Oczko 4

Okładka książki Oczko 4 Karolina Kasprzak-Dietrich
Okładka książki Oczko 4
Karolina Kasprzak-Dietrich Wydawnictwo: Karolina Kasprzak-Dietrich literatura dziecięca
literatura dziecięca
Karolina Kasprzak-Dietrich
2023-05-15
2023-05-15
Literatura dziecięca Książki dla dzieci E-booki Literatura polska

W dziecięcym świecie pełnym niesamowitych przygód

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera: 15.05.2023 r.

Książkom Karoliny Kasprzak — Dietrich mam okazję i ogromną przyjemność patronować już od jakiegoś czasu. Autorka jednak dalej nie przestaje mnie zaskakiwać tym, jak łatwo odnajduje się w różnych gatunkach. Tym razem znowu przychodzi do nas z książeczką dla najmłodszego Czytelnika.

"Oczko 4" to zbiór zarówno bajek w formie opowiadań jak i wierszy. Niektóre z tych drugich znajdziemy już w "Oczku 1" i "Oczku 3". Autorka wprawnie połączyła te dwie tak różne od siebie formy i sprawiła, że tworzą spójną całość. Zarówno bajeczki jak i wierszyki uczą i bawią małego Odbiorcę, pokazując mu otaczający go świat.

Po swojej rzeczywistości Czytelników oprowadza dziewięcioletnia Monika, która razem z rodzicami i bratem mieszka w Niebolandzie — niewielkiej wsi. Dziewczynka opowiada o swoich przygodach, dzieli się wrażeniami z codzienności. W książce spotkamy się również z bajkami snutymi przez babcie Moniki, które są swego rodzaju opowiadaniami.

Autorka uczy i bawi małego Czytelnika, zachęcając go do używania wyobraźni, a także przeżywania codziennych, a jednocześnie magicznych przygód. Łącząc poezję z prozą, sprawia, że tak naprawdę każde dziecko znajdzie w tej książce coś dla siebie, czymś się zainteresuje i coś z niej wyniesie.

Język, którego używa Karolina Kasprzak — Dietrich jest dość prosty, dostosowany do docelowego Odbiorcy. W przyjemny i przystępny sposób pokazuje Czytelnikowi, jak działa świat i jak można go samemu codziennie na nowo odkrywać.

Książeczka nie jest długa, przez co idealnie nadaje się do przeczytania z Dzieckiem w wolnej chwili. Czytane na głos opowieści ze świata Moniki czy wiersze z pewnością rozwiną wyobraźnię pociechy, a także będą idealnym punktem wyjścia do rozmowy o otaczającej nas rzeczywistości.

"Oczko 4" to książeczka, którą zdecydowanie polecam Rodzicom, Dziadkom czy Opiekunom kilkulatków. Dzięki połączeniu poezji z prozą niewątpliwie spodoba się ona szerokiemu gronu Odbiorców. Pozycja dostępna jest na razie, podobnie jak wszystkie "Oczka", jedynie w formie elektronicznej, ale Autorka nie wyklucza w przyszłości tradycyjnego papierowego wydania.

Ebooka do recenzji otrzymałam od Autorki. Bardzo dziękuję za możliwość przeczytania książeczki i objęcia jej patronatem medialnym.

W dziecięcym świecie pełnym niesamowitych przygód

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera: 15.05.2023 r.

Na półkach: , , , , , ,

**PATRONAT MEDIALNY**
Karolina Kasprzak-Dietrich to osoba pisząca w każdym gatunku. Zaglądając na mój blog, możecie poczytać o świetnych kryminałach (które uwielbiam!),powieściach obyczajowych, poradniku kosmetycznym, erotyku, a nawet książce fantasy, której miałam również olbrzymią przyjemność patronować. Teraz ponownie spotykamy się przy kolejnej książce dla najmłodszych i nieskromnie wspomnę, że i w tym przypadku zostałam poproszona o patronat nad książką, i jestem z niego bardzo dumna.

"Oczko IV" to zbiór krótkich bajeczek i wierszyków, po którym naszym przewodnikiem jest dziewięcioletnia Monika. Dziewczynka wraz z rodzicami i bratem mieszka w niewielkiej wiosce Nieboland, opowiada nam ona o swoim życiu, zajęciach, pracy rodziców, spotkaniach z ukochaną babcią, która opowiada jej wyjątkowe bajki i wiersze. Jest to bardzo rezolutna i odpowiedzialna dziewczynka, rozumie jak funkcjonuje świat i czerpie z tego własne wnioski.
Jeśli jesteście ciekawi, jakie przygody spotkały naszą małą bohaterkę, koniecznie sięgnijcie po tę niewielką objętościowo książeczkę.
"Oczko...", to fantastyczna mieszanka prozy z poezją. Zabieg ten doskonale się udał,i dzięki temu trzymamy w ręku e-book, w którym każdy młody czytelnik znajdzie coś dla siebie.
Główna bohaterka wraz ze swoją babcią pokazują i objaśniają otaczający nas świat w bardzo przyjemny i co najważniejsze, bardzo przystępny i zrozumiały dla najmłodszego czytelnika, sposób. Poczytamy tu o dobrym zachowaniu, zwierzątkach, wesołym miasteczku, snach czy o owocach i wielu innych ciekawych zagadnieniach.
Jedne wiersze są krótsze, drugie troszkę dłuższe, a jeszcze inne znamy już z poprzednich części, więc warto poznać poprzednie "Oczka..." ale w moim odczuciu nie jest to jednak obowiązkowe, jeśli zaczynacie swoją przygodę z "Oczkami" od tej części, znajdziemy tu też króciutkie opowiastki, które w moim odczuciu może być świetnym "punktem wypadowym" do wielu ciekawych, inspirujących i pouczających rozmów z naszymi pociechami :)
Autorka doskonale odnajduje się w literaturze dziecięcej,i te "Oczka..." naprawdę jej wychodzą.
Świetnie czyta się je na głos, a przy pomocy różnych przedmiotów można pokusić się o wspaniałe przedstawienia, wystarczy tylko poruszyć wyobraźnię i naprawdę można się świetnie bawić.
Z racji formy wydania i ilości stron książeczkę czyta się dosłownie w kilka minut. Potrafi wywołać uśmiech i przenieść się wspomnieniami do własnych dziecięcych lat.
Udała się ta książka autorce. Na razie jest dostępna tylko w formie elektronicznej, ale istnieje szansa, że kiedyś doczekamy wydania papierowego. Autorka zapowiedziała również, że jest to ostatnia część "Oczka..." jednak na dzień dzisiejszy już wiem, że pojawią się kolejne

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Przy "Oczko IV" wystarczy odrobina czasu i wyobraźni i mamy sposób na cudowny czas w gronie rodzinnym. Doskonała zabawa gwarantowana.

**PATRONAT MEDIALNY**

Jest to 4 i zarazem ostatnia książeczka dla dzieci z cyklu "Oczko". A z tego co wiem, ta publikacja ma być ostatnim projektem Autorki skierowanym do dzieci, gdyż Pani Karolina chce się skupić na pisaniu książek dla dorosłych czytelników. Co zatem znajdziemy w tej lekturze? Jak spędzimy z nią czas? Zapraszam Was do zapoznania się z moją patronacką opinią.

Główną bohaterką tej historii jest dziewczynka o imieniu Monika. Na co dzień, wraz z rodzicami i starszym bratem mieszka we wsi o nazwie Nieboland. Często spędza też czas ze swoją babcią, która mieszka nieopodal niej. Najbardziej podczas spotkań z seniorką, uwielbia słuchać różnych opowieści i wierszyków, które ta specjalnie dla niej wymyśla. Jakie przygody spotkają Monikę? Czy dziewczynka będzie potrafiła wyciągnąć trafne wnioski z historii, które przekazuje jej babcia? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie podczas czytania e-booka.

Zacznę od tego, że ta bajeczka znacząco różni się od poprzednich książek dziecięcych Autorki. Już wyjaśniam dlaczego. Po pierwsze, przede wszystkim jest to proza, tak jak w przypadku "Oczka 2", ale całkowitą nowością jest fakt, że tutaj główna bohaterka jest też zarazem naszą narratorką. Bowiem cała akcja książeczki toczy się w pierwszej osobie. Monika dokładnie nam siebie przedstawia, opisuje nam swoje dni i wszystkie czynności, które wykonuje. Po drugie, co bardzo mi się podoba, widać, że dziewczynka zdaje sobie sprawę, jakie książeczki się już ukazały na rynku, bo często robi odniesienia do poprzednich pozycji z cyklu "Oczko". Kolejnym plusem, który przemawia na korzyść tej publikacji jest to, że Pani Karolina w opowieść Moniki bardzo umiejętnie wplotła też różnego rodzaju wiersze. Niektóre z nich, są nam znane z poprzednich "Oczek", ale są też i takie, które są zupełnie nowe. Uważam to za ciekawy zabieg, gdyż rzadko się zdarza, aby proza była przeplatana poezją. Wiersze i opowieści, które babcia dziewczynki jej opowiada, pozwalają też zrozumieć wnuczce różne życiowe sytuacje. Bowiem każda z tych historii w jakiś sposób uczy i skłania nas do refleksji. Myślę, że to jest świetna sprawa, że dziecko czytając może też poznać różne punkty widzenia i w przyjemny sposób przyswoić sobie trudną dla niego wiedzę.

Należy wspomnieć, że ta pozycja jest dla troszkę starszych dzieci, takich które już wiele spraw rozumieją. Myślę, że odpowiednim wiekiem było by tutaj 9 lat + ;) Całości tej ciekawej opowieści dopełnia cudowna, kolorowa okładka. Mam wrażenie, że już sama strona graficzna przyciąga nas do siebie, abyśmy mogli zapoznać się z opisywaną historią.

Podsumowując, uważam, że jest to wartościowa pozycja, która bawi, pozwala rozwinąć naszą wyobraźnię a także wyjaśnia nam niektóre skomplikowane zachowania stosowane przez dorosłych. Z racji tego, że proza przeplata się tu z poezją, książeczka ta jest oryginalna a zarazem nietypowa. Dla mnie bardzo na plus. Bardzo dziękuję Autorce za zaufanie, możliwość objęcia "Oczek" patronatem a także za przedstawienie w ciekawy sposób całej tej historii. Polecam Wam zarówno tę część jak i poprzednie "Oczka" ;) Przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów !!! 😃

[Książka jest dostępna jedynie w formie e-booka.]

Główną bohaterką...

• Patronat medialny