Atlas amuletow i talizmanów

Okładka książki Atlas amuletow i talizmanów Marta Pyrchała-Zarzycka
Okładka książki Atlas amuletow i talizmanów
Marta Pyrchała-Zarzycka Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Wydawnictwo SBM
2023-02-14
2023-02-14
amulety talizmany poradnik

"Starodawne archetypy wciąż w nas trwają i stanowią integralną część naszego życia. Poprzez nie łączymy się energetycznie ze swoimi przodkami, dzięki czemu bariery czasu i przestrzeni pozostają bez znaczenia, a my możemy czerpać siłę z naszej duchowej spuścizny"

Autorką tej pozycji jest Marta Prychała Zarzycka. Można powiedzieć, kobieta wielu talentów i zainteresowań, ponieważ ukończyła wiele kursów i lekcji z dziedzin uzdrawiania, bioenergoterapii, naturoterapii i Reiki.
Atlas podzielono na cztery części: wprowadzenie, elementy, wybrane amulety i talizmany oraz tworzenie ich.
W krótkim wstępie przypomina nam jaką rolę odgrywają amulety i talizmany w naszym życiu.
Dalej dowiemy się jaka jest różnica między pojęciami, w jaki sposób działają oraz jaką rolę pełnią w różnych kręgach kulturowych. Nie zabrakło nieco wiedzy o wykopaliskach archeologicznych i artefaktach z czasów prehistorycznych ale także nieco starożytności i współczesności by lepiej wytłumaczyć genezę powstania.
Wertowanie stron przypomina podróż, ponieważ atlas zawiera ciekawostki ze Starożytnego Egiptu, Rzymu, Grecji i wielu innych części świata. Poszerzymy wiedzę o amuletach i talizmanach gnostycznych, osnutych spekulacjami pieczęciach króla Salomona i żydowskich zwyczajach.Tutaj udało mi się znaleźć fajną ciekawostkę, którą się podzielę.Wiedzieliście, że żydzi pisali fragmenty psalmów w jabłku, zależnie od tego co chcieli osiągnąć? Naprawdę zaskakujące.
W drugiej części atlasu jest mowa o działaniu i symbolice pod kątem liczb, liter, kolorów, roślin i zwierząt. Są to przydatne informacje dla osób lubiących astrologię. Oprócz tego ważne wskazówki i ciekawostki zostały wyeksponowane w ramkach a po rozdziałach autorka umieściła ćwiczenia. Aby lepiej wam to zobrazować, po rozdziale opisującym liczby mamy ćwiczenie z cyfrą 5 przyciągające szczęście z opisem wykonania krok po kroku.
Najobszerniejszą część książki zajmują wybrane amulety i talizmany, z czego są to praktycznie same minerały (ponad 30 plus koral i perła).
Informacje są na poziome podstawowym, traktowałbym je jako odnośniki do dalszego zgłębiania wiedzy, ale za to poruszono wiele różnych dziedzin w jednym miejscu.
Na samym końcu znajduje się dział poświęcony przepisom na amulety i talizmany według autorki. Proste propozycje jak zwiększyć swoją manualność a także urozmaicić przestrzeń.
W atlasie przewijają się od czasu do czasu wskazówki przy rozdziałach, by stworzyć coś samodzielnie, co także jest dużym plusem. W końcu łatwiej przyswaja się wiedzę, poprzez robótki razem z tekstem. W tej pozycji odnajdziemy nie tylko amulety i talizmany na szczęście, pieniądze i miłość możemy stworzyć też takie, które są nakierowane na uzyskanie wartości planet i poświęcić je za pomocą żywiołów.
Jako iż jest to atlas to warto ocenić go pod względem wykonania. Posiada twardą oprawę i naprawdę dobrej jakości papier. Atlasy przekazują wiedzę nie tylko poprzez pismo ale także zmysł estetyki, dlatego zdjęcia muszą być wykonane z dbałością by zachęcić czytelnika i zdobyć jego uwagę. Tutaj zdecydowanie się to udało. Kolorowe ilustracje dobrze komponują się z tekstem i wszystko jest dobrze rozmieszczone, przez co nie ma ryzyka że zgubimy wątek.
Sam posiadam w kolekcji pierwszy znaleziony samodzielnie agat sprzed około 15 lat. Mimo, że mały i szaro biały, to jest dla mnie wyjątkowy i spędził dużo czasu schowany po kieszeniach. A wy? Macie swoje amulety i talizmany?

• Mitologie pozostałe
  • Może
  • Witchy

Dodaj cytat z książki Atlas amuletow i talizmanów