Fucking Monterosa

Okładka książki Fucking Monterosa Filip Kasperaszek, Anna Kazejak
Okładka książki Fucking Monterosa
Filip KasperaszekAnna Kazejak Wydawnictwo: Empik Go literatura obyczajowa, romans
Empik Go
2023-02-02
2023-02-02

Polubiłam się z Dawidem a zaskoczyłam negatywnie postawą Huberta (w poprzedniej części było odwrotnie) . Duża lepsza część . Wciągająca. Zdecydowanie lepiej się słuchało.

Przesłuchałam ze względu na część pierwszą. I niestety jestem zawiedziona. Brakowało akcji jako takiej, pomysłu? Tak aby była kontynuacja. Jedyny atut był taki, że się nie dłużyło.

Po odsłuchaniu Fucking Bornholm, które pod względem lektorskim zagrało bezbłędnie, fabularnie już niestety nie, wiedziałam, że Fucking Monterosa spodoba mi się bardziej, ze względu na długość audiobooka, dzięki któremu historia w nim zawarta będzie miała szansę się rozwinąć i lektorską obsadę.
Tym razem szwedzka wyspa Bornholm zostaje zamieniona na popularny alpejski ośrodek narciarski we Włoszech - Monterosa.
Klaudia (Ilona Ostrowska) wraz ze swoim nowym partnerem Krzysztofem (Krzysztof Czeczot) zaprasza swoją przyjaciółkę Maję (Agnieszka Grochowska) wraz z dziećmi na ferie. Obojgu zależy na tym, by podtrzymać na duchu Maję, która przeżywa zbliżający się rozwód. Były mąż Klaudii Dawid (Grzegorz Damięcki) oraz Hubert (Maciej Stuhr) mąż Mai ze względu na opiekę naprzemienną, mają dojechać drugim tygodniu ferii. Ich wcześniejszy przyjazd spowoduje lawinę wydarzeń, której skutki trudno będzie odwrócić.
Poprzedni skład lektorski podobał mi się, ale ten był zdecydowanie lepszy. Kiedy słyszę w uszach głos Macieja Stuhra, od razu mam uśmiech na twarzy, bo zawsze dobrze mi się kojarzy i działa na mnie kojąco. Natomiast głos Grzegorza Damięckiego zawsze wywołuje u mnie gęsią skórkę, bo jest w nim coś intrygującego i tajemniczego. Ten duet, nawet gdyby scenariuszowo było słabo, przytrzymałby mnie do końca słuchowiska. Na szczęście tak źle nie było, bo w porównaniu do pierwszej części to słuchowisko miało fabułę. Nareszcie wiedziałam co myślą bohaterowie, czyn się kierują, co w nich drzemie i o co tak naprawdę im chodzi. Ode mnie 7/10.
PS. Nie miałabym nic przeciwko temu gdyby powstała trzecia część, bo patrząc na twórczy progres, mogłoby być jeszcze lepiej.

Tym razem szwedzka wyspa Bornholm zostaje zamieniona na popularny alpejski...

Bardzo dobrze zrobione słuchowisko. Ale jakość merytoryczna. Mocno srednia

Bardzo dobrze zrobione słuchowisko. Ale jakość merytoryczna. Mocno srednia

Przyszedł czas na słuchowisko. To moje pierwsze, nie mam więc porównania do innych tego typu produkcji. Ta niezbyt mnie przekonała. Ot, taka sobie historyjka do przesłuchania w kilka godzin, w drodze do i z pracy. Coś na odmóżdżenie i zresetowanie głowy, kiedy oczy bolą po 12 godzinach pracy i za nic na świecie nie dadzą rady już nic przeczytać.

F…g Monterosa to ponoć kontynuacja, pierwsza część nosi tytuł F…g Bornholm i pewnie też ją przesłucham. Nie dlatego, że tak jestem zachwycona Monterosą, że koniecznie muszę się dowiedzieć, co było wcześniej, ale po to, aby sprawdzić, czy część pierwsza jest choć trochę lepsza.

Problemy czterdziestolatków, rozwody, zdrady, kłopoty dnia codziennego. Marna gra aktorska, Ilona Ostrowska położyła to kompletnie. Takiej sztuczności i egzaltacji dawno nie słyszałam. Reszta też tylko średnio niestety.

Jeśli chcecie odpocząć po ciężkim dniu, to możecie posłuchać. Jeśli potrzebujecie czegoś wartościowego, co zostanie z wami na dłużej, zdecydowanie nie jest to słuchowisko dla was.

F…g Monterosa to ponoć...

Oceniam dość nisko ponieważ pierwsza część audioserialu była dużo ciekawsza i tutaj zobaczyłam sporą różnice. Fabuła moim zdaniem spłaszczona, problemy niby są ale jakoś tak bez zagłębiania się w temat. Na początku są głównie tylko dwie kobiety i jest to dość nudne dopiero potem robi się ciekawiej. Lekki audioserial po którym nie pozostaje zbyt wiele przemyśleń.

Nawet Stuhr tego nie uratował.... Rubaszność Ostrowskiej przeniosła mnie na targ w godzinach szczytu a nerwowa gra Grochowskiej jest nieuzasadniona i kompletnie nie pasuje do bohaterki.

• Audiobooki
  • EmpikGo