Gdzie jest Dzieciątko? Opowieść o Bożym Narodzeniu

20 min.
Joanna Olejarczyk
Boże Narodzenie książka z okienkami

Okładka książki Puk, puk! Kto tam? Vicki Howie, Moira Maclean
Puk, puk! Kto ... Vicki Howie, Moira ...

Jak opowiedzieć młodszym dzieciom o narodzinach Jezusa? Tutaj z pomocą przychodzi książka 'Gdzie jest Dzieciątko?'. Jest to barwnie zilustrowana opowieść o Bożym Narodzeniu dedykowana młodszym czytelnikom.

W trakcie tej lektury dzieci aktywnie odkrywają historię narodzin Bożego Syna, odsłaniając okienka poznają postacie z nią związane.

Prosty i rymowany tekst sprawia, że historia jest zrozumiała dla młodszych dzieci. Do tego stonowane kolory i estetyczne ilustracje sprawiają, że czytelnik skupia się na poznaniu tej historii.

Książka świetnie sprawdzi się jako upominek świąteczny, jak również pamiątka z okazji chrzcin.

Prosty i rymowany tekst sprawia,...

💫Jak wytłumaczyć dzieciom istotę świąt Bożego Narodzenia?💫 Bez prezentów, choinek, śniegu? 🎁🎄
@wydawnictwojednosc wydało pięknie zilustrowaną historię narodzin Zbawiciela świata.🕯🕯🕯🕯 Oprócz pięknej oprawy graficznej opowieść zachęca do aktywnego czytania poprzez okienka, które zapraszają do dalszej przygody z lekturą. 📕
Cenimy sobie książki zawierające w sobie prawdy naszej wiary w połączeniu z współczesnym poczuciem estetyki oraz pedagogicznym zacięciem. 🤗
Wśród dość dużej oferty książeczek o tematyce świątecznej ta pozycja przyciąga uwagę - kunszt pracy wydawniczej - tutaj wyrazy uznania. 🥰Treść, forma, oprawa- wszystko idealnie, jednak z odpowiednim umiarem- zachowując powagę podjętego tematu.
💫"Gdzie jest Dzieciątko?" 💫nie tylko opowie historie Bożego Narodzenia od poczęcia do wizyty Trzech Króli co zacheci do pogłębiania swojej wiedzy i wiary młodszych czytelników.👨‍👩‍👧‍👦

Cenimy sobie książki zawierające w sobie prawdy naszej...

Rynek literatury dziecięcej przesycony jest książkami w świątecznym klimacie. Większość z nich opowiada o tradycjach i przygotowaniach całkowicie pomijając aspekt religijny. Ci którzy chcą przybliżyć dziecku istotę Bożego Narodzenia mają nie lada zadanie. Jeżeli szukacie książki opowiadającej o narodzinach Jezusa, bez komercyjnego szumu dookoła, mam dla was wyjątkową pozycję.

"Gdzie jest dzieciątko?" to krótka, wierszowana biblijna opowieść przedstawiająca najważniejsze fakty z Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się Zwiastowaniem Pańskim i zapowiedzą Narodzenia Syna Bożego, a kończy wizytą trzech mędrców w betlejemskiej stajence.

Przyjemna, wpadająca w ucho rymowanka zachęca do aktywnego czytanie i podnoszenia klapek, pod którymi kryją się postacie grające istotną rolę w świątecznej historii. Każda z nich zmierza do Betlejem by zatrzymać się w skromnej stajence i przywitać przybyłego na świat Syna Bożego.

Staranne wydanie, uwielbiane przez dzieci okienka, złocenia i fakturowania na każdej ze stron, sprawiają, że ta pozycja staje się wyjątkowa nie tylko ze względu na treść.

Do świąt pozostał już tylko jeden dzień, to idealny moment, by pomiędzy lepieniem pierogów, gotowaniem barszczu sprzątaniem i odkurzaniem odrobinę zwolnić i poświęcić chwilę na przedstawienie dziecku zarysu historii o narodzinach Jezusa.

A jeżeli szukacie prezentu na ostatnią chwilę, to "Gdzie jest dzieciątko?" będzie idealne

Każdy rozumie istotę świat na swój własny sposób.
Jedni opierają się na zimowej magii i ferii barw przyozdobionej choinki.
Inni przeżywają czas oczekiwania w skupieniu.
Ale czy można połączyć jedno i drugie?

Myślę, że publikacja, która dziś Wam przedstawię zdecydowanie łączy radość przeżywania nadchodzącego czasu i kunszt wydawniczy, który w moim rozumieniu jest jednym z najpiękniejszych.❤️

@wydawnictwojednosc pokusiło się o stworzenie publikacji nie tylko bogatej w walory estetyczne ale także interesujące pod względem formy, z zachowaniem istoty świątecznej właśnie dla maluchów.🥰

Prosta forma tytułu "Gdzie jest dzieciątko?" nie szczędzi jednocześnie ozdobników w postaci okienek uwielbianych przez dzieci oraz złoceń a także bogatego fakturowanego wydruku na kolejnych stronach publikacji.
Kartonowe karty ułatwiają współpracę z książką już u najmłodszych a historia, pełna klasycznego wydźwięku wspiera w poznawaniu i odkrywaniu Biblijnych wartości.🤩

Zwroc uwagę na dziecięcy język i podjęcie tematu zachęty do odkrywania!🤭
Ogromnie lubię takie wydania!

Każdy rozumie istotę świat na swój własny sposób.
Jedni opierają się na zimowej magii i ferii barw przyozdobionej choinki.
Inni przeżywają czas oczekiwania w skupieniu.
Ale czy można połączyć jedno i drugie?

Wśród świątecznych książek niewiele jest takich, które podchodzą do Świąt Bożego Narodzenia od strony religijnej, dlatego chcę Wam pokazać taką pozycję, która będzie odpowiedzią na oczekiwania wielu rodziców i piękną lektura na święta.

"Gdzie jest Dzieciątko" to książeczka w niewielkim formacie, która opisuje narodziny Syna Bożego, począwszy od radosnej nowiny jaka przynosi Gabriel, aż do wizyty trzech mędrców.

Częściowo rymowany tekst jest przyjemny w odbiorze i dostosowany do wieku młodszych czytelników, a jednocześnie zachęca, do odkrywania co kryje się na kolejnych stronach oraz pod okienkami.

Na końcu znajduje się mała zabawa w odkrywanie postaci i najważniejsze przesłanie płynące z lektury.

Dodatkowym atutem są oczywiście kartonowe strony, a złote tłoczenia na okładce dodają uroku tej pozycji.

Jeśli szukacie prostej, ale uroczej świątecznej książki, z którą przybliżycie dzieciom Święta Bożego Narodzenia to jest naprawdę świetna propozycja.

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Gdzie jest Dzieciątko? Opowieść o Bożym Narodzeniu