnie przejadły. Nie jestem w stanie też zjeść więcej niż jednego zgrabnego ptysia, bo wiecie czym to grozi???
Robi się mdło.
Dokładnie tak jak przy czytaniu tej książki.
Jej przewidywalność mnie przytłoczyła, podobnie jak bohaterowie, którzy są bez polotu, banalni i do granic przesłodzeni.
Archer jest piękny. Bajecznie fantastyczny. Czekajcie, jak to było..."niczym bóg słońca- złocisty i piękny".Do tego przeprzystojny i muskularny. Czytałam w okularach przeciwsłonecznych (co nie było łatwe), bałam się,że jego świetlisty blask mnie porazi i wizyta u okulisty murowana.
Bree z resztą, w niczym mu nie...

FairytaleePrincess | 2017-09-17
Przeczytana: 17 września 2017

W moich oczach Colleen Hoover znalazła godną siebie przeciwniczkę, a jest nią Mia Sheridan! Choć przeczytałam dopiero pierwszą książkę tej autorki, to odczucia mam podobne jak po przeczytaniu pierwszej powieści od Hoover - "Hopeless". Przede wszystkim obie mają dla mnie podobny klimat w który "wsiąknęłan" całkowicie i który mi bardzo podpasował! A poza tym.. skrzywdzeni przez życie młodzi bohaterowie, zagubieni lecz pragnący miłości, cudowne i szczere uczucie rodzące się między nimi, trudne pytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi oraz walka o marzenia i z przeciwnościami losu. Nie przesłodzone, niezwykle realistyczna, dla fanów New Adult idealna a i nie tylko zaczytanym w tym gatunku będzie się ona podobać. Ja jestem zachwycona! Serdecznie polecam!

Początkowo miałam trochę mieszane uczucia - cała ta historia wydała mi się zbyt ckliwa, wydumana, obliczona tylko na to, by jak najwięcej łez wycisnąć z sentymentalnych czytelniczek... Wyczuwałam jakąś nutę sztuczności, odrobinę kiczu i chęć manipulacji moimi uczuciami. Biedny Archer - samotny, osierocony wyrzutek, a w dodatku niemowa... Jak tu się nie wzruszyć, nie litować?

Przyznaję, jestem sentymentalna. I ta historia po pewnym czasie zadziałała na mnie właśnie tak, jak zadziałać miała - od płaczu aż straciłam dech. Wy też stracicie. Jeśli właśnie na to macie ochotę - koniecznie przeczytajcie "Bez słów". Pozwólcie sobie na sentymentalizm. Pozwólcie sobie na płacz.

Moja przygodę z Mia Sheridan uznaję oficjalnie za rozpoczętą na stałe.

Kolejna książka autorki i kolejny diamencik.

Mia Sheridan po raz kolejny mnie oczarowała.

Historia głównych bohaterów jest nieprzewidywalna, zaskakująca, a do nazwania jej banalną bardzo daleka droga.

"Bez słów" to cudowna opowieść o walce z przeciwnościami losu, o przełamywaniu barier często nie do pokonania, o braku akceptacji, nietolerancji, przyjaźni, miłości, zaufaniu.

Styl, jakim operuje autorka jest wręcz magiczny, a fabuła to istny rollercoaster.
I do tego ta lekkość, lekkość która sprawia, że unosisz się nad horyzont.
Lekkość, która powoduję, że zanim się obejrzysz skończysz ją czytać.

Mia Sheridan rozłożyła mnie emocjonalnie, pozbawiła łez, odebrała mi mowę i spowodowała, że moje serce przestało bić na ułamek sekundy.
Po prostu brak słów.
Polecam.

kaktusowaona71 | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

„Bez słów” To jak dla mnie , do chwili obecnej, jeden z absolutnych „Best of the Best” wśród romansów współczesnych.
I czułam to już w momencie, kiedy po raz pierwszy wpadła mi w oko okładka i tytuł. Po prostu czułam pod skórą, że koniecznie muszę ją przeczytać. Ta książka wołała do mnie wielkim głosem :)
Nie pomyliłam się.
Ta książka jest po prostu CU-DOW-NA !
Opowiadana historia jest absolutnie niesamowita, choć na pierwszy rzut oka, zadaje się niczym specjalnym nie wyróżniać. To pozory. Tylko pozory. Główny bohater, właściwie już od pierwszej chwili przywłaszcza sobie na zawsze nasze serce i wszystkie ciepłe uczucia jakie jesteśmy w stanie z siebie wykrzesać. Główna bohaterka natomiast powoduje, że przez całą książkę trzymamy kciuki za nią, wszystkie jej pomysły i poczynania. Nie myślcie jednak, że spotkacie się tu z kolejnym szablonowym układem. Tu nic nie jest szablonem. Treść jakoś tak dziwnie w swoim przekazie, budzi wielokrotnie za jednym zamachem uczucia i wrażenia pełne...

Katarzyna | 2015-09-11
Przeczytana: 11 września 2015

"Kochanie drugiej osoby zawsze oznacza otwieranie się na zranienie."

Przepiękna!!!
Wzruszająca!!!
Popłakałam się... a gdy końcówka książki była taka emocjonująca..myślałam najgorsze!:(

przepiękna!!!

Bree ucieka od smutnej rzeczywistości do miejsca, gdzie zawsze była szczęśliwa. Znajduje tam domek przy jeziorze, pracę i nawet kilku znajomych. Wybierając się na zakupy upokarza się przed przystojnym mężczyzną, mówi do niego, ale on nic nie odpowiada.
Bree wypytuje o niego w miasteczku i dowiaduje się o nim, że nie mówi, że jest głuchy, itp.
Ale Bree nadal do niego ciągnie, a Archer nie jest wcale głuchy. Jest samotny, a Bree jest jego pierwszą przyjaciółką, która szybko staje się czymś więcej.

Przepiękna historia!!! Gorąco polecam!!